La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Sevilla - 30. března 2024   14:00

0:1
(0:1)
Sevilla
5' S. Ramos
Getafe
Soria – Dakonam, Alderete, G. Álvarez (63. Mata) – J. Iglesias (71. Carmona), Moriba (63. Rico), Milla, Santiago (81. Latasa) – Maksimović, Greenwood, Ó. Rodríguez (71. Aleñá).
Fuzato – Mayoral.
Sevilla
Nyland – Ocampos (82. J. Sánchez), Badé (66. Agoumé), S. Ramos, Salas, Acuña (90. Lukebakio) – Soumaré, Gudelj, Ó. Torres – Iv. Romero (90. Pedrosa), en-Nesírí (82. I. Sow).
Árbol, Dmitrović – Jordán, Lamela, Nianzou, Suso, Véliz.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:15.
Je konec! Sevilla nakonec na půdě Getafe vítězí 1:0. Do vedení se hosté dostali brankou Sergia Ramose v páté minutě. Domácí mohli vyrovnat v 18. minutě, ale Moriba trefil brankáře. Ve 40. minutě znovu hrozil Ramos, jehož hlavičku Soria vyrazil na tyč. Po změně stran sice Getafe tlačilo, ale většina šancí končila nepřesnou střelou nebo blokem.
90+9'
90+7'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Carles Aleñá).
90+6'
Getafe zahrávalo rohový kop, po němž zakončoval Juan Latasa, jenže míč měl pod nohou a nedokázal zamířit mezi tři tyče.
90+5'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Jaime Mata).
90+5'
Jaime Mata se dral do vápna, ale tentokrát jej o možnost zakončit obral ofsajd.
90+4'
Mason Greenwood se hnal k odraženému míči, jenže si jej předkopl daleko před sebe a nedohnal jej na trávníku.
90+3'
Getafe pokračuje v ofenzivním snažení, ale obrana Sevilly je všude o krok dříve.
90+2'
Hostující brankář si pohlídal nepřesnou přihrávku za obranu a s rozehrávkou nyní rozhodně nespěchá, což se nelíbí domácím fanouškům.
90'
Domácí sice dopravili míč do sítě, ale branka kvůli zcela viditelnému ofsajdu neplatí.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Dodi Lukebakio,
ze hřiště odchází Iván Romero, přichází Adria Pedrosa.
89'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Diego Rico).

Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marcos Acuña).
88'
Na polovině hřiště se nyní strhla potyčka, do kterého se zapojilo snad šest hráčů z každého týmu.
87'
Jaime Mate se hnal k míči do vápna, ale brankář Sevilly to měl o krok blíže.
86'
Juan Latasa se v pokutovém území během zajímavé akce srazil s vlastním spoluhráčem. Tato situace vykresluje přesně dnešní ofenzivní snahu Getafe.
85'
Mason Greenwood se individuální akcí tlačil do pokutového území, ale zastavil jej hned první obránce v červeném dresu.
84'
Domácí celek se snaží napadat rozehrávku soupeře opravdu vysoko, nicméně Sevilla zatím rozehrává s přehledem.
83'
Getafe už vrhá prakticky všechny síly do útoku, ale na kopačkách domácích je vidět frustrace.
82'
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Juanlu Sánchez,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Ibrahima Sow.
81'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Yellu Santiago, přichází Juan Latasa.
80'
Dakonam se z hranice velkého vápna opřel levačkou do odraženého míče, ale jeho pokus srazil zadák Sevilly na rohový kop.
79'
Marcos Acuña kouzlil s míčem na levé straně, jenže jej v klíčovou chvíli zapomněl za sebou a už nedokázal přihrát.
78'
Do rozehrávky Getafe se musel zapojit David Soria, který už žene své spoluhráče vpřed.
77'
Domácí zahrávali další roh. Prudký centr směřující k přední tyči obrana odehrála.
76'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj).
75'
Sevilla vhazovala na pravé straně hrací plochy, jenže nikdo v červeném dresu nedokázal projít do velkého vápna.
73'
Další centr směřující před branku domácího celku si pohlídal pozorný David Soria, který míč schoval do rukavic.
72'
Sevilla se drala vpřed po pravé straně, ale pobídku za obranu si domácí defenziva pohlídala.
71'
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Carles Aleñá,
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází José Ángel Carmona.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Sevilla stále drží nejtěsnější možné vedení. Navíc k vidění nejsou ani šance.
68'
Ocampos neudržel nervy v souboji na pravé straně a poslal k zemi domácího hráče.
67'
Getafe kombinuje na polovině hřiště, ale ofenzivním hráčům domácího celku zatím schází vyšší aktivita.
66'
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Lucien Agoumé.
65'
Djené Dakonam procedil přihrávku na pravou stranu, ale obrana Sevilly se v bloku stačila přesunout. Domácí musí vymýšlet novou akci.
64'
Domácí nyní zkusili recept svého soupeře, ale dlouhý nákop na střídajícího Jaime Matu ovoce nepřinesl.
63'
ze hřiště odchází Gastón Álvarez, přichází Jaime Mata,
ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Diego Rico.
62'
Sevilla se nyní tlačí vpřed dlouhými nákopy, nicméně en-Nesírí je vpředu prakticky osamocený. Domácí sbírají jeden míč za druhým.
61'
Právě en-Nesírí se dostal k přihrávce za obranu, ale tentokrát jej zastavil ofsajd.
60'
Do protiútoku se hnal Júsuf en-Nesírí, ale Djelé Dakonam měl k míči o krok blíže a pomohl si před soupeřem malou domů.
59'
Po krátkém přerušení způsobeném ošetřováním obránce Sevilly se pokračuje ve hře. Domácí už jsou opět na polovině soupeře, ale kombinují u postranní čáry.
57'
Hostující Lucas Ocampos zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
56'
Óscar Rodríguez vypálil zpoza velkého vápna, ale jeho technický projektil prosvištěl vysoko nad břevnem.
55'
Domácí stopeři rychle vybojovali míč a přenesli hru na opačnou stranu. Getafe se snaží hrát aktivně, ale stále jej trápí nepřesnosti.
53'
Getafe pro změnu zahrávalo rohový kop. Krátký a nízký centr přiletěl k přední tyči, odkud míč odkopl Acuňa.
52'
Domácí se po další standardní situaci dostali do zakončení. Z dobré pozice střílel Omar Alderete, ale nártem minul branku Sevilly.
51'
Další nedovolený zákrok pocítil Nemanja Maksimović, jehož trefil Acuňa.
50'
Marcos Acuña poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Júsuf en-Nesírí, u nějž hlídkovala dvojice domácích obránců.
49'
Nemanja Maksimović si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a získal přímý kop. Do vápna už směřují vysocí hlavičkáři.
48'
Sergio Ramos přečetl rozehrávku Getafe a získal volný míč. Hostující celek se v úvodu druhého poločasu nikam nežene.
47'
Dakonam se vrhl pod nohy rozběhnutého soupeře a odehrál míč mimo trávník. Sevilla může pokračovat v ofenzivním snažení.
46'
Sevilla obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal vpřed, ale obrana Getafe zasáhla.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Sevilla. Do vedení se hosté dostali brankou Sergia Ramose v páté minutě. Domácí mohli vyrovnat v 18. minutě, ale Moriba trefil brankáře. Ve 40. minutě znovu hrozil Ramos, jehož hlavičku Soria vyrazil na tyč.
45+3'
45+2'
Sevilla se opět tlačila vpřed nákopem na hranici velkého vápna, nicméně tentokrát z toho byla nepřesnost.
45'
Sevilla sice po přímém kopu přidala druhou branku, když se hlavou prosadil Ramos, ale asistent rozhodčího ihned odmával ofsajd!
44'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Óscar Rodríguez).
43'
Nemanja Maksimović se hnal za nákopem na levé křídlo, jenže přetaženou pobídku nemohl udržet na trávníku.
42'
Stopeři Getafe hrají s míčem na vlastní polovině. Domácí celek pokračuje ve hře s míčem na kopačkách, ale kombinace se odehrává daleko od branky.
41'
V prostoru kolem velkého vápna bojoval o míč důrazný Gudelj, ale podle rozhodčího si počínal v rozporu s pravidly.
40'
Sevilla opět hrozila po rohovém kopu. Do zakončení v pádu se probil opět Ramos, ale jeho hlavičku domácí brankář Soria vytáhl na tyč!
39'
Další nákop do pokutového území směřoval na Masona Greenwooda, ale brankář Nyland si dal pozor a nepustil bývalého hráče Manchesteru United do zakončení.
38'
Juan Iglesias odcentroval z pravé strany, jenže trefil jen prvního hráče před sebou.
37'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Boubakary Soumaré).
36'
Juan Iglesias si dal pozor na napadajícího Soumarého, zasekl si míč a přenesl hru. V posledních minutách se ze hry vytratily šance.
35'
Gastón Álvarez si dal pozor na odražený míč a před Romerem si pomohl malou domů. Getafe kraluje držení míče, ale hře zatím chybí myšlenka.
34'
Vpřed se tlačil Júsuf en-Nesírí, nicméně domácí brankář Soria úmysl hostujícího celku přečetl a dokráčel si pro přetažený nákop.
33'
Domácí se nákopem z levé strany dostali vpřed, ale důrazný Sergio Ramos zatím kraluje vzdušnému prostoru kolem šestnáctky.
32'
Na hřišti se odehrálo několik sporných zákroků, nicméně sudí ani po jednom z nich nenařídil penaltu pro Getafe.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velmi bojovné utkání. Sevilla po brzkém vedení vsadila na urputnou obranu.
29'
Gastón Álvarez hlavou posunul míč za obranu hostujícího celku, ale pozorný Badé byl u míče o krok dříve a bez problémů jej odehrál.
28'
Juan Iglesias byl faulován u postranní čáry. Jeho výkřik musel jít slyšet až v centru Madridu. Sudí tentokrát žlutou kartu nevytáhl.
27'
Stopeři Getafe se vysunuli vysoko na polovinu Sevilly, jenže hosté drží pevný kompaktní blok a nedávají soupeři moc prostoru.
26'
Torres se chtěl dostat do protiútoku, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a dobře postavený Gastón Álvarez jej od míče odstavil.
25'
Getafe se usadilo na polovině soupeře, nicméně ofenzivní hráči domácího celku jsou zatím hodně statičtí.
24'
Júsuf en-Nesírí už je po předchozí situaci zpátky na nohou a podle všeho bude schopen pokračovat. Domácí zatím nehrají v rukavičkách.
23'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Sevilly zůstává po souboji ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
22'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Kike Salas).
21'
Sergio Ramos nakopl míč za obranu Getafe, jenže ofenzivní hráči Sevilly byli hned ve dvou případech v ofsajdové pozici.
19'
Sevilla se dostala do zakončení i po dalším rohovém kopu. Marcos Acuña však zakončoval ze záklonu a jeho hlavičku David Soria ukryl do rukavic.
18'
Nyní už mohlo být vyrovnáno! Greenwood poslal míč pod sebe, kam si naběhl Óliver Torres, jehož ránu hostující brankář zneškodnil!
17'
Getafe se usadilo na polovině soupeře, ale kombinace hráčů v modrých dresech je zatím hodně kostrbatá.
16'
Greenwood napadal rozehrávku Sevilly na její polovině. Zkušený Sergio Ramos si jeho pohyb pohlídal a s přehledem rozehrál.
15'
Lucas Ocampos operoval s míčem u postranní čáry, kde k němu přistoupil Nemanja Maksimović, jenž míč vypíchl do zámezí.
13'
Iván Romero se z levé strany opřel do odraženého míče, ale jeho pokus skončil vedle branky. Jeho pokus ale prolétl kolem branky.
12'
Djené Dakonam se ukopl při pokusu o odvracení míče z vlastní poloviny. Jeho odkop ale skončil v zámezí.
10'
Getafe hraje s míčem v zadních řadách a zatím má obrovské problémy s přechodem do blízkosti velkého vápna Sevilly.
9'
Marcos Acuña vhazoval na levé straně hrací plochy, ale zadáci Getafe včas vystoupili a dokázali míč odehrát do bezpečí.
8'
Do rozehrávky Getafe se musel zapojit brankář David Soria. Jeho nákop skončil na pravé straně. Domácí se postupně tlačí vpřed.
7'
Óliver Torres upadl po souboji na pravé straně a podle všeho schytal zásah do obličeje. Situace se ale obejde bez ošetření.
5'
Sevilla právě vstřelila branku! Hostující celek se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Sevilla zahrávala rohový kop. Prudký centr přiletěl ke vzdálenější tyči, kde byl SERGIO RAMOS, jenž dopravil míč do sítě!
4'
Ramos diriguje rozehrávku Sevilly na vlastní polovině. Do kombinace hostujícího celku se musel zapojit také brankář.
3'
Óliver Torres dostal přihrávku na levou stranu, jenže míč neudržel na trávníku. Sevilla ale vyhádala u sudího alespoň vhazování.
2'
Greenwood se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale důrazní zadáci Sevilly byli připravení.
1'
Getafe obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop domácího celku si defenziva Sevilly pohlídala.
1'

Getafe CF: Soria – Dakonam, Alderete, G. Álvarez – J. Iglesias, Moriba, Milla, Santiago – Maksimović, Greenwood, Ó. Rodríguez.
Náhradníci: Fuzato – Aleñá, Carmona, Latasa, Mata, Rico.

Sevilla FC: Nyland – Ocampos, Badé, S. Ramos, Salas, Acuña – Soumaré, Gudelj, Ó. Torres – Iv. Romero, en-Nesírí.
Náhradníci: Árbol, Dmitrović – Agoumé, Jordán, Lamela, Lukebakio, Nianzou, Pedrosa, J. Sánchez, I. Sow, Suso, Véliz.
Getafe CF

Domácí Getafe je na tom mnohem lépe. Po dvaceti devíti odehraných kolech má Getafe na kontě třicet osm bodů a patří mu desátá pozice ligové tabulky. Na pohárové pozice aktuálně ztrácí osm bodů. Getafe by potřebovalo zlepšit ofenzivu. Dosud soupeřům nasázelo jen třicet sedm branek. V posledním kole Getafe přerušilo výsledkovou mizérii a porazilo 1:0 Gironu.
Sevilla FC

Hostující Sevilla neprožívá povedenou sezónu. Po dvaceti devíti odehraných duelech má celek z Andalusie na kontě dvacet osm bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na sestupové pozice má Sevilla aktuálně k dobru náskok šesti bodů. Z posledních pěti duelů však vyhrála jen jednou. V posledním utkání navíc prohrála 1:2 s Celtou Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.