La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : D. Alavés - 5. května 2024   18:30

0:1
(0:0)
D. Alavés
68' J. López  (Vicente)
Valencia
Doménech (C) (34. Rivero) – Correia (76. Foulquier), C. Mosquera, Gąsiorowski, J. Vázquez (66. Özkacar) – P. Federico (76. Jaremčuk), Pepelu, Guerra, D. López II – Almeida (46. Canós), Duro.
Abril – Guillamón, Marí, Otorbi, Amalláh.
Melero – Martínez, García
Estadio de Mestalla (Valencia)
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (54. R. Marín), Tenaglia, Abqár, J. López – Benavídez (C), Blanco (71. Guevara), Guridi (89. Sola) – Vicente (89. Rioja), K. García (71. Omorodion), Simeone.
Owono, A. Rodríguez – Hagi, Panichelli, Ortiz, Alkain, Rebbáš.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:17.
Fotbalisté Alavésu dokázali dobýt Mestallu a třetím vítězstvím v řadě potvrzují aktuální velmi dobrou formu. To Valencie utrpěla nepříjemnou ztrátu v boji o Evropu.

Hosté hráli velmi solidně, rozhodně se nenechali od Netopýrů nějak přehrávat. Naopak sami několikrát zahrozili. Vrchol jejich snažení nastal v 68. minutě, kdy se po nacvičeném signálu z rohového kopu prosadil Javi López. Domácím pak nebyl uznán gól Diega Lópeze, jelikož v ofsajdové pozici stojící Gąsiorowski svým pohybem zablokoval bránícího hráče. Víc už toho Valencia nesvedla. V nastavení naopak mohla opět inkasovat po úniku Simeoneho.
90+8'
90+8'
Diego López nahrával do šestnáctky Durovi, který by byl v ofsajdu. Míč k němu navíc nepustil Rafa Marín.
90+7'
Pro tečovaný centr Javiho Guerry si došel Sivera. Čas pro domácí už rychle utíká.
90+6'
Antonio Sivera vůbec nepospíchá s výkopem. Zatím se vyhnul žluté kartě.
90+5'
Snaha Sergiho Canóse dostat míč do ohně nebyla úspěšná. Kope se od brány Deportiva.
90+3'
A nyní naopak kontr Deportiva, po němž mohlo být rozhodnuto! Giuliano Simeone se hnal sám na bránu, ale zakončil vedle vzdálenější tyče!
90+3'
Závěrečný tlak Valencie! Roh Pepelua hosté odvracejí. Sivera pak vyboxoval centr Canóse.
90+2'
Po zablokovaném centru Gąsiorowskiho následuje další roh Valencie.
90+1'
Po standardce přišlo pouze nepovedené zakončení Sergiho Canóse.
90'
Dimitri Foulquier byl přistrčen Benavídezem a domácí budou zahrávat standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu.
90'
Rozbíhá se už poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Álex Sola,
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Luis Rioja.
88'
A také rohový kop Pepelua hosté úspěšně přestáli.
88'
Rozehrával Pepelu. Zkusil to přes zeď, ale ta míč přizvedla nad bránu.
86'
Těsně před pokutovým územím byl faulován Hugo Duro, kterého zasáhl rukou Abdelkabír Abqár. Vypadá to, že se to obejde bez karty, přímý kop je to ale z velmi zajímavé distance.
85'
Moc nescházelo a hosté mohli navýšit vedení! Carlos Vicente poslal před bránu výtečný míč a Javimu Lópezovi chyběl asi krok k tomu, aby mohl tuhle nabídku usměrnit do sítě!
84'
Centr Foulquiera z pravé strany nalezl Romana Jaremčuka. Ten hlavou nedokázal zamířit přesně.
83'
Javi Guerra centroval z levé strany. Do vzduchu musel hostující brankář Sivera, který míč vyboxoval.
81'
Žlutou kartu, asi za protesty, dostal domácí útočník Hugo Duro.
81'
Balón se odrazil Diegovi Lópezovi, který to zkoušel zpoza šestnáctky. Bránu netrefil.
80'
Brankář hostí Antonio Sivera šel do centrovaného míče. Nevím, zda si křikl, či ne, ale do cesty se mu napletl Javi López. Toho tak Sivera vzal i s balónem a sudí raději přerušil hru. López ale bude v pořádku.
79'
Sergi Canós směřoval z levé strany do pokutového území. Tělem ho přistrčil Guridi a domácí fotbalista spadl. Na penaltu to nebylo.
77'
Samu Omorodion šel do hlavičkového souboje loktem a dostal za to žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Dimitri Foulquier,
ze hřiště odchází Peter Federico, přichází Roman Jaremčuk.
74'
Po centru Thierryho Correii se dostal k hlavičce Diego López. Míč skončil v síti, ale gól Valencie neplatí! Jednalo se o ofsajd, ve kterém se nacházel Peter Federico. Ten totiž ovlivnil hru tím, že zablokoval jednoho z bránících hráčů.
73'
Ostrý souboj spolu svedli Giuliano Simeone a Thierry Correia. Domácí obránce tlačil Simeoneho směrem na zem a ten si zřejmě prohnul zatejpované zápěstí. Na zemi se totiž svíjel ve velkých bolestech. Zřejmě ale bude pokračovat.
72'
Fotbalisté Alavésu potvrzují, že v poslední době chytili zajímavou formu. Rozhodně se nedá říci, že by jejich vedení nebylo zasloužené.
71'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samu Omorodion,
ze hřiště odchází Antonio Blanco, přichází Ander Guevara.
68'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté na Mestalle vedou! Tohle byla rozhodně nacvičená akce! JAVI LÓPEZ se při exekuci rohového kopu zprvu nacházel mimo pokutové území. V momentě, kdy si obrana Valencie rozebrala hráče, však nikým nepozorován naběhl na vzdálenější tyč, kam směřoval centr Vicenteho. López to navíc trefil z jedničky skvěle a za jeho křížnou ranou se Rivero jen ohlédl.
68'
Vicente zkusil vysunout na pravém křídle nabíhajícího Giuliana Simeoneho. Syn slavného trenéra Atlética Madrid získal pro hosty roh.
66'
ze hřiště odchází Jesus Vázquez, přichází Cenk Özkacar.
64'
Carlos Vicente se snažil uvolnit na pravém křídle. Na Vazquezovi získal rohový kop.
63'
Střely celkem – 7:10
61'
Hodina zápasu za námi. Deportivo se dokázalo srovnat s aktivním nástupem Vallencie do druhého poločasu a opět jsou rovnocenným soupeřem.
59'
Sergi Canós se snažil nalevo rozběhnout Jesusr Vázqueze. Situaci dokázala přečíst obrana Alavésu.
58'
Po dobře kopnutém rohu dokázal balón vyboxovat Rivera.
57'
Kike García si z pravé strany naběhl na přihrávku za obranu a dostal se i do koncovky. Ránu z ostřejšího úhlu si pohlídal Cristian Rivero v bráně Valencie!
56'
Z levé strany výborně odcentroval Jesus Vázquez. Míč směřoval na zadní tyč. Pokud by ho Abqár lehce nepřizvedl, mohli mít hosté velký problém.
55'
Nahuel Tenaglia se hned zapojil do ofenzivní akce. Jeho přízemní centr lapil Rivera.
55'
Hosté musejí přeskládat obranu čtyřku. Rafa Marín šel na pozici stopera a na pravý kraj se staví Nahuel Tenaglia.
54'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Rafa Marín.
53'
Gorosabel teď definitivně zjistil, že to nepůjde. V momentě, kdy na něj šla přihrávka, se skácel na trávník a jeho gesto rukou je jasné.
52'
Gorosabel je už na hřišti, ale viditelně má problémy s pohybem. Na pravém kraji obrany ho supluje křídelník Vicente.
51'
Gorosabela to hodně bolí. Dost možná pokračovat nebude. Alavés zatím v deseti.
50'
Ošetření si žádá hostující pravý obránce Andoni Gorosabel. Ten doplatil na souboj s napadajícím Canósem.
49'
Canós se snažil kolmicí vysunout Diega Lópeze. Z brány včas vystartoval Antonio Sivera, který míč odkopl.
48'
Další snaha šikovného Federica končí rohovým kopem pro domácí tým.
46'
Tak tohle mohlo být střídání! Peter Federico přetlačil na pravé straně šestnáctky protihráče a předal míč pod sebe Diegovi Lópezovi. Jeho nástřel dokázal tečovat čerstvý Sergi Canós a balón skončil na levé tyči Siverovy brány!
46'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Sergi Canós.
46'
První poločas souboje Valencie s Alavésem gól nepřinesl. Hosté ukazují, že je poslední dvě výhry na jejich půdě psychicky povzbudili a na Mestallu přijeli dobře připraveni. V 6. minutě přežili úvodní šanci Almeidy a o chvíli později naopak Kike García hlavičkoval do tyče. Stejný hráč pak na konci úvodní dvacetiminutovky protáhl pohotovou střelou brankáře Doménecha. Ten bohužel musel později střídat, když ho při odkopu zradil sval a mezi tyče se postavil Cristian Rivero.
45+4'
45+3'
Teď k tomu bude možnost. Pro nedovolený zákrok od Benavídeze si totiž došel Hugo Duro.
45+3'
Nyní už fanoušci Valencie projevují nespokojenost nesmělý pískotem. Chtěli by, aby se hrálo jinde.
45+2'
Hostující hráči nadále operují s míčem v poslední třetině hřiště. Valencia se v závěru poločasu brání.
45'
Nacvičený signál hostí! Proti rozehrávce po zemi vyběhl Carlos Vicente. Ten vrátil míč spoluhráči, který hledal na přední tyči Jona Guridiho. Ten si tam balón zpracoval, ale z otočky si nenašel prostor ke střele.
44'
Další rohový kop pro Deportivo, které dohrává poločas aktivně.
43'
Z rohu hosté neudeřili. Pak poslali do šestnáctky ještě jeden centr. Valencii se to zatím daří bránit.
42'
Dobrý obranný zákrok Gąsiorowskiho, který nepustil k hlavičce Kikeho Garcíu. Roh pro hosty.
41'
Diego López rozbíhal Jesuse Vázqueze. Toho si však pohlídal Gorosabel.
41'
Hra se od střídání domácích brankářů poměrně uklidnila. Odehrává se spíše mezi šestnáctkami.
39'
Javier Guerra dostihl míč na pravém křídle a posílal ho do pokutového území. Tam ho Hugo Duro přenechal Peterovi Federicovi, jehož střela byla zablokovaná.
38'
Vicente se nyní dobře vrátil s Vázquezem. Balón skončil v zámezí a tak se bude kopat od brány Alavésu.
37'
První zákrok zvládl. Do rukavic chytá centr Carlose Vicenteho z pravé strany.
35'
Rivero letos v lize ještě nenastoupil. Obvykle plní roli brankářské trojky. Uvidíme tedy, jak se s obtížnou situací vypořádá.
34'
Jaumeho Doménecha tedy nahrazuje Cristian Rivero, který dokonce převzal i kapitánskou pásku.
33'
Režie nám poskytla záběry, ze kterých vidíme, že Doménecha definitivně zradila noha při jednom z odkopů. Vypadá to na tříslo nebo stehenní sval.
32'
Doménech bude muset opravdu střídat! Teď si lehl na trávník, vyžádal si ošetření a Rivero se už mezitím svléká do zápasového dresu a navléká rukavice.
31'
U domácí střídačky se opět rozcvičuje náhradní brankář Cristian Rivero. Jaume Doménech byl v úvodu ošetřován poté, co mu přišlápl nohu Kike García a možná má nějaké následky.
31'
Diego López byl faulován ve středu hřiště. Rozehrává Valencia.
30'
Střely na bránu – 1:2
28'
Zápas je hodně soubojový a bojovný. Je tam spousta drobnějších přistrčení a držení, které sudí často raději pouští.
27'
Peter Federico se snažil dostat s míčem z křídla více na střed. Byl přistrčen a domácí tak mají k dispozici standardku.
26'
Držení míče – 60 % : 40 %
24'
Průnik Pepelua podél pravé postranní čáry zastavil Giuliano Simeone, který se dobře vrátil do obrany.
24'
Pepelu rozehrál nakrátko na Federica. Až ten centroval, ale bez efektu.
23'
Domácí ji rozehráli nakrátko. Pepelu následně získal pro Netopýry rohový kop.
22'
Nahuel Tenaglia zastavil faulem Petera Federica. Standardka pro Valencii.
20'
Následný rohový kop Alavésu další příležitost nepřinesl.
19'
Kike García je zatím hodně vidět. Nyní se před pokutovým územím z první a z kroku opřel do přihrávky od spoluhráče. Levačkou to trefil hodně dobře a Jaume Doménech musel skočit ke své pravé tyči, aby zabránil gólu!
18'
Hosté soupeře dobře dostupují ve středu hřiště. Pod tlakem se ocitl Pepelu, který byl rád, že stihl odehrát balón alespoň dozadu.
16'
Giuliano Simeone si zabíhal za záda Yarka Gąsiorowskiho, ale k míči se nedostal. Navíc ještě schytal od stopera Valencie nechtěnou facku.
15'
Hra se oproti úvodu, kdy měly šance oba týmy, trochu uklidnila.
13'
Rohový kop hostí. Zahrával ho Jon Guridi, domácí obrana to zvládla.
11'
Hostující Antonio Blanco si vysloužil žlutou kartu.
9'
Domácí zahrávali standardní situaci. Centr Pepelua ale pokryla defenziva Deportiva.
7'
Na druhé straně přehlavičkoval Kike García bránícího Correiu a orazítkoval pravou tyč z pohledu domácího brankáře Domenécha!
6'
Tohle vypadalo pro domácí hodně nadějně! Na přízemní centr Petera Federica z pravé strany nedosáhl před bránu nabíhající Hugo Duro, ale zleva to zavřel André Almeida, který se ocitl ve velké příležitosti. Bohužel pro Netopýry přestřelil!
4'
Doménech ale bude moci pokračovat. Kike García se mu ještě přišel omluvit.
3'
U střídačky se již rozcvičuje Cristian Rivero, dnešní dvojka Valencie. Tradiční jednička Georgi Mamardašvili není k dispozici kvůli trestu za červenou kartu z duelu s Barcelonou.
2'
Mimo svou šestnáctku vyběhl domácí brankář Jaume Doménech, který ale dostal naloženo právě od Kikeho Garcíi. Gólman, který navlékl kapitánskou pásku, musí být ošetřován.
1'
První přerušení hry. Po smolné srážce zůstávají ležet na hřišti hostující Kike García a domácí stoper Cristhian Mosquera. Pískáno proti Alavésu.
1'

Valencia CF: Doménech (C) – Correia, C. Mosquera, Gąsiorowski, J. Vázquez – P. Federico, Pepelu, Guerra, D. López II – Almeida, Duro.
Náhradníci: Rivero, Abril – Guillamón, Foulquier, Canós, Özkacar, Jaremčuk, Marí, Otorbi, Amalláh.
Trenér: Rubén Baraja

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, Abqár, J. López – Benavídez, Blanco, Guridi – Vicente (C), K. García, Simeone.
Náhradníci: Owono, A. Rodríguez – Omorodion, Hagi, Panichelli, Rioja, Ortiz, Alkain, Sola, Rebbáš, Guevara, R. Marín.
Trenér: Luis García Plaza

Rozhodčí: Melero – Martínez, García.
Valencia CF (8. místo, 13 – 8 – 12, skóre 37:38, 47 bodů)
Valencia se nachází jen dva body os sedmého Betisu. Drží tedy reálnou naději na účast v příštím ročníku evropských pohárů. Poslední dva zápasy však Netopýrům nevyšly. V přímém souboji o sedmou příčku nejprve doma podlehly 1:2 právě Betisu. V pondělí padly 2:4 na Barceloně, byť po poločase 2:1 vedli, ovšem duel ovlivnilo vyloučení brankáře Giorgiho Mamardašviliho, ke kterému došlo těsně před přestávkou. Nejlepším střelcem Valencie je se třinácti góly Hugo Duro.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Valencia – Mallorca 0:0
Granada – Valencia 0:1
Osasuna – Valencia 0:1
Valencia – Betis 1:2
Barcelona – Valencia 4:2
Deportivo Alavés (13. místo, 10 – 8 – 15, skóre 31:38, 38 bodů)
Deportivo může dohrávat sezónu v klidu. Na sestupové pozice už má dostatečný náskok. Baskický celek se ještě skvěle naladil v posledních dvou domácích zápasech. V nejprve zdolal 2:0 madridské Atlético a poté přehrál 3:0 Celtu. Svěřenci kouče Luise Garcíi Plazy ještě mohou reálně pomýšlet na jedenácté místo, jelikož na Osasunu ztrácejí jen bod. Nejlepším střelcem mužstva je s osmi zásahy Samu Omorodion.

Posledních 5 zápasů Alavésu:
Bilbao – Alavés 2:0
Alavés – R. Sociedad 0:1
Granada – Alavés 2:0
Alavés – Atlético 2:0
Alavés – Celta 3:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V neděli v podvečer se odehraje utkání 34. kola španělské La Ligy mezi Valencií a Alavésem. Domácím Netopýrům patří v tabulce osmé místo a ještě tak pomýšlejí na postup do evropských pohárů. Deportivo je třinácté s velkým náskokem na sestupové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.