Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Paris SG - 1. května 2024   21:00

Dortmund
36' Füllkrug (Schlotterbeck)
1:0
(1:0)
Dortmund
Kobel – Ryerson (87. Wolf), Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can (C), Sabitzer – Adeyemi (83. Reus), Brandt (87. Nmecha), Sancho – Füllkrug (90+1. Moukoko).
Meyer, Lotka – Özcan, Haller, Malen, Süle, Wätjen, Bynoe-Gittens.
Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Nunn (ENG)
Signal Iduna Park, Dortmund
81 365 diváků
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), L. Hernández (42. Beraldo), N. Mendes – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, K. Mbappé, Barcola (65. Kolo Muani).
K. Navas, Tenas – Ugarte, G. Ramos, Asensio, Pereira, I Kang-in, Mukiele, Soler, Škriniar.

Utkání je u konce a domácí celek si vybojoval jednobrankový náskok do odvety. Po přestávce jsme sledovali aktivní fotbal z obou stran, jak Borussia, tak i PSG měli několik šancí na skórování, ale vše marně. Na domácí straně se všemožně snažil Füllkrug, na té opačné byli nejblíž Mbappé s Hakimím, když během několika málo okamžiků trefili Kobelovu tyč. Srovnat nedokázali ani Ruiz, nebo Dembélé a duel tak skončil výsledkem 1:0. Do odvety je tak ale vše otevřeno, PSG bude mít na svém stadionu velkou podporu, nicméně Borussia cítí velkou šanci na nečekaný postup do finále.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 81 365 diváků.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:6.
90+4'
90+3'
Mbappé nezpracoval centr z levé strany, míč se od něj odrazil ke Kobelovi.
90+2'
Moukoko se hned dostal do akce a po náběhu z levé strany hledal centrem spoluhráče. Jenže míč se mu svezl výsledkem byla příhra do zámezí.
90+1'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.
90'
Po centru z levého křídla hlavičkoval Zaïre-Emery, i tohle ovšem letělo nad Kobelovo bŕevno.
89'
Tohle se vůbec nepovedlo, pařížský klub může jít do protiútoku.
88'
Roh pro Borussii Dortmund.
87'
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Marius Wolf.
87'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Felix Nmecha.
87'
Ruiz po náběhu poslal hlavičku nad branku!
86'
PSG u míče, každá příhra je teď doprovázena pískotem domácích fans.
85'
Trocha uklidnění, oba celky ví, že jedna chyba by mohla zhatit snažení v celém utkání.
84'
Marquinhos zachránil svůj tým od pohromy, když na poslední chvíli zablokoval Brandtovo zakončení. Donnarumma by asi neměl nárok!
83'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marco Reus.
82'
V další akci byl zablokován Mbappé a Vitinha poté mířil vedle.
81'
Na lavičce domácích se chystá změna, do hry půjde Marco Reus.
80'
Za obranu domácích se teď dostal Hakimí, přihrával pod sebe na Dembélého, jenže ten z výborné pozice překopl!
80'
Po rychlém kontru Borussie následovalo zaseknutí a zleva centroval Brandt na Sabitzera. I toho míč přelétl.
79'
Rozehrávka byla nakrátko, až poté přišel táhlý centr na Dembélého. Byl ale až moc prudký a vysoký.
78'
Ruizův centr z levé strany srazil Ryerson na rohový kop.
77'
Obrana PSG zastavila výpad domácích po levém křídle, o vše se postaral Hakimí.
75'
Tečovaná střela domácích, Sanchův pokus skončil v rukavicích gólmana Donnarummy.
73'
Zákrok nakonec nebyl bez trestu, Nico Schlotterbeck obdržel žlutou kartu.
73'
Po střetu se Schlotterbeckem zůstal na zemi Nuno Mendes, ten schytal kolíky na nohu.
72'
Kobel si ve vápně poradil s Dembélém, který se snažil o zakončení křížem. Gólman Borussie předvedl pohotové vykopnutí.
71'
Pokračuje i poměrně ostrá hra, rozhodčí tomu ale dává docela dost volnosti.
69'
Do kombinace Dortmundu se zapojil i gólman Kobel, ten posunul hru na pravé křídlo.
68'
Teď to chce uklidnit i Borussia, výsledkem je tak snížení tempa a hlídání si vlastní obranné linie.
66'
Následný centr z levé strany mířil na Füllkruga, jeho hlava ale prolétla nad břevnem a navíc by se stejně pískal ofsajd.
65'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Randal Kolo Muani.
65'
Faul Hakimího na Maatsena. Docela se nám přiostřilo a domácí trenér už protestuje u čtvrtého roozhodčího.
64'
U pomezní čáry už stepuje hostující Kolo Muani, čeká se na přerušení hry.
63'
Ve vápně byl přistrčen Füllkrug, na penaltu to ale dle sudího Taylora nebylo.
63'
Adeyemi pospíchal za nakopnutým míčem, dobře jej ale zastavil Hakimí.
61'
Hosté se teď snaží divoké tempo alespoň trochu ztlumit, stále se ale hraje špičkový fotbal.
60'
Neskutečné, co teď domácí zahodili! Sancho potáhl akci pravou stranou, od brankové čáry přihrál do druhé vlny na Füllkruga, ten ale z první zakončil nad břevno!
59'
Hráči obou celků pálí šance. Ve slušné pozici byl Brandt, rána po zemi prolétla vedle Donnarummovy branky.
58'
Na opačné straně měl místo na střelu Füllkrug, dnes svou druhou branku ale nezapsal, neboť jeho ránu hosté srazili na roh.
56'
Šance hostů na gól. Ve vápně si na centr z pravé strany naběhl Ruiz, skláněl se na hlavičku, mířil ale zblízka vedle Kobelovy branky!
54'
Opět Mbappé na levé straně a opět střílel. Tentokrát jeho ránu našel Kobel ve své náruči.
53'
Žlutá karta na straně PSG, za zastavení akce byl potrestán Fabián Ruiz.
51'
Jen centimetry dělily hostů od srovnání skóre. Ve vápně měl až trestuhodné mnoho času a prostoru Mbappé, a křížnou ranou trefil tyč! Akce pak pokračovala a Hakimí pak orazítkoval druhou tyč!
51'
Ani standardka se moc nepovedlo, PSG už vyváží míč ke středu.
50'
Unikající Adeyemi při sprintu lehce podklouzl, přesto dokázal centrem najít Sancha. Ale i on neudržel dokonale rovnováhu, nevystřelil a vybojoval jen roh.
49'
Kombinaci mezi Marquinhosem a Dembélém skvěle přečetl Schlotterbeck a jejich ťukec přerušil.
48'
Ten přišel až o malou chvíli později, Barcolova technická rána přes obránce skončila u Kobela.
47'
Hned v úvodu tu byl roh PSG, vše ale bez střeleckého pokusu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Je za námi první půle, ve které byli v součtu možná trochu překvapivě aktivnější domácí fotbalisté. To to zkoušeli od samotného úvodu a snažili se něco vymyslet na Donnarummu. Dlouho to nevycházelo, až přišla 36. minuta, ve které si za obranu naběhl Niclas Füllkrug a prudkou ranou nedal gólmanovi šanci. Dortmund pak mohl přidat ještě jednu trefu, Sabitzerovu bombu ale Donnarumma dokázal vykopnout. I tak ale mají hosté o čem přemýšlet, neboť výsledek zápasu je zatím 1:0.
45+5'
45+5'
Po Brandtově rozehře zakončoval Sabitzer, Donnarumma zakročil proti obloučku na brankové čáře.
45+4'
V úplném závěru tu budeme mít ještě jednu standardku pro Borussii, je tu centr z levé strany.
45+2'
Zprava centroval po zemi Dembélé, Kobelovi vypomohl Maatsen a míč odkopl.
45+1'
Sabitzer ostře atakoval Hakimího a tady se čekala žlutá karta. Rozhodčí Taylor to ale vyřešil jen přímým kopem.
44'
Na opačné straně to zkoušel Zaïre-Emery, jeho pokus ovšem skončil vysoko nad brankou.
44'
Moc nescházelo a bylo to o dvě branky! Ve vápně se do střely položil Sabitzer a jeho prudký pokus Donnarumma jen tak tak vykopl!
42'
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Lucas Beraldo.
40'
Tak ne, Hernández nebude moci pokračovat, opět sedí na trávníku a drží se za koleno.
40'
Odpověď hostů táhl Hakimí, hledal Mbappého, toho však zablokoval Schlotterbeck.
38'
Hernández opravdu odešel po svých a po chvilce by se měl vrátit na hrací plochu.
37'
Při bránění střelce se poranil Lucas Hernández a probíhá jeho ošetřování. Zatím to vypadá, že bude moci pokračovat.
36'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Po celkem nenápadné akci poslal za obranu PSG pas Schlotterbeck, na ofsajdové linii se pozapomněl Marquinhos a toho dokonale využil NICLAS FÜLLKRUG. Ten si dokonale zpracoval a prudkou ranou po zemi překonal Donnarummu – 1:0!
35'
Pravou stranou se k centru chystal Hakimí, Adeyemi jej ale dokonale pokryl a nepřipustil ani rohový kop!
33'
Hosté kombinovali na útočné polovině a najednou tu byl pas na levou stranu na Barcolu. Ten se uvolnil kličkou a přihrával na střed. To už Borussia zvládla odvrátit.
31'
Brandt rozehrával rohový kop, celá standardní situace ale po chvíli skončila ofsajdem.
30'
Akce ale pokračovala a následovala bomba od Brandta, kterou hlavou srazil Marquinhos. Ta mu teď musí dost brnět.
29'
Na ostrý centr si ve vápně naskakoval Füllkrug obrana PSG zvládla odvrátit.
28'
Píská se proti PSG, u rohového praporku byl totiž Hakimím faulován Adeyemi.
27'
Velká malá domů na Kobela, ten hned rozehrával na levou stranu na Schlotterbecka.
25'
Po pomalejším úvodu se PSG už probudilo a začíná pomaloučku, polehoučku přebírat iniciativu.
23'
Kombinace mezi Ruizem a Mbappém. Druhý jmenovaný si nabíhal do vápna, míč ovšem skončil u Kobela.
21'
Sudí Taylor to ale celé nechal být, nekontroloval ani video. A ani hosté neprotestovali.
20'
Další ostrý zákrok. Po rozehrání se se Sabitzerem srazil Hernández a vypadalo to, že by se mohl pískat i faul.
19'
Je tu první žlutá karta zápasu, za skluz na Zaïre-Emeryho byl potrestán domácí Ian Maatsen.
18'
Na opačné straně to dnes podruhé zkoušel z dálky Dembélé, i tentokrát ale branku netrefil.
17'
Sabitzer si nabíhal za obranu PSG, jenže pas jeho spoluhráče šel jiným směrem. Tady si museli hosté oddychnout, neboť kdyby tohle bylo přesné, šel by hráč Dortmundu sám na gólmana.
15'
Stále platí, že Borussia je tím aktivnějším celkem na trávníku, pařížský celek hraje dost opatrně a profesorsky.
13'
Sancho vybojoval na pravé straně, akce pokračovala ve vápně Sabitzerovou střelou z úhlu. Tu musel Donnarumma vyrážet po svém bleskovém povyběhnutí.
11'
Zpoza pokutového území vystřelil hostující Ousmane Dembélé, jeho rána po zemi šla velký kus vedle.
10'
Kombinace hostů ve středu hracího pole, natřískaný stadion ji doprovází hromovým pískotem.
9'
Francouzský klub se zatím jen rozhlíží, prakticky se ještě nedostal ke Kobelově vápnu.
8'
Po chybě hostů se Borussia dostala do rychlého kontru, pro tuto chvíli je ale vše pozastaveno nepřesnou přihrávkou na Maatsena.
7'
Dortmund hraje v úvodu dost aktivně, okolo vápna PSG je poměrně dost volného prostoru.
6'
Na pravém křídle si prostor na centr našel Sancho, jeho pas srazil Hernández.
5'
Dlouhého trvání to ale nemělo a už jsou zase u míče hráči Borussie Dortmund. A ti míří postupně vpřed.
4'
Neprošel ani Sancho, ten ztroskotal na dobře postaveném Ruizovi. Dopředu už jde PSG.
3'
Na pravé straně se pokoušel o kličky domácí Sabitzer, proti přesile ale neuspěl a byl rád, že Borussia má alespoň autové vhazování.
2'
Středem se probíjel hostující Dembélé, tvrdě a hlavně nedovoleně jej atakoval Emre Can.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can (C), Sabitzer – Adeyemi, Brandt, Sancho – Füllkrug.
Náhradníci: Meyer, Lotka – Özcan, Nmecha, Haller, Reus, Wolf, Moukoko, Malen, Süle, Wätjen, Bynoe-Gittens.
Trenér: Edin Terzić

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), L. Hernández, N. Mendes – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, K. Mbappé, Barcola.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – Ugarte, G. Ramos, Asensio, Pereira, I Kang-in, Kolo Muani, Mukiele, Soler, Beraldo, Škriniar.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Nunn (ENG).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

V základní skupině Ligy mistrů na sebe oba celky narazily dvakrát. Poprvé se v září radovali hráči PSG po domácí výhře 2:0. Druhý zápas v prosinci na půdě Dortmundu skončil nerozhodně, oba celky si tak body rozdělily po výsledku 1:1.

V semifinále nás tak čeká velká podívaná, oba týmy prahnou po finálovém duelu a rozhodně si nedají nic zadarmo. Pro oko diváka by tak oba zápasy mohly být atraktivní.
PARIS SAINT-GERMAIN

Pařížský gigant, již s jistou obhajobou titulu ve francouzské Ligue 1, hrál základní skupinu Ligy mistrů ve stejné skupině jako Dortmund. V ní skončil na druhém místě se ziskem osmi bodů, když dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a také dvakrát prohrál. Do vyřazovacích bojů tak šel z o něco horší pozice.

Osmifinále

I pařížský celek narazil na španělský tým. V osmifinále totiž vyzval Real Sociedad. A houževnatý celek držel po prvním poločase na půdě silného soupeře bezbrankový stav. To ale vydrželo jen do osmapadesáté minuty. To se prosadil kdo jiný než Kylian Mbappé a poslal PSG do vedení. O dvanáct minutě později už to bylo 2:0 pro Paříž. Bradley Barcola prostřelil brankáře Realu Sociedad a dal tak Pařížanům vyšší náskok. Navíc se pak už skóre neměnilo a do odvety tak šli hráči PSG s lepší pozicí. I odvetný duel začal lépe pro pařížské hráče. V patnácté minutě je do vedení poslal opět Kylian Mbappé a stejný hráč pak v šestapadesáté minutě náskok pojistil a celkově tak Paris Saint-Germain vedl 4:0. Za domácí poprvé v osmifinále skóroval v závěru zápasu Mikel Merino a jen korigoval stav.

A také ve čtvrtfinále poměřili Pařížané síly s dalším španělským celkem, a sice se slavnou Barcelonou. Ta po prvním poločase vedla zásluhou Rafinhy 1:0 a Pařížané museli dohánět manko. A to smazali hned na úvod druhého poločasu. Ousmane Dembélé prostřelil ter Stegena a dostal Paříž na dostřel jediného gólu. O chvilku později ho následoval Vitinha a Pařížané vedli. V dalším průběhu hry se ale podruhé trefil Rafinha a znovu se začínalo od začátku. A když Andreas Christensen vsítil další gól Barcelony, později se ukázalo, že byl vítězný. Barcelona tak šla do odvety s jednobrankovým vedením. A hned ho pojistil Raphina v druhém duelu. Jenže Ousmane Dembélé stihl vyrovnat v prvním poločasu a znovu to bylo o gól. Druhá půle už nabídla jen góly Paříže. Postupně se trefili Vitinha a dvakrát pak Kylian Mbappé. Celkově tak PSG vyhrálo 6:4 a dostalo se mezi čtyři nejlepší kluby.
BORUSSIA DORTMUND

Dortmundská Borussia skončila ve skupině F na prvním místě s jedenácti body a bilancí tři výhry, dvě remízy a jedna prohra. Do osmifinále Ligy mistrů tak šla z nejlepší možné pozice.

Osmifinále

V prvním utkání vyřazovací části narazila na nizozemský PSV Eindhoven, kde se zrodila remíza 1:1. Po prvním poločase Dortmund vedl 1:0 díky trefě Donyella Malena. V šestapadesáté minutě ale Eindhoven vyrovnal, když nařízený pokutový kop proměnil Luuk de Jong. Hned ve třetí minutě odvetného zápasu skóroval poprvé v LM Jadon Sancho a německý klub šel do náskoku. Ten poté pojistil až v nastavené páté minutě zápasu Marco Reus a zpečetil tak postup Borussie do čtvrtfinále, tedy mezi elitní osmičku klubů.

Tady už na Borussii čekal daleko tvrdší oříšek v podobě španělského Atlética Madrid. A ukázalo se to už v prvním poločase úvodního duelu, který se hrál na půdě Atlética. Ve čtvrté minutě hry šel domácí tým do vedení díky Rodrigu de Paulovi. A na jeho trefu pak navázal ve dvaatřicáté minutě Samuel Lino a s Dortmundem to nevypadalo dobře. Sebastien Haller ale v jednaosmdesáté minutě snížil na 1:2 a do odvety tak šel hostující celek s jednobrankovým mankem. Odveta pak nabídla v první půli dva góly na straně Dortmundu a ten tak v součtu obou zápasů vedl 3:2. Ovšem hosté dokázali dvěma góly vyrovnat a ve čtyřiašedesáté minutě zase vedli oni 4:3. Pak ale přišly chvíle Borussie. V jednasedmdesáté minutě se trefil Niclas Füllkrug a o tři minuty později také Marcel Sabitzer. Nakonec Dortmund vyhrál 4:2 a celkově 5:4 a posunul se do semifinále Ligy mistrů.
Hezký středeční večer přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu. Vrchol sezóny Ligy mistrů se blíží. Nejlepší klubová soutěž na světě tak už brzy bude znát finalisty. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na první semifinálový boj mezi týmy Borussia Dortmund a Paris Saint-Germain. Kdo si v Signal Iduna Parku v Dortmundu dnes vybojuje lepší pozici pro odvetu, která se bude hrát příští týden v úterý?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.