La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Barcelona - 4. května 2024   18:30

Girona
4' Dovbyk (I. Martín) • 65' Portu (Dovbyk) • 67' Gutiérrez (Portu) • 75' Portu (Sávio)
4:2
(1:2)
Barcelona
3' Christensen  (Yamal) • 45+1' Lewandowski
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López (65. Portu), Blind, Gutiérrez – Cygankov (65. Couto), Y. Herrera, A. García (C), I. Martín, Sávio (86. V. Fernández) – Dovbyk.
Fuidias, Carlos – J. García, Juanpe, A. Martínez, Villa.
Hernández – Pérez, Rojo
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
14 090 diváků
Barcelona
ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – Roberto (C) (79. Romeu), Christensen (69. Raphinha), Gündoğan – Yamal (83. Félix), Lewandowski (79. F. Torres), F. López (69. Pedri).
Kochen, I. Peña – Alonso, Fort, I. Martínez, Roque.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 0:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:8.
V tabulce LaLigy Girona vystřídala Barcelonu na druhém místě a čtyři kola před koncem sezóny současně rozhodla o zisku titulu pro Real Madrid, na který ztrácí nedostižných třináct bodů.
Girona podruhé v sezóně vyhrála derby nad Barcelonou výsledkem 4:2 a tím dopsala další kapitolu své letošní pohádky, neboť získala jistotu účasti v příštím ročníku Ligy mistrů! Ještě v šedesáté minutě k tomuto scénáři bylo hodně daleko. Domácí tým po Lewandowského penaltě prohrával 1:2 a krátce po změně stran neměl žádné zbraně potřebné na vyrovnání. Zlomovým faktorem se ukázalo být střídání Portua. Michélův žolík stihl během dvou minut na hřišti vyrovnat na 2:2 a zároveň přihrát Gutiérrezovi na vítězný gól, k němuž přispěla Koundého teč. To od Portua nebylo zdaleka vše. V 71. minutě nachystal chycenou šanci Herrery a poté sám předvedl naprostou parádu, když z diagonály Sávia vygeneroval nechytatelnou bombu z voleje. Gól na 4:2 hosty definitivně zlomil a v nastavení málem inkasovali i popáté.
90+6'
90+5'
Ferrán Torres nedosáhl na centr Cancela. Gazzaniga bude naposledy rozehrávat. Všude kolem něj už se slaví.
90+3'
Ani tohle není gól! Miguel Gutiérrez dal míč za Koundého. Čerstvý Valery Fernández se rozhodl přihrát do druhé vlny na Yangela Herreru, proti jehož střele z prvního doteku předvedl ter Stegen výstavní zákrok.
90+2'
Yangel Herrera si vynutil faul ve středovém kruhu. Aleix García rozehrál k pravé lajně. Podél ní vystartoval Portu a těsně před pádem na zem přenechal míč Dovbykovi. Ukrajinský záložník už skoro slavil 21. gól v sezóně, jenže ter Stegena na brankové čáře zastoupil Koundé.
90+1'
Dvakrát po sobě si Yan Couto vychutnal napadající oponenty odražením míče do autu. Pro Gironu to jsou cenné sekundy klidu.
89'
Raphinha ve spěchu servíroval balón k bližší tyči. Tam sice vyskakoval Ronald Araújo, ale hlavičkou zblízka zakončil vysoko nad břevno.
88'
Faul na Félixe znamenal standardku. Raphinha levačkou centroval směrem na Romeua, u kterého Eric García odhlavičkoval balon na roh.
87'
Romeu stopil výkop Gazzanigy. Na levé straně vyrazil vpřed Cancelo, ale Couto mu ve skluzu upálil balon za postranní čáru.
86'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Valery Fernández.
85'
Tři inkasované góly v rozmezí pár minut Barcelonu vykolejily. Střídající hráči si vůbec nerozumí a kazí velký počet přihrávek.
84'
Sávio je důvodem, proč se nějakou dobu chvíli hrát nebude. Jednomu z nejlepších hráčů zápasu se do nohy zakousla bolestivá křeč.
83'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází João Félix.
82'
V ochozech panuje velká euforie. Nyní diváci nadšeně reagovali na malého klučinu, který zvedl nad hlavu balónek ve tvaru trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Stejně veselo musí být i mezi fanoušky Realu Madrid, kteří se pomalu chystají na oslavy ligového titulu.
80'
Eric García v osobním souboji u koncové čáry převálcoval útočícího Gündoğana a nedovolil mu ani zisk rohového kopu.
79'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Ferrán Torres.
79'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Oriol Romeu.
78'
Lamine Yamal po změně stran úplně vymizel ze hry. Moc se nepředvedl ani při exekuci tohoto rohu, kdy mu centr odletěl až do autu.
77'
Daley Blind na poslední chvíli zatarasil cestu, kterou měla jít Lewandowského finální přihrávky do malého vápna. Je z toho rohový kop.
75'
Girona právě vstřelila branku!
Tak to je neskutečné, co PORTU předvádí v roli střídajícího hráče! Jednatřicetiletý fotbalista se z voleje opřel do chirurgicky přesné diagonály od Sávia a luxusní křížnou střelou překvapil úplně všechny včetně ter Stegena.
74'
Na oblouček Cancela reagoval střídající Raphina, ale složitou střelou z voleje se do branky netrefil. Gazzaniga nebude spěchat s odkopem.
73'
Domácí obecenstvo je ve varu. Girona má slušně nakročeno k tomu, aby Barcelonu vystřídala na druhém místě. Současně by to znamenalo definitivu titulu pro Real Madrid.
71'
Mohlo to být o dva góly! Portu frknul Cubarsímu a doběhl až k zadní čáře. Dovbyk jeho přihrávku pustil na volného Herreru, jenž cílil do protipohybu ter Stegena, ale ten ještě stihl dát před míč svou levou ruku.
70'
Gündoğan ze standardní situace vyloženě odevzdal míč Gazzanigovi, když zakroutil svůj nákop mimo dosah všech spoluhráčů.
69'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Pedri.
69'
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Raphinha.
67'
Další fatální propadnutí Barcelony u půlící čáry! Portu dal míč pod sebe a střela MIGUELA GUTIÉRREZE byla smolným zásahem Julese Koundého odkloněna do ter Stegenova protipohybu. Portu má po dvou minutách na place bilanci 1+1!
65'
PORTU se ani nezapotil a už má v kapse vyrovnávající gól na 2:2! Roberto nesmyslnou zpětnou přihrávkou uvolnil Dovbyka. Ukrajinec si před Araújem balon zasekl a předložil ho do tandemu Portuovi, kterému při zakončení stačilo netrefit přesouvajícího se ter Stegena.
65'
ze hřiště odchází David López, přichází Portu.
65'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Yan Couto.
64'
David López stopnul Lewandowského přihrávku na Gündoğana. Hosté rychle provedli aut a pokračují ve velké územní převaze.
63'
Domácí kouč Michél už má připravené první dvě střídání. Zatím se čeká na přerušení hry, Barcelona si užívá zdlouhavé mezihry.
62'
Aleix García dnes nemá svůj den, alespoň co se týče zahrávání standardních situací. Tento roh kopl moc vysoký a toho využil ter Stegen.
61'
Cygankov si nenarazil s Dovbykem. Domácím však balon zůstal a Miguel Gutiérrez vytloukl bloky Araúja, čímž získal rohový kop.
60'
Držení míče: 41 % – 59 %.
59'
Hosté opakovaně získali míč na hranici vápna. Rozhozenou obranu Girony uklidnil Gazzaniga a jeho banální zákrok proti slabé rance Gündoğana.
57'
Fermín López zahnal Gündoğana do křídla, kde Němec musel rychle centrovat. Pro přetažený míč si doběhl Cancelo a okamžitou ranou do Aleixe Garcíi získal pro své barvy jenom aut.
56'
Cancelo rozkmital nohy na útočném výletě. Ve finále se zachoval trochu sobecky a místo přihrávky pod sebe na volného Gündoğana poslal střelu z levé části vápna do dobře postaveného Gazzanigy.
55'
Koundého čitelnou přihrávku na Gündoğana vystihl Blind. Na rozdíl od několika předchozích případů Barca neaktivovala re-presink a dává domácím prostor k přípravné fázi.
54'
Dovbyk si odskočil mezi obránce, jenže přehnaně tvrdou přihrávku od Martína si hrudí zpracovat nedokázal.
53'
Herrera nebojácně skočil pod Lewandowského a zabránil mu vystřelit zhruba z dvacetimetrové vzdálenosti. Současně to nebyl ani faul.
52'
Gutiérrezovi se náběhem do křídla nabídl Sávio. Na jeho centr čekali hned čtyři kolegové, ovšem Dovbyk sklepl míč do území nikoho.
51'
Gündoğan obnovil rychlý brejk Barcelony. Získaný míč dal Yamalovi a ten ho z pravé části vápna poslal mimo dosah Lewandowského. Blíže to k němu měl argentinský gólman Girony.
50'
Další promarněná standardka Aleixe Garcíi. Špatně kopnutý centr měl za následek odlet míče za úroveň brankové čáry.
49'
Yangel Herrera si zadělal na problémy na okraji vlastního vápna. Pod vlivem Yamalova napadání míč ztratil a pak jen přihlížel nevýrazné střele do Gazzanigovy náruče.
48'
Lamine Yamal zapracoval do obrany. Sebral míč Gutiérrezovi a při vyvážení míče si řekl o faul z produkce Herrery.
47'
Blind unikl žluté kartě za šlápnutí na Yamalův nárt. Pro šestnáctiletý supertalent Barcelony to musela být mimořádně bolestivá záležitost.
46'
Dnešní utkání sleduje 14 090 diváků.
46'
Jestliže někdo nestihl přijít na Estadi Municipal de Montilivi včas, tak musel pořádně litovat, neboť už ve čtvrté minutě platil stav 1:1. Z krásně trefené střely otevřel skóre Christensen, aby Dovbyk hlavou vyrovnal doslova pár sekund po rozehrávce ze středového kruhu. Od té doby měla navrch Barcelona. Gündoğan pálil hlavou do břevna a slavit mohl až na začátku nastavení, kdy se z penaltové značky nezmýlil Lewandowski.
45+5'
45+4'
Araújův odkop prodloužil Lewandowski k Blindovi. Ten dal malou domů Gazzanigovi a teprve potom byl dopísknut ofsajd napadajícího Fermína Lópeze.
45+1'
Barcelona právě vstřelila branku!
ROBERT LEWANDOWSKI dává z penalty gól do šatny! Polák se nenechal rozhodit tanečky Gazzanigy na brankové čáře a díky zastavení se před penaltovou značkou poslal míč do jeho protipohybu.
45'
Je to penalta! Pro Barcelonu trochu šťastná, neboť Gutiérrez trefil Yamalovu stojnou nohu na čáře ohraničující pokutové území.
44'
Všechno může být jinak. Hernández se na základě pokynu od VARu odběhl podívat na monitor a dodatečně bude zkoumat potenciální penaltový faul Gutiérreze.
43'
Na Yamalův pád ve vápně v důsledku kontaktu s Gutiérrezem hlavní rozhodčí nereagoval, kdežto za protesty Roberta trestal žlutou kartou.
42'
Fermín López a İlkay Gündoğan dělali všechno možné, aby na útočné polovině vzali míč Ivánu Martínovi. Povedlo se jim to jen za cenu faulu.
41'
Araújo reagoval na náběh Fermína Lópeze nákopem z hloubi pole, jenže jeho dvacetiletý spoluhráč byl domácí obranou vystaven do několikametrového ofsajdu.
40'
Cubarsí šel na samotnou hranici pravidel, aby u lajny oddělil od balonu Ivána Martína. Ten skončil na zemi a marně se dožadoval standardní situace.
39'
Artěm Dovbyk se snažil setřást Araúja. Ten ho dlouhé sekundy držel a hlavní rozhodčí jej nakonec potrestal žlutou kartou.
38'
Aktivní Cancelo rozhýbal trpělivou kombinaci několika manévry a střelou z hranice pokutového území, která přes hromadu těl ke Gazzanigovi nedoletěla.
37'
Fermín López si zabíhal za obranu. Při složitém zpracování ale nechal míč za sebou a tím pádem mu ho zadáci Girony odebrali.
36'
Cancelo vypíchl balon Cygankovovi a neprodleně rozjížděl protiofenzivu, jež byla zastavena faulem Ivána Martína.
35'
Sávio rozvinul akci čtyři na čtyři. Gutiérrez ji na křídle naopak zastavil a nechal míč Blindovi, jehož centr obranu Barcelony nerozhodil.
33'
Ofsajdové postavení Dovbyka zatrhlo snažení Girony v úplném zárodku. Na druhé straně přetažený nákop nechytil Lewandowski.
32'
Eric García nestíhal Cancela a dovolil mu odcentrovat na prudce hlavičkujícího Gündoğana, kterému vzalo radost z gólu zasažené břevno! Reflexivně zasahující Gazzaniga míč podle všeho netečoval.
31'
Christensen se před vlastním vápnem stal obětí nedovoleného zákroku. K nelibosti čtrnácti tisícovek fanoušků je míč přisouzen Barceloně.
30'
Držení míče: 34 % – 66 %.
29'
Standardka kopaná zhruba z rohu velkého vápna se krutě nepovedla. Aleix García nevídaným způsobem překopl bránu, takže ani nešlo pořádně poznat, jestli mělo jít o centr, nebo střelu.
28'
Sudí Hernández neponechal výhodu za Koundého žlutý faul na sprintujícího Sávia. Následné vzrušení, při kterém Cygankov ztroskotal na ter Stegenovi, tak bylo zbytečné.
27'
Martín se prodribloval k okraji pokutového území. Cygankovovi však přihrál na paty a Cubarsí neměl problém odpálit balón do klidnějších vod.
26'
Hodně se nám přiostřilo. Nejprve sudí pustil Herrerův hraniční zákrok na Roberta, načež Cancelo bolestivě šlápl na nohu Erica Garcíi.
25'
Další nedovolený zákrok byl ve prospěch Barcelony. Lewandowski skončil na zemi v důsledku faulu vracejícího se Davida Lópeze.
24'
Cancelo v situaci jeden na jednoho neobešel Erica Garcíu. Hned vzápětí se s ním potkal znovu a to už portugalský reprezentant fauloval.
23'
Hosté jsou silní na míči a jen těžko se od něho oddělují. Nyní k tomu přispěla nepřesnost Yamala.
22'
Gündoğan u zadní čáry přetáhl přihrávku do druhého sledu, kde si zrovna hledal místo Sergi Roberto.
21'
Koundé vyrušil individuálně postupujícího Sávia. Domácí křídelník se poroučel k zemi a z průniku do otevřené obrany Xaviho týmu nebylo zhola nic.
20'
İlkay Gündoğan si naběhl do Herrery, načež sudí spatřil nedovolený zákrok na Gutiérreze. Provinil se mladíček Yamal.
19'
Domácí rozehráli standardku na krátko. Centr přišel až s velkou prodlevou a Barcelona ho ubránila tak lehce, že rovnou vyrazila do protiútoku.
18'
Aleix García ladně přenesl těžiště na levou stranu na centrujícího Sávia. Dovbyk po sklepnutí Herrery ještě vylepšoval pozici pro krajana Cygankova a jeho pohotová rána levačkou byla Cubarsím sražena na roh.
16'
Cygankov si navedl míč na střed, ale místo střely z dálky vymyslel přihrávku na spoluhráče, jenž se zjevil v zákrytu Koundého.
14'
Z centru na obsazeného Lewandowského vzešel roh i z protější strany. Toho se ujal Gündoğan a Gazzaniga měl na čáře plné ruce práce s koníčkem Christensena, který suverénně přehlavičkoval Blinda.
13'
Miguel Gutiérrez se v nebezpečné lokalitě ocitl pod tlakem napadajících protihráčů a odkopem do autu jim daroval rohový kop.
12'
Fermín López dával zleva přesnou přihrávku pod sebe. Roberto zkusil štěstí bez přípravy a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
11'
Hosté tak dlouho kombinovali napravo od pokutového území, až Koundému utekl míč k odkopávajícímu Herrerovi.
10'
Barceloně prošly dva hraniční zákroky. Hlavní rozhodčí ji nechává kombinovat, zatímco hráči a fanoušci Girony nevěřícně gestikulují.
9'
A zase rychle na druhou stranu za Gutiérrezem a jeho střelou zpoza vápna, kterou obrana Barcelony pohltila ještě před ter Stegenem.
8'
Na centr Yamala reagoval Fermín López. K brance ale přišel pozdě a z bezprostřední blízkosti se mu míč do sítě uklidit nepovedlo.
7'
Z třetí střely mezi tyče už gól nepadl. Gazzaniga si s dalekonosným pozdravem zkušeného záložníka Gündoğana poradil.
6'
Dovbyk si upevnil vedení v tabulce střelců LaLigy. Na kontě má rovných dvacet zápasů, což je o dva více než v případě Bellingahama.
4'
Rychlejší gólovou odpověď si jde jen těžko představit! Iván Martín zasekávačkou setřásl skluzujícího Araúja a zleva připravil ARTĚMU DOVBYKOVI hlavičku, která letěla do ter Stegenova protipohybu.
3'
Hned první střela zápasu končí gólem! ANDREAS CHRISTENSEN se schoval do kapsy mezi domácí obranu a zálohu. Hrudníkem si skvěle zpracoval Yamalovu přihrávku a z half-voleje nechytatelně poslal míč ze svého pohledu k levé tyči.
2'
Zahajovací výkop tohoto derby měli domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Barcelona hraje ve žlutém.
1'

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Cygankov, Y. Herrera, A. García (C), I. Martín, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Couto, J. García, Juanpe, A. Martínez, Portu, V. Fernández, Villa.
Trenér: Michél

FC Barcelona: ter Stegen – Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo – Roberto (C), Christensen, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, F. López.
Náhradníci: Kochen, I. Peña – Alonso, Fort, Félix, I. Martínez, Pedri, Romeu, Raphinha, F. Torres, Roque.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Hernández – Pérez, Rojo.
1. vzájemný zápas

10.12.2023 (16. kolo)
Barcelona – Girona 2:4
Branky:
R. Lewandowski (pen.), 90+2. I. Gündogan – 12. A. Dovbyk, 40. M. Gutiérrez, 80. Valery, 90+5. C. Stuani.
FC Barcelona

Blaugranas před čtrnácti dny prohráli El Clásico na stadionu Realu Madrid 2:3 a definitivně ztratili naději na zisk 28. ligového titulu. S tímto vědomím Barcelona šla do zápasu s Valencií, který po vyloučení brankáře Mamardašviliho otočila z 1:2 na 4:2. Lví podíl na tom měl polský útočník Robert Lewandowski. Vstřelil hattrick a vylepšil si svou celkovou bilanci na 16+8, díky čemuž v pěti závěrečných kolech může nahánět Artěma Dovbyka v závodě o krále střelců LaLigy. V tabulce dnes bude Xaviho tým hájit druhé místo, kde má před Gironou dvoubodový náskok. Zranění nepustí do hry obránce Baldého a záložníky de Jonga s Gavim.
Girona FC

Domácí tým způsobil na podzim celosvětový poprask, když se dlouho držel na čele LaLigy. Dnes už je jisté, že titulový „happy end“ nenapíše, ale i tak se drží na krásném třetím místě, kde má sedmibodový polštář před čtvrtým Atléticem Madrid. Navíc v případě dnešního skalpu Barcelony se zase vrátí na druhé místo. V posledních dvou kolech Girona proti papírově slabším soupeřům nezaváhala. Cádiz doma přejela 4:1 a z Las Palmas odletěla s dalšími třemi body za výsledek 2:0. V obou těchto zápasech skóroval Artěm Dovbyk, který je s devatenácti góly nejlepším střelcem celé soutěže.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiatřicátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na katalánské derby mezi Gironou a Barcelonou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.