Rajković – Maffeo (78. Radonjić), G. González, Raíllo, Nastasić, Lato – Ant. Sánchez (59. Prats), Morlanes (59. Mascarell), S. Costa (59. Darder), Dan. Rodríguez (87. Larin) – Muriqi.
Lunin – L. Vázquez (90. Militão), N. Fernández (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić (86. Carvajal) – B. Díaz (63. Vinícius Júnior), Joselu, Bellingham (63. Camavinga).
Arrizabalaga, De Luis – Ceballos, F. García, Güler, Kroos, Rodrygo.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:7.
Skončil nám zápas 31. kola španělské LaLigy mezi domácí Mallorcou a hostujícím Realem Madrid. Zatímco první poločas mnoho zajímavého nepřinesl, po změně stran byl k vidění mnohem zajímavější fotbal. Pomohlo tomu především to, že hned ve 48. minutě vstřelil gól hostující Tchouaméni. Oba celky si pak vytvořili hned několik zajímavých šancí, avšak další gól již nepadl a zápas tak skončil těsnou výhrou bílého baletu 1:0.
90+4'
90+4'
V posledních vteřinách hry šel Vedat Muriqi do souboje s Luninem. Ukrajinský brankář neudržel balon a Muriqi mohl zakončovat do odkryté brány. Jenže v rozhodující chvilce mu ruku do střely vložil právě Lunin a domácí útočník zakončil mimo.
90+4'
Do vápna soupeře vnikal ještě teď Vinícius Júnior, jeho pokus byl ale zblokovaný.
90+3'
Hosté závěr zápasu zvládají dobře a drží soupeře daleko od vlastní brány.
90'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Éder Militão.
89'
Joselu s Viníciem opět napadali rozehrávku soupeře a znovu málem získali balon. Nakonec je to ale ofsajd.
88'
Vinícius Júnior hodně vysoko napadal rozehrávku soupeře a málem získal balon. Domácí již pochopitelně moc nebrání a vrhají síly do útoku.
87'
Domácí trenér posílil útok, Mallorca samozřejmě zkusí hru vabank.
87'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Cyle Larin.
86'
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Carvajal.
85'
To teď přehnal Andrij Lunin, který dostal žlutou kartu za zdržování při rozehrávce od brány.
84'
Hosté již nikam nespěchají a snaží se šetřit čas.
82'
Modrič lehkým obloučkem posunul balon na Joselua, ten ale v záklonu hlavičkoval slabě doprostřed brány.
81'
Od vlastní brány teď rozehrávali hosté. Dlouhý nákop mířil na Joselua, který míč posunul do křídla. Následně byl faulovaný Eduardo Camavinga a hosté tak budou nadále u míče.
80'
Modrič kroutil balon do brány, domácí defenziva na přední tyči balon odvrátila.
80'
Hráči Realu budou mít výhodu rohového kopu Je to jejich teprve druhý roh v zápase.
79'
Joselu šel důrazně do souboje ve středu pole a vybojoval tím faul na svou osobu.
78'
ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Nemanja Radonjić.
77'
Složité to dnes má opět Vinícius Júnior, na kterého hlasitě pískají domácí fanoušci, kdykoliv se jen dotkne balonu.
75'
Po následném rohovém kopu se domácí k ohrožení brány Realu Madrid nedostali.
74'
Hrdinou domácích mohl být Sergi Darder, jeho parádní dalekonosnou ránu ale tygřím skokem zneškodnil Andrij Lunin!
72'
Po další rychlé narážečce měl obrovskou šanci Federico Valverde, ten si balon ve vápně posunul na levou stranu již mimo dosah brankáře Rajkoviče, jenže následnou střelou trefil jen jednoho z obránců na brankové čáře!
72'
Na vlastní polovině byl faulovaný Vinícius Júnior, balon pro hosty.
71'
Vedat Muriqi se stejně jako fanoušci Mallorky nyní hodně zlobí, protože má pocit, že byl na hranici vápna faulovaný Rüdigerem. Pokračuje se ale ve hře.
70'
Modričův centr do pokutového území nebyl nijak nebezpečný.
69'
Valverde poslal balon po zemi přesně na nohu Vinícia, ten z hranice vápna ale poslal balon jen do soupeře a je z toho roh.
68'
Hosté sice v dnešním zápase vedou, ale jednobrankový náskok může být hodně ošidný.
66'
Sergi Darder poslal do vápna Realu dobrý centr, avšak Matija Nastasić nečekal, že k němu balon propadne a i když se tak nakonec stalo, Nastasič nezakončil.
65'
Mendy se v ostrém souboji srazil s protihráčem a je pískáno. Balon budou mít domácí.
63'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Vinícius Júnior,
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Eduardo Camavinga.
62'
Jedinečnou šanci ke skórování měl nyní Brahim Díaz, který byl na konci nádherné kombinace hostujícího týmu. Jenže balon mu v rozhodující chvilku lehce odskočil a toho využil gólman Rajković.
61'
Abdón Prats se chvilku po svém příchodu na trávník dostal do dobré střelecké pozice, jenže Lunina nepřekonal.
60'
Valverde na pravé straně hřiště dobře kombinoval s Lucasem Vázquezem, druhý jmenovaný centroval do vápna, kde ale zaúřadoval Predrag Rajković.
59'
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Sergi Darder,
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Omar Mascarell.
58'
Lato po lehkém kontaktu s Valverdem hodně hlasitě zakřičel a padl k zemi. Je pískáno.
57'
Dnešní utkání sleduje 23244 diváků.
56'
Ve vlastním vápně se balon lehce otřel o ruku Antonia Raílla, pokutový kop z toho ale nebude.
55'
Jako nůž máslem vnikl do vápna soupeře Brahim Díaz, jeho tvrdou ránu Rajkovič dobře vyrazil.
54'
Hosté hrají na oko pasivně, ale jakmile se dostanou k balonu na polovině Mallorky, jsou hodně nebezpeční.
52'
Hosté jsou opět na balonu a nyní se již zase nikam moc neženou.
50'
Domácí zkusili do vápna Realu rychle poslat centr z hloubi pole, defenziva hostů ale byla pozorná.
49'
Chvilku se nehrálo, protože domácí fanoušci naházeli na hrací plochu nějaké smetí z tribun. Překvapivě to byl ale Antonio Rüdiger, který se snažil hlavního rozhodčího přesvědčit, že o nic nešlo a že se může pokračovat ve hře.
48'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Z ničeho nic je to 1:0 pro Real! Z velké dálky z kroku napřáhl AURÉLIEN TCHOUAMÉNI a jeho lehounce tečovaná střela zapadla za záda bezmocného Rajkoviče.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Mallorkou a Realem Madrid. Sledujeme hodně průměrné utkání, které přineslo pouze po jedné šanci na každé straně. Gól ale nepadl, a tak se do kabin odchází za stavu 0:0.
45'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta první půle. U míče jsou hostující fotbalisté.
44'
Toni Lato byl nyní na balonu na levé straně útočné poloviny. Jenže nepřesně přihrál a hosté se ubránili.
43'
Hosté nakonec rozehráli standardku nakrátko a o centr se pokoušející Modrič trefil jen obránce před sebou.
42'
Vedat Muriqi poslal k zemi Auréliena Tchouaméniho a bude z toho standardka pro hostující celek.
41'
V závěru poločasu jsou více na balonu domácí a hráči Realu se musí teď poslední minuty soustředit hlavně na defenuzivu.
39'
Lunin nyní podcenil centr, který vůbec nezasáhl. Nakonec mu pomohl spoluhráč Mendy, který balon pokryl před protihráčem a Lunin tak napodruhé zasáhl.
37'
Pomalu se blíží konec první půle a zatím na branku čekáme. Máme za sebou první velké šance, snad přijdou i další.
36'
Fotbalisté Mallorky se sami připravili o balon, když se Samuel Costa dopustil faulu na Díaze.
35'
Teď jsou to domácí, kdo se tlačí k vápnu soupeře. Hráči Realu zatím dobře brání.
33'
Velkou šanci měli nyní také hosté! Tchouaméni snadno posunul balon na hranici vápna na Bellinghama, který technickou ranou trefil břevno domácí brány!
31'
Antonio Raíllo byl teď blízko ke gólu na 1:0! Po centru od rohového praporku se domácí kapitán dostal totiž k hlavičce a Lunin jeho zakončení bravurně vyrazil!
30'
Predrag Rajković se teď nebál a udělal kličku napadajícímu Joseluovi. Zvládl to skvěle a hostující útočník skončil na zemi.
30'
Pomalu nám končí úvodní půlhodina, u míče jsou domácí.
28'
Lucas Vázquez ve vlastním vápně lehce postrčil domácího kapitána Raílla. Domácí by rádi penaltu, na tu to bylo ale málo.
27'
Kdo čekal nějakou velkou převahu bílého baletu, musí být zatím asi zklamaný. Zatím jsme žádnou velkou šanci v dnešním zápase neviděli.
26'
Balon doputoval až k Luninovi, který v pohodě zakombinoval s obránci a poté zkusil dlouhý nákop na polovinu soupeře. Nic z toho ale nebylo.
25'
Ve středu pole byl pravděpodobně lehce faulovaný Aurélien Tchouaméni. Rozhodčí ale nepískal a bude z toho tedy jen aut pro Real Madrid.
25'
Teď jsou u balonu delší dobu domácí, zatím ale jen na vlastní polovině.
23'
Modrič se pokoušel dvakrát za sebou poslat balon do vápna vnějším nártem pravé nohy, dvakrát byla ale jeho snaha zmařena pozornými soupeři.
22'
Jenže faulu se následně dopustili i domácí a u balonu tak budou hráči Realu.
21'
Jude Bellingham si dělal prostor až příliš vehementně a loktem zasáhl protihráče. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.
19'
Modrič se na levé straně pokoušel prostrčit balon do vápna, jenže ani tato jeho přihrávka nebyla přesná.
17'
Hráči Realu stále hodně drží balon, na první opravdu velkou šanci zápasu ale zatím čekáme.
16'
Antonio Raíllo rukama přidržel Bellinghama a dostává žlutou kartu.
15'
Nyní se trochu pod tlak dostal Predrag Rajković, nakonec ale balon dokázal před dotírajícím Joseluem odvrátit daleko mimo velké vápno.
13'
Modrič poslal balon jen do zdi a následný odražený balon poslal vysoko nad bránu při další střelecké snaze Aurélien Tchouaméni.
12'
Lucas Vázquez byl faulovaný kousek za velkým vápnem a bude z toho zajímava standardka pro hostující celek.
12'
S míčem na noze se často objevuje Luka Modrič. Zatím ale žádnou překvapivou přihrávku nevymyslel.
10'
Obraz hry se nemění. Hosté na balonu, avšak zatím v nulovém tempu.
8'
Do vápna soupeře vnikal nyní Brahim Díaz, proti trojnásobné přesile se ale neprosadil.
7'
Hosté jsou opět u míče a postupně se blíží k bráně soupeře. Hráči Mallorky ale zatím dobře brání.
5'
Přímý kop Realu kopal Modrić, centr do vápna ale poslal přímo do náruče gólmana Predraga Rajkoviće.
4'
Zatím se nehraje v nijak závratném tempu. Domácí se pozorně brání, hosté se nikam neženou.
2'
Hosté velmi rychle získali balon a nyní již kombinují na polovině domácího celku.
1'
O výkop se postarali domácí fotbalisté.
1'
Hráči obou týmů jsou již na trávníku a máme za sebou i tradiční předzápasové oficiality. Zápas na Mallorce může začít.
Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti nechal na lavičce své brazilské ofenzivní hvězdy Rodriga a Viníciuse. Nehrají také Camavinga, Carvajal nebo Kroos. Italský kouč své důležité hráče šetří na odvetu Ligy mistrů proti Manchesteru City.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo, Nastasić, Lato – Ant. Sánchez, Morlanes, S. Costa, Dan. Rodríguez – Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Copete, J. Costa, Darder, Larin, Llabrés, Mascarell, Prats, Radonjić, Valjent, Vidal.
Trenér: Javier Aguirre

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, N. Fernández (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić – B. Díaz, Joselu, Bellingham.
Náhradníci: Arrizabalaga, De Luis – Camavinga, Carvajal, Ceballos, F. García, Güler, Kroos, Militão, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Sánchez Martínez – Cabañero Martínez, López Mir.
Realu stojí v cestě soupeř, který letos na své poměry prožívá také velmi slušnou sezonu. Zdá se, že fotbalisté RCD Mallorca nebudou mít letos záchranářské starosti a že sezonu dohrají v klidu. Aktuálně jsou na patnáctém místě tabulky a se ziskem 31 bodů mají šestibodový náskok na sestupové příčky. Mallorca poslední dva domácí zápasy vyhrála – nad Granadou i Gironou shodně 1:0. Stejné vítězství by tým trenéra Javiera Aguirreho bral všemi deseti i dnes.
Real Madrid prožívá velmi vydařenou sezonu. Tým trenéra Carla Ancelottiho letos vládně španělské nejvyšší soutěži a po třiceti odehraných kolech má na svém kontě úctyhodných 75 bodů. Real aktuálně drží sérii tří ligových výher v řadě a také sérii čtrnácti soutěžních zápasů bez porážky. Bílý balet bude chtít tuto sérii prodloužit i dnes na Baleárských ostrovech.
Hezký sobotní podvečer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 31. kola LaLigy mezi domácí Mallorcou a hostujícím Realem Madrid. Zatímco domácí budou chtít dnes zabojovat o překvapení, hosté se budou snažit na čele tabulky usilovat o udržení velmi příjemného osmibodového náskoku na druhou Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.