La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Betis - 5. května 2024   14:00

0:2
(0:2)
Real Betis
41' A. Pérez   • 45+3' Fornals  (José)
CA Osasuna
S. Herrera (C) – Areso (82. J. Cruz I), Catena, Herrando, Mojica – Moncayola, I. Muñoz (82. Huarte), Ibáñez (66. Torró) – Ru. García, Raúl García (66. Arnáiz), R. Peña.
A. Fernández – U. García.
García – Méndez, Villaseñor
Estadio El Sadar (Pamplona)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, Pezzella (62. Papastathopoulos), Rijád, Miranda (46. Abner) – G. Rodríguez, Cardoso (73. Ro. Sánchez) – Fornals (74. Carvalho), Fekir (C) (86. Ezalzúlí), A. Pérez – José.
Bravo, Vieites – S. Altimira, M. Roca, Ruibal.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:13.
Je dobojováno. Hostující Real Betis si z půdy Osasuny odváží 3 body po výhře 2:0, když obě branky padli již v prvním poločase. Domácí ve 2. poločase bojovali a snažili se s utkáním něco udělat, ale bez vyloučeného Moncayoly to měli proti dobře zformované obraně Betisu složité.
Svěřenci Manuela Pellegriniho si tak dnešní výhrou upevňují pozici zaručující Evropské poháry v příští sezoně.
Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
90+3'
90+3'
Míč si ve vápně navedl na střed Abde Ezzalzouli a svojí střelou orazítkoval břevno domácí branky!
90+1'
Po kličce se ve vápně dostal ke střele Ruben Garcia, jeho přízemní střela ale letěla pouze doprostřed branky a tam byl připraven Rui Silva.
89'
Domácí kombinací po pravé straně branku Betisu neohrozí, je jim odpískaný útočný faul a hrají tak hosté, kteří již nikam nepospíchají.
87'
Faul domácích, míč tak mají v držení hráči Betisu a kombinují na polovině hřiště.
86'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Nabil Fekir, přichází Abde Ezalzúlí.
86'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Rui Silva).
85'
Ten se ale domácím nepovedl a hrát s míčem tak budou hosté. Od branky jej znovu pošle do hry Rui Silva.
84'
William Carvalho fauloval Juana Cruze a hráči Osasuny tak mají výhodu v podobě přímého kopu.
83'
Centr Williana Joseho do vápna si domácí obrana pohlídala a hlavičkuje do bezpečí.
82'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Iker Muñoz, přichází Xabi Huarte,
ze hřiště odchází Jesús Areso, přichází Juan Cruz.
79'
Centr z rohu ale obrana Betisu bez problémů odvrací.
79'
Hráči Osasuny jsou teď velmi aktivní, po další jejich akci uvidíme rohový kop z levé strany.
77'
Po centru Mojicy z levé strany hlavičkuje Iker Munoz do tyče! Teď měli hosté štěstí.
77'
Přihrávku Jesuse Aresa odvrací Abner na rohový kop.
75'
Míč už se dostal mimo hrací plochu a od branky jej tak pošle do hry Sergio Herrera.
74'
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází William Carvalho.
73'
ze hřiště odchází Johnny Cardoso, přichází Rodrigo Sánchez.
72'
Lucas Torro vyslal nepříjemnou střelu z hranice vápna, tu ale zblokoval Herrando a Silva tak nemusel zasahovat.
71'
Hráči Osasuny kombinují na polovině Betisu a snaží se najít skulinu v obraně k ohrožení branky.
68'
Ke střele se dostal po přihrávce Pabla Fornalse na hranici vápna Ayoze Perez, pálí ale vysoko nad.
68'
Měkký centr do vápna, který vyslal Ruben Peňa, chytá do náručí Rui Silva.
67'
Akce Betisu končí díky ofsajdovému postavení.
66'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Lucas Torró,
ze hřiště odchází Raúl García, přichází José Arnáiz.
65'
Špatně zahraný přímý kop našel hlavu prvního obránce Betisu, který stál míči v cestě.
64'
Po faulu Abnera budou domácí zahrávat volný přímý kop z levé strany.
63'
Ayoze Perez se neprokličkoval proti přesile obránců Osasuny a končí s míčem mimo hrací plochu. Odkop pro domácí.
63'
Hosté si pomáhají přihrávkou dozadu až k Silvovi, ten rozehrává po levé straně.
62'
ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Sokratis Papastathopoulos.
60'
Nadýchaný centr Guida Rodrigueze do vápna končí až v rukavicích Herrery.
57'
Centr Rubena Garcii z rohu na bližší tyč hlavičkuje do zámezí Youssouf Sabaly.
56'
Centr na malé vápno si našel Alejandro Catena a svojí hlavičkou málem rozpůlil břevno Silvovi branky!
56'
Ayoze Perez fauloval Rubena Garciu a domácí tak budou zahrávat volný přímý kop ze strany hřiště.
54'
Přihrávku Pabla Fornalse na malé vápno stihla obrana domácích uklidit před nabíhajícím Willianem José.
53'
Hráči Betisu drží míč na kopačkách a přihrávají si kolem půlící čáry.
52'
Ruben Garcia po kličce ve vápně napřáhl ke střele, ta ale letí hodně vedle branky.
52'
Centr z rohu si našel Jorge Herrando a hlavou posílá míč pryč od vlastní branky.
51'
Po teči hostující obrany uvidíme rohový kop v podání Rubena Garcii.
49'
Iker Munoz poslal centr do vápna, tam ale nebyl nikdo a míč končí v zámezí. Do hry jej pošle Rui Silva.
48'
Centr domácích do vápna si pohlídal Rui Silva a sbírá míč do náručí.
46'
Po předchozím souboji zůstal ležet na trávníku Johnny Cardoso, vypadá to ale, že bude v pořádku a hra tak může pokračovat.
46'
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner.
46'

Červené karty: 1 : 0
Druhý poločas začne přibližně v 15:08 hodin.
Hlavní rozhodčí Víctor García ukončuje 1. poločas a do šaten jdou spokojenější hosté, kteří vedou po gólech Pereze a Fornalse na půdě Osasuny 2:0. Domácí navíc dohrávají utkání o deseti po vyloučení Moncayoly.
45+8'
45+8'
Roh Fekira si našel Pezzella, svoji prudkou hlavičku ale posílá vedle pravé tyče.
45+7'
V závěru 1. poločasu ještě uvidíme rohový kop v podání Nabila Fekira.
45+6'
Hráči Betisu drží míč na kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině, nikam už nespěchají.
45+5'
Přetažený centr Aresa branku Betisu neohrozil, domácí ale zůstávají na míči.
45+3'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvougólového vedení! Po skvělé přihrávce od Williana Josého z pravé strany střílel PABLO FORNALS a míč končí v síti.
45+2'
Johnny Cardoso zahrál při útočné snaze rukou a akce Betisu tak končí.
45'
Ke střele z hranice vápna napřáhl Guido Rodriguez, míč ale letí hodně vedle pravé tyče Herrerovi branky.
43'
Centr Rubena Garcii z rohu končí po nepřesné hlavičce Jorge Herranda nad bránou Betisu.
42'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Raúl García).
41'
Centr z pravé strany přizvedl jeden z domácích obránců a míč se snesl na nohy AYOZE PEREZE, který střelou z první doprostřed brány prostřeluje Herreru a posílá Betis do vedení.
39'
Alejandro Catena zůstává ležet na hrací ploše po předchozím souboji ve vápně.
39'
Ruben Garcia našel svým centrem z přímého kopu pouze hlavu jednoho z obránců Betisu.
38'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Juan Miranda).
38'
S rohem si hosté poradili, následně ale Miranda fauloval Aresa a uvidíme volný přímý kop Osasuny z pravé strany.
37'
German Pezzella byl dobře postavený na zadní tyči a sráží centr Rubena Garcii na další roh.
36'
Dlouhý nákop je sražen Pezzellou na rohový kop.
35'
Willian Jose fauloval loktem při výskoku Pabla Ibaneze a volný přímý kop z poloviny hřiště tak rozehrají domácí.
34'
Akce hostů tažená po levé straně končí až v zámezí. Míč pošle do hry od vlastní branky Sergio Herrera.
32'
Jesus Areso je po faulu na Mirandu důrazně napomínán hlavním sudím. Příště už to bude za žlutou kartu.
31'
S rohovým kopem Betisu si domácí obránci poradili a odkopávají.
31'
Z levé strany opět zahrozil aktivní Ayoze Perez, jeho křižnou přihrávku přes vápno sráží obrana Osasuny na roh.
30'
Přihrávka Raula Garcii do vápna našla pouze kopačky hráčů Betisu.
29'
Ayoze Perez nevyzrál na domácí obranu kličkami na pravé straně, hráči Betisu ale zůstávají na míči.
27'
Juan Miranda už je zpět na nohou a hra tak může pokračovat.
26'
Červená karta pro tým CA Osasuna (Jon Moncayola).
25'
Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Unai García). ( mimo hřiště )
25'
Tak pozor! Hlavní rozhodčí Víctor García po shlédnutí u videa ruší žlutou kartu a ukazuje Moncayolovi kartu červenou!
23'
Jon Moncayola si nebezpečně naskočil nohou na centr do vápna a trefuje hlavu Mirandy. Ten zůstává po souboji ležet na trávníku.
22'
Rohový kop Betisu nebyl úspěšný, domácí obrana si poradila a odkopává.
21'
Na druhé straně pronikal do vápna Pablo Fornals, domácí obrana ale dobře zakročila a posílá míč na roh.
20'
Přesný centr do vápna od Mojicy našel hlavu Raula Garcii, ten ale míří těsně nad branku.
19'
Přetažený centr Rubena Garcii z rohu nenašel nikoho ze spoluhráčů. Od branky bude rozehrávat Rui Silva.
18'
Po přihrávce Aresa střílel zevnitř vápna Moncayola, jeho střelu ale sráží obrana Betisu na roh.
17'
Přihrávka Rubena Garcii na Rubena Peňu byla moc dlouhá a končí až u Silvy.
15'
Na druhé straně také poprvé zahrozili domácí, Johan Mojica svoji střelu z úhlu namířil pouze do boční sítě.
15'
Ayoze Perez dobře přečetl hru a vypíchl míč, posunul jej doleva na Fekira, jeho centr ale končí u Herrery.
14'
Centr Juana Mirandy z levé strany blokuje před vápnem Jesus Areso.
13'
Hráči Osasuny drží míč na kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky na vlastní polovině.
11'
Rohový kop Nabila Fekira odvrací domácí obrana do bezpečí.
10'
Ayoze Perez si navedl míč na střed a vyslal tvrdou ránu k tyči z hranice vápna, Sergio Herrera ale dobrým zákrokem vyráží na roh.
9'
Willian Jose si před vápnem posunul míč na pravačku a zkusil technickou střelu, dobře postavený Alejandro Catena ale střelu blokuje.
8'
Ruben Peňa poslal nepřesný centr a od branky tak bude rozehrávat Rui Silva.
6'
Ayoze Perez pronikal do vápna po levé straně, jeho zpětnou přihrávku na úroveň penalty ale dobře přečetla domácí obrana a odkopává.
5'
Centr Rubena Garcii do vápna z pravé strany blokuje obrana Betisu a získává míč.
3'
Ruben Peňa se dle sudího provinil faulem a s míčem tak hrají hráči Betisu.
2'
Přetažený centr Nabila Fekira z rohu si našel Youssouf Sabaly, jeho nákop zpět do vápna byl ale nepřesný a končí v zámezí.
2'
Centr Nabila Fekira z pravé strany tečuje domácí obrana do zámezí. Uvidíme rohový kop.
1'
Hosté si pomáhají nahrávkou nazpět až k Rui Silvovi, který posílá míč do hry dlouhým nákopem.
1'
Oba celky právě vstupují na hrací plochu, kde je již vše připraveno k výkopu. Domácí Osasuna bude hrát v červeno-modrých dresech, hostující Real Betis v tradičních zeleno-bílých dresech.

CA Osasuna: S. Herrera (C) – Areso, Catena, Herrando, Mojica – Moncayola, I. Muñoz, Ibáñez – Ru. García, Raúl García, R. Peña.
Náhradníci: A. Fernández – Arnáiz, J. Cruz I, U. García, Torró, Huarte.
Trenér: Jagoba Arrasate

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella, Rijád, Miranda – G. Rodríguez, Cardoso – Fornals, Fekir (C), A. Pérez – José.
Náhradníci: Bravo, Vieites – Abner, S. Altimira, Carvalho, Ezalzúlí, Papastathopoulos, M. Roca, Ro. Sánchez, Ruibal.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: García – Méndez, Villaseñor.
Vzájemný zápas

Poslední souboj obou celků nabídlo na podzim 11. kolo La Ligy a z výhry 2:1 se radoval domácí Real Betis. Na vedoucí gól Williana Jose ze závěru 1. poločasu odpověděl ve druhé půli střídající Ruben Garcia, v nastaveném čase ale o vítězství domácích rozhodl Isco.
Z posledních pěti vzájemných duelů pak máme bilanci 2 vítězství Osasuny ( z toho jednou na penalty v Copa Del Rey ) a 3 vítězství Realu Betis.
Real Betis přicestuje k zápasu jako sedmý celek tabulky, se ziskem 49 bodů drží poslední příčku zaručující evropské poháry v příští sezoně. Svěřenci zkušeného chilského stratéga Manuela Pellegriniho se po sérii 4 ligových porážek zvedli a v posledních třech ligových duelech zapsali 2 výhry a jednu remízu. Ta přišla v posledním ligovém kole v derby se Sevillou, na gól Isca z pokutového kopu odpověděl ve 2. poločase Kike Salas a upravil tak na konečných 1:1. Nejlepším střelcem týmu je s 10 góly brazilský forvard Willian Jose. Povedenou sezonu zažívá také španělský záložník Isco, který do Realu Betis přišel před sezonou od městského rivala FC Sevilla.
CA Osasuna se v tabulce La Ligy nachází se ziskem 39 bodů na 11. místě a pohybuje se tak v klidném středu tabulky. Svěřenci domácího lodivoda Jagoba Arrasateho se ale aktuálně nenacházejí v dobrém rozpoložení, z posledních šesti ligových duelů si připsali hned 5 porážek. Naposledy padli 3:0 na půdě zachraňující se Granady. Nejlepším střelcem týmu je s 16 góly chorvatský útočník Ante Budimir, který je ale aktuálně na marodce s poraněním žeber. Mezi další opory týmu patří stoper David Garcia, ten se ale pro změnu léčí s poraněným stehnem.
Hezké nedělní odpoledne všem příznivcům fotbalu! Je před námi utkání 34. kola španělské La Ligy, domácí CA Osasuna přivítá na svém stadionu v Pamploně Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.