La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Girona - 13. dubna 2024   14:00

Atlético
35' Griezmann  • 45+6' Correa (Morata) • 51' Griezmann
3:1
(2:1)
Girona
5' Dovbyk  (Couto)
Atlético
Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Mandava (46. Witsel), Riquelme (69. Lino) – de Paul (76. Azpilicueta), Koke, Saúl (42. Morata) – Correa, Griezmann (69. Llorente).
Gomis, Moldovan – El Jebari, Paulista, Giménez, Vermeeren.
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López (66. A. Martínez), Blind, Gutiérrez – Couto, Solís (58. Torre), A. García, Y. Herrera (66. Portu), Sávio – Dovbyk (84. Stuani).
Fuidias, Carlos – B. García, J. García, Juanpe, Villa.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:12.
Je konec! Atlético nakonec zvládl domácí duel s Gironou a vítězí 3:1. Do utkání přitom mnohem lépe vstoupila Girona, když se prosadil Dovbyk. Atlético se dlouho nemohlo dostat do šancí. Až ve 33. minutě jeden z hostů zahrál rukou ve vápně a z následné penalty vyrovnal Griezmann. V nastavení navíc po skvělé práci Moraty poslal Atlético do vedení Correa. Hned po změně stran navíc přidal pojistku Antoine Griezmann. Od té doby už byla aktivnější Girona, jenže Dovbyk ve velké šanci z blízka netrefil branku a víc už toho hosté nevytvořili.
90+6'
90+5'
Duel už se podle všeho pouze dohrává. Ani jeden z týmů se v nastavení není schopen usadit kolem velkého vápna soupeře.
90+3'
Girona kombinovala kolem velkého vápna, jenže hosté se sami připravili o míč prudkou přihrávkou na levou stranu.
90+2'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Marcos Llorente).
90+1'
Domácí defenzivě opět skvěle vybojovala odkop od branky. Jan Oblak s uvedením míče do hry rozhodně nespěchá.
89'
Cristhian Stuani sprintoval za přihrávkou na levé křídlo, jenže míč před ním utekl do zámezí. Rozehrávat se bude od branky Jana Oblaka.
88'
Girona se středem dostala vpřed, jenže Molina se v pravou chvíli vrátil a čistým skluzem míč odehrál do bezpečí.
87'
Hostující brankář si dal pozor na centr od rohového praporku, vyrazil mezi hlavičkáře a ukryl míč do rukavic.
86'
Právě Morata se tentokrát probil do zakončení, ale jeho pokus levou nohou stoper ve skluzu srazil mimo hrací plochu. Bude z toho roh pro Atlético.
85'
Morata v souboji před brankou přidal na důrazu a dopustil se nedovoleného zákroku.
84'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
83'
Axel Witsel si v hlavičkovém souboji pomohl rukou, což neuniklo zraku rozhodčího. Rozehrávat bude Girona.
82'
Morata se snaží poctivě pracovat při presinku, nicméně defenziva Girony zatím dokáže posouvat míč na polovinu Atlética.
81'
Další zdravotní problémy na straně hostujícího celku. Tentokrát se to obejde bez ošetření.
80'
Dovbyk se s míčem u nohy hnal vpřed, jenže narazil na důrazného Marcose Llorenteho, který jej rezolutně odstavil od míče.
79'
Atlético dominuje v soubojích kolem středového kruhu. Girona se jen těžko dostává do blízkosti velkého vápna.
78'
Miguel Gutiérrez dostal přihrávku do vápna, ale jeho projektil z ostrého úhlu se od jednoho z hráčů Girony odrazil mimo hrací plochu.
77'
Morata dostal přihrávku do pokutového území, ale jeho pokus levačkou ve skluzu skvěle zastavil obránce Girony.
76'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází César Azpilicueta.
74'
Correa to přehnal s důrazem v souboji na pravé straně a podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
73'
Další nepřesný centr z pravé strany nechala defenziva domácího celku bez teče propadnout mimo hrací plochu.
72'
Girona už opět kombinuje na polovině soupeře. Hostující celek hledá skulinku v defenzivě Atlética, ale tam zatím místo nevykukuje.
71'
Domácí po střídání znovu zvýšili presink na polovině Girony. Do zakončení se díky tomu dostal Molina, který branku minul.
70'
Girona se dožadovala odpískání faulu poblíž velkého vápna, což se stalo, jenže se jednalo o faul útočný.
69'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Marcos Llorente,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Lino.
68'
Aleix García diriguje rozehrávku Girony kolem velkého vápna, nicméně nikdo v tmavém dresu zatím nehýří aktivitou.
67'
Girona se sice snaží útočit, nicméně ani další akce vedená po pravé straně nevyústila v nebezpečný centr před Oblakovu branku.
66'
ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Portu,
ze hřiště odchází David López, přichází Arnau Martínez.
65'
Jan Oblak si pohlídal i další centr z přímého kopu. Slovinský brankář v dnešním utkání tradičně působí jistým dojmem.
64'
Girona kombinuje s míčem v zadních řadách a zatím se nikam nežene. Naopak hráči Atlética se koncentrují na bránění v pevném bloku.
63'
Girona zahrávala přímý kop, jenže vysoký a přetažený centr z pravé strany schoval pozorný Jan Oblak do rukavic.
62'
Rodrigo de Paul sice nezvládl odkop z blízkosti velkého vápna zcela ideálně, nicméně následně svou chybičku dokázal napravit.
61'
Yan Couto se uvolnil na pravé straně, odkud následně odcentroval do pokutového území, ale defenzivě Atlética pomohl Axel Witsel.
60'
Je za námi hodina hry a Atlético drží vedení o dvě branky. Girona navíc nabídnuté možnosti nedokáže proměňovat.
59'
Další ofenzivní snažení Atlética zastavil odmávaný ofsajd.
58'
ze hřiště odchází Jhon Solís, přichází Pablo Torre.
57'
Po dlouhé době dokázala hostující Girona zahrozit! Ke střílenému centru se dostal Dovbyk, ale byl natolik překvapen, že z těsné blízkosti neuklidil míč do odkryté branky!
56'
Girona se vysunula na polovinu soupeře, ale akce hostujícího celku se zatím odehrává daleko od pokutového území. Atlético brání skvěle.
55'
Do zakončení se tlačil Koke, nicméně obránce k němu v pravou chvíli přistoupil a nedovolil mu vypálit mezi tři tyče.
54'
Girona se usadila na polovině soupeře, nicméně kombinace domácího celku nyní vyústila jen v nepřesný centr.
53'
Na stadionu po třetím zásahu Atlética panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci odměňují své oblíbence za obrat.
51'
Atlético právě vstřelilo branku! Po další akci už Atlético přidává třetí branku a výrazně se přibližuje k vítězství v dnešním duelu! ANTOINE GRIEZMANN si naběhl na dloubák do vápna, kde byl osamocen, výborně se k míči natočil a napálil jej nekompromisně pod břevno!
51'
Ángel Correa se v pokutovém území položil do volného míče, jenže jeho rána pravou nohou skončila blokem prvního obránce Girony.
50'
Atlético se vydalo napadat rozehrávku soupeře na jeho polovinu. Gazzaniga musel za míčem na hranici velkého vápna a s přehledem rozehrál.
49'
Hra je znovu přerušena! Tentokrát je ošetřován Yan Couto. Bolístek na straně Girony je opravdu hodně.
48'
Na polovině hrací plochy byl v souboji příliš pozdě Yan Couto. Nakonec se vrátil k míči, potáhl jej vpřed a soupeř jej musel zastavit faulem.
47'
Atlético si dalo pozor na vysoké napadání ze strany hostujícího celku. Domácí se bez větších problémů dostali na polovinu soupeře.
46'
ze hřiště odchází Reinildo Mandava, přichází Axel Witsel.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Atlético. Do utkání přitom mnohem lépe vstoupila Girona, když se prosadil Dovbyk. Atlético se dlouho nemohlo dostat do šancí. Až ve 33. minutě jeden z hostů zahrál rukou ve vápně a z následné penalty vyrovnal Griezmann. V nastavení navíc po skvělé práci Moraty poslal Atlético do vedení Correa.
45+8'
45+8'
Atlético hraje s míčem na kopačkách a už se v první půli nikam nežene. První poločas je nastaven o skutečně pořádnou porci času.
45+6'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se v závěru nastaveného času dostává do vedení! Domácí ještě na levé straně udrželi míč na trávníku. Následně přiletěl do pokutového území krásný centr, na který si naskočil ÁNGEL CORREA, který hlavou překonal bezmocného brankáře!
45+5'
Jenže jeho exekuce se Gironě vůbec nepovedla. Přetažený centr prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče a skončil v zámezí.
45+4'
Reinildo Mandava si v hlavičkovém souboji s Garcíou pomohl zatažením za soupeřův dres, čímž jej poslal k zemi. Hosté budou v závěru nastavení zahrávat přímý kop.
45+3'
Atlético se vydalo vpřed, nicméně centr z pravé strany skončil odmávaným ofsajdem.
45+2'
Hra je poněkolikáté v prvním poločase přerušena. Na trávníku tentokrát zůstává ležet Sávio, který je v péči zdravotníků.
45'
Domácí celek se znovu vydal napadat rozehrávku soupeře, nicméně defenziva Girony tentokrát míč odehrála včas.
44'
Výbornou práci v defenzivě odvedl Rodrigo de Paul, který si perfektně pokryl míč a napadající soupeř jej faulem poslal k zemi.
43'
Miguel Gutiérrez se poroučel k zemi po souboji s Molinou, který mu podle všeho lehce přišlápl levý kotník.
42'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Álvaro Morata.
41'
Sávio sprintoval za pobídkou na pravou stranu hřiště, jenže míč se před ním svezl mimo hrací plochu. Rozehrávat se bude od Oblakovy branky.
40'
Girona se po delší době osmělila a vydala se na polovinu Atlética. Kombinace hostujícího celku ale k zakončení nevedla.
38'
Domácí už se znovu dostali do pokutového území, ale tentokrát sudí viděl útočný faul. Proti pravidlům se provinil Ángel Correa.
37'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Ángel Correa).
35'
Atlético právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! K pokutovému kopu se postavil ANTOINE GRIEZMANN, který míč přízemní dělovkou napálil do dolního rohu branky!
34'
A skutečně to bude pokutový kop! Jeden z obránců Girony totiž jednoznačně odehrál míč rukou!
33'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Griezmann nadýchaným centrem poslal míč k zadní tyči, kde zasáhl obránce, nicméně domácí chtějí penaltu za ruku.
32'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Yangel Herrera).
31'
Ángel Correa upadl po souboji ve vápně a domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu. Sudí ale nechává pokračovat ve hře.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme lehce překvapivý vývoj utkání. Atlético stále čeká na svou první možnost.
29'
Po další krásné akci Atlética zakončoval zpoza velkého vápna Antoine Griezmann, jenže střela mu vůbec nesedla a míč minul zadní tyč.
28'
Girona se usadila na polovině soupeře, nicméně kombinace hostujícího celku se nyní odehrává daleko od pokutového území Atlética.
27'
Griezmann si skvěle pokryl míč na polovině Girony, jenže důrazný stoper jej čistým způsobem odkázal odstavit od míče.
26'
Žlutá karta pro tým Atlético Madrid (Saúl).
25'
Jhon Solís ustál souboj na pravé straně hrací plochy, jenže následně nedokázal odcentrovat. Skvěle se k němu stáhl Molina.
24'
Další pobídku na levou stranu dostal Saúl, jehož pohotový centr obětavým skluzem srazil na rohový kop obránce Gutiérrez.
23'
Atlético se snaží překonat obranu Girony centry z každé pozice, ale výborné utkání zatím hraje Blind, který odvrací jeden míč za druhým.
22'
Hra je znovu přerušena! Na trávníku znovu leží jeden z hráčů hostující Girony.
21'
Po krásné kombinaci se do zakončení dostal také domácí celek, jenže Kokeho rána ze střední vzdálenosti se snesla vysoko nad břevno.
20'
Hosté se znovu dostali do zakončení. Dovbyk sklepl míč do prostoru pod sebou, odkud pálil García, ale trefil jen blokujícího obránce.
19'
Rodrigo Riquelme se z pravé strany tlačil do pokutového území, jenže narazil na prvního obránce v dresu hostující Girony.
18'
Další ofenzivní snažení hostujícího celku zhatil odmávaný ofsajd. Své postavení si tentokrát nepohlídal Dovbyk.
17'
Girona si věří na kombinaci v zadních řadách. Hostující celek si hravě poradil s napadajícím Correou.
16'
Atlético se znovu dostalo k odcentrování do vápna, ale hostující brankář Gazzaniga v pravou chvíli vyrazil ven z branky a ukryl míč.
15'
Důrazný Dovbyk se z pravé strany probil do pokutového území, kde centroval v pádu, ale Jan Oblak si hravě došel pro míč.
14'
Rodrigo Riquelme si na hranici velkého vápna bleskově přehodil míč na levou nohu, jenže ze záklonu jej poslal jen vysoko nad břevno.
13'
Jeden z fotbalistů Girony potřebuje po tvrdém souboji ošetření. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
12'
Griezmann se hnal k odraženému míči, jenže obránce Blind k němu měl o krok blíže a dokázal balón bez problémů odkopnout.
11'
Ani další pobídka před branku Girony nenašla nikoho v červenobílém dresu Atlética. Hosté zatím brání v kompaktním bloku.
10'
Dovbyk se v pokutovém území natahoval po dalším dobrém centru z levé strany, jenže tentokrát mu k zakončení krok chyběl.
9'
Atlético kombinuje kolem velkého vápna soupeře, jenže akce domácích jsou zatím hodně kostrbaté. Girona brání v pevném bloku.
8'
Griezmann se na hranici velkého vápna hnal k volnému míči, jenže si nepotykal se zpracováním a už nestačil zakončit.
7'
Atlético se ihned po rozehrávce snažilo vydat vpřed, nicméně nákop za obranu Girony skončil až v rukavicích hostujícího brankáře.
5'
Girona právě vstřelila branku! Překvapivě se Girona po nepříliš povedeném vstupu do utkání ujímá vedení! Po kombinaci dostal přihrávku do vápna Couto, který ještě přihrál k zadní tyči a ARTĚM DOVBYK už měl snadnou práci!
4'
Domácí napadají rozehrávku Girony hodně vysoko. Problémy měl nyní obránce Blind, který míč před Griezmannem odkopl na poslední chvíli.
3'
Atlético se od úvodních minut dnešního souboje tlačí na polovinu soupeře. Vysoký centr z pravé strany prolétl velkým vápnem bez teče.
2'
Nahuel Molina dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil do zámezí.
1'
Hostující Girona obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Třetí celek španělské ligy bude chtít na půdě čtvrtého týmu ukázat, že na třetí příčce není náhodou.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Molina, Savić, Hermoso, Mandava, Riquelme – de Paul, Koke, Saúl – Correa, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – Azpilicueta, El Jebari, Paulista, Giménez, Lino, Llorente, Morata, Vermeeren, Witsel.

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind, Gutiérrez – Couto, Solís, A. García, Y. Herrera, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – B. García, J. García, A. Martínez, Juanpe, Portu, Stuani, Torre, Villa.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali na začátku ledna. Girona doma zvítězila vysoko 4:3.
Atlético Madrid

Domácí Atlético Madrid je na tom o něco hůře. Po třiceti kolech má celek ze španělské metropole na kontě padesát osm bodů a patří mu čtvrtá pozice ligové tabulky. Na svého dnešního soupeře pak Atlético ztrácí už sedm bodů. Ze spodních pater na něj navíc nebezpečně dotírá Bilbao namlsané triumfem ve španělském poháru. Na začátku dubna Atlético přerušilo sérii porážek, když zvítězilo na hřišti Villarrealu. V týdnu pak v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů porazilo doma 2:1 Dortmund.
Girona FC

Girona letos zažívá neskutečnou sezónu. Díky fantastické první polovině ročníku dokonce bojovala o čelo tabulky, nicméně v posledních týdnech občas nějaké body ztratí. Přesto celku z východu Španělska patří se ziskem šedesáti pěti bodů třetí pozice. Na druhou Barcelonu navíc ztrácí pouhé dva body. Na hřištích soupeřů pak Girona vybojovala 27 bodů ze 45 možných. V posledním kole přehrála doma 3:2 Real Betis. V posledních dvou venkovních duelech však padla na Mallorce i na hřišti Getafe.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům španělské LaLigy. Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Atléticem Madrid a Gironou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.