Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Žižkov - 28. dubna 2024   10:30

Sparta B
Sparta B
26' Penxa  • 43' Šiler
2:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Sparta B
Nalezinek – Uhrinčať, Ševínský (C), Večerka – Hodouš (77. Váňa), Vydra, Horák, Penxa – M. Ševčík (77. D. Michl), Šiler (77. Hranoš), Mokrovics (77. Rus).
Rodriguez – Holoubek, Jonáš.
Petřík – Šimáček, Ježek
epet ARENA, Praha
Žižkov
Bajza – M. Richter, Broukal, Divíšek, Klusák – Petrák (80. Kozojed), Jirásek (C) (61. Toula) – Batioja (61. Hönig), Sixta, Muleme (46. Rosa) – Sodoma (61. Kovinić).
Kotek – Ret.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11.
Skončila nám dohrávka 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím béčkem Sparty a hostujícím Žižkovem. Domácí fotbalisté potvrdili velmi dobrou formu a zcela po zásluze vyhráli 2:0, když obě branky vstřelili už v prvním poločase, kdy se prosadili Lukáš Penxa a Radek Šiler. Ve druhém poločase se hosté do šancí moc nedostávali a ze tří bodů se tak radují domácí.
90+2'
90+1'
Střelu Daniela Ruse vyrazil Bajza jen před sebe a na levé straně dorážející Hranoš poslal míč jen do boční sítě.
90'
Po centru do vápna se domácí k dalšímu zakončení již nedostali.
89'
A další protiútok domácích. Ti šli zase ve třech proti jedinému obránci, avšak Váňa přihrávkou z pravé strany trefil právě jen obránce a bude z toho jen roh.
87'
Domácí se dostali k rychlému protiútoku, který ale gólem nekončí. Rus poslal na pravou stranu míč na Michla, který pak přihrával do vápna na nabíhajícího Hranoše. Tomu ale před zakončením balon poskočil na nerovném terénu a Hranoš zakončoval z plného běhu holení hodně mimo.
86'
Z hranice vápna pálil po zemi Nedeljko Kovinić, brankář Nalezinek byl ale pozorný a míč v pohodě zastavil.
85'
Akce hostů pokračovala a do vápna mířil balon na Rosu, ani on ale nedokázal efektivně zakončit.
84'
Velkou šanci na snížení měl nyní Adam Toula, kterému posunul do vápna balon Nedeljko Kovinić. Toula byl ale už příliš blízko brankáři Nalezinkovi, který ho dokázal ve velké šanci vychytat.
83'
Do vápna soupeře dobře vnikl Lukáš Váňa, nakonec ale nedokázal vystřelit a ani přihrát.
82'
Toula s Uhrinčaťem se dostali do vzájemné rozmíšky a oba dostávají za strkanici žlutou kartu.
81'
Hosté jsou sice nyní u balonu, jenže zatím jen na vlastní polovině, odkud bránu soupeře neohrozí.
80'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Jan Kozojed.
79'
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut. Na žádné velké drama to nevypadá.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Radek Šiler, přichází Vojtěch Hranoš,
ze hřiště odchází Roman Mokrovics, přichází Daniel Rus,
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Daniel Michl,
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
75'
Při snaze vystřelit si natáhl sval Šiler a je jasné, že nebude moci pokračovat ve hře. Sparta chystá hromadné střídání a Šiler tak bude jeho součástí.
73'
Těžiště hry je nadále hlavně na polovině Žižkova. Hosté dnes nemají dostatek morálních sil, aby s výsledkem něco udělali.
71'
Domácí stále v pohodě drží soupeře na distanc. Hraje se spíše na polovině Žižkova.
69'
Na polovině hřiště fauloval Toula a balon tak budou mít nadále fotbalisté Sparty.
68'
Domácí rychle otočili hru a znovu to byl Ševčík, kdo se ve vápně dostával k zakončení. Také tento jeho pokus byl ale zablokovaný.
68'
Po následném rohu byl ve vápně faulovaný Uhrinčaťem hostující záložník Adam Petrák.
67'
Vydra jako tank vnikl do vápna a od brankové čáry centroval na Ševčíka, který v gólové pozici trefil před sebou stojícího Richtra!
66'
Hosté se sice dostali až k vápnu soupeře, pak se ale sami vytlačili až na vlastní polovinu.
65'
Hodouš ve středu pole fauloval Adama Petráka. Je pískáno a balon mají hosté.
63'
Hráčům Žižkova se stále nedaří dostat se do nějakého výraznějšího tlaku. Hraje se stále hlavně ve středu pole.
61'
ze hřiště odchází Jiří Sodoma, přichází Nedeljko Kovinić,
ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Adam Toula,
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Michael Hönig.
60'
Jirásek zkoušel lehkým obloučkem poslat balon do vápna na Sixtu, ten ale neměl šanci cokoliv vymyslet, protože mu míč spadl na patu a navíc byl tísněný protihráčem.
59'
Čas rychle běží a zatím to nevypadá, že by se Žižkovští dostali do nějakého výrazného tlaku.
57'
Po nakrátko rozehraném rohu se pokoušel do vápna Sparty centrovat Rosa, jenže jeho pokus byl příliš dlouhý a stoper Broukal balon jen zvedl vysoko nad ostatní hráče a do zámezí.
55'
Sixta se dostal k balonu uvnitř vápna Sparty a po zásahu Vydry tady bude rohový kop pro hosty.
53'
Patrik Vydra skluzem zasáhl hostujícího kapitána Jiráska a dostává žlutou kartu.
52'
Domácí fotbalisté kontrolují svůj náskok a nadále více drží balon. Žižkovští úvodní nápor ve druhém poločase nevyužili.
50'
Šiler posílal již do vápna přihrávku na Penxu, ten byl ale v ofsajdu a balon tak získávají hosté.
49'
Teď to byl střídající Bernardo Rosa, který se dral do zakončení. Gólman Nalezinek ale nakonec zasahovat nemusel.
48'
Hosté začali velmi aktivně a očividně dělají vše pro to, aby svého soupeře co nejvíce zatlačili.
46'
ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází Bernardo Rosa.
46'
Máme za sebou první poločas zápasu mezi béčkem Sparty a Viktorií Žižkov. Spokojenější budou bezpochyby domácí, kteří vedou po úvodním dějství 2:0. Je potřeba říct, že Letenští využili dvou velkých zaváhání hostujícího týmu. Žižkovští budou muset hodně zabrat, pokud budou chtít usilovat o jakýkoliv bodový zisk.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu za faul loktem dostal Jiří Sodoma.
45+1'
První poločas dnešního zápasu bude nastaven o jednu minutu.
45'
Zdecimovaným hostům se teď vůbec nedaří. U balonu jsou opět domácí fotbalisté.
43'
Sparta B právě vstřelila branku!
Domácí po obrovské chybě soupeře navyšují své vedení! Bajza při rozehrávce od brány dostal do úzkých Jiráska, kterému uvnitř vápna odebral balon Michal Ševčík. Ten následně zcela nezištně posunul balon RADKU ŠILEROVI a ten do prázdné brány v pohodě zakončil – 2:0!
42'
Ševčík poslal do vápna ideální přihrávku na nabíhajícího Vydru, ten ale v gólové pozici zamířil těsně mimo!
41'
Penxa i Richter ale dostali žluté karty.
40'
Marek Richter tvrdě srazil po odpískání Lukáše Penxu a byla z toho pořádná mela. Vše se ale nakonec podařilo uklidnit.
38'
Na druhé straně přes obránce zkoušel zakončovat Sodoma, balon ale poslal vysoko nad.
38'
Hodouš zkoušel nákopem do vápna hledat Šilera. Ten měl ale k balonu hodně daleko.
37'
Jenže domácí sami na vlastní polovině přišli o balon a do vápna se pokoušel centrova Muleme. Míč skončil ale v náruči gólmana Nalezinka.
37'
Domácí fotbalisté teď kontrolují balon a čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
35'
Po rozehrávce nakrátko Jirásek levačkou centroval do vápna. Míč byl ale příliš vysoký a nikdo ze spoluhráčů ho na hřišti nezasáhl. Následuje odkop.
34'
Klusákův centr do vápna rukou prodloužil za sebe Nalezinek a bude z toho roh pro Žižkov.
33'
Teď už Ševčík do vápna centroval, pro balon si ale v klidu došel gólman Bajza.
32'
Michal Ševčík zkusil přímý kop z úhlu zakončit přímou střelou na bránu, balon ale poslal hodně mimo a na tribunách to jen zahučelo.
31'
David Klusák fauloval unikajícího Hodouše a je z toho první žlutá karta dnešního zápasu.
29'
Vydra poslal do samostatného úniku Ševčíka, který ale sám před Bajzou neuspěl. Hostující gólman čekal do poslední chvíle a Ševčík ho svým zakončením vyloženě trefil.
29'
Ševčíkův rohové kop mířil na zadní tyč, tam byli ale domácí fotbalisté dobře pokrytí.
28'
Parádně zpoza vápna vystřelil Patrik Vydra a brankář Pavol Bajza měl co dělat, aby balon vyrazil na rohový kop.
26'
Domácí se velmi šťastně dostávají do vedení! Z pravé strany poslal střílený přízemní centr do vápna Petr Hodouš, na přední tyči nechtěně balon přizvedl David Klusák a na zadní tyči se míč snesl přímo k LUKÁŠI PENXOVI, který ve velké pohodě uklidil balon do sítě – 1:0!
25'
Z levé strany centroval do vápna Žižkova Lukáš Penxa, míč ale mimo vápno ohlavičkoval Klusák.
24'
Batioja posílal na pravé straně do šance Mulemeho, ten byl ale v ofsajdu a u balonu tak budou domácí.
22'
Podobně tvrdě fauloval nyní i Petr Hodouš. I on může být rád, že po zákroku na Jiráska nedostal žlutou kartu.
21'
Jiří Sodoma ve snaze získat balon tvrdě loktem zasáhl domácího kapitána Ševinského. Je pískáno a balon budou mít domácí.
20'
Patrik Vydra poslal do vápna Žižkova střílený centr, nikdo ze spoluhráčů se ale k balonu nedostal.
19'
Domácí fotbalisté jsou u balonu a tlačí se na polovinu hostů. Žižkovští se ale zatím dobře brání.
17'
Hosté nakonec zahrávali rohové kopy dva, defenziva Sparty v čele s gólmanem Nalezinkem byla ale pozorná.
16'
Sám na Nalezinka se teď řítil Jiří Sodoma! V rozhodující chvíli při zakončení ale balon netrefil ideálně a toho mohl využít domácí gólman, který vytěsnil míč na rohový kop.
14'
Z levé strany centroval do vápna letenského týmu Muleme, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
13'
Po centru Hodouše se k hlavičce dostal Ševčík. Přestože byl v zajímavé pozici, zamířil hodně mimo.
13'
Jirásek zkoušel pasem za obranu vyzvat ke sprintu Batioju, ten měl ale k balonu až příliš daleko.
11'
Do střelecké pozice se už už dostával Muleme, jeho pokus ale zblokoval Uhrinčať.
10'
Na přízemní přihrávku na přední tyč si počkal Šiler, ten ale patičkou hostujícího Bajzu nepřekvapil.
9'
Po hezkém uvolnění Romana Mokrovicse se balon odrazil k Ševčíkovi, jehož ránu zblokoval Broukal na roh.
8'
Balon se nejčastěji pohybuje ve středu pole a oba celky se nadále přetahují a zkoušejí se přiblížit k vápnu soupeře.
6'
Hosté jsou zatím v úvodu zápasu aktivnější a mladíci Sparty se musí soustředit hlavně na defenzivu.
5'
David Sixta teď zkusil zakončit z dobrých 55 metrů, když viděl brankáře Nalezinka hodně daleko před brankovou čárou. Mladý sparťanský gólman se ale stihl vrátit a míč mířící pod břevno vyrazil před sebe a poté ho v pohodě rozehrál na spoluhráče.
4'
Teď už se Milan Jirásek dostal ke střele zpoza vápna. Jeho pokus byl ale hodně nepovedený a mířil vysoko nad bránu.
3'
Sixta poslal balon do vápna na Jiráska, který měl před sebou dostatek prostoru. Házel si míč ale na levou nohu a tím své zakončení zbrzdil tak, že ho zablokovali domácí obránci.
2'
V úvodu zápasu sledujeme tuhý boj ve středu pole.
1'
O výkop se postarali fotbalisté Žižkova.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku a zápas 25. kola FNL za pár desítek vteřin začne.

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Uhrinčať, Ševínský (C), Večerka – Hodouš, Vydra, Horák, Penxa – M. Ševčík, Šiler, Mokrovics.
Náhradníci: Rodriguez – Holoubek, Váňa, Rus, Hranoš, D. Michl, Jonáš.
Trenér: Luboš Loučka

FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Divíšek, Klusák – Petrák, Jirásek (C) – Batioja, Sixta, Muleme – Sodoma.
Náhradníci: Kotek – Kozojed, Rosa, Toula, Kovinić, Hönig, Ret.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Petřík – Šimáček, Ježek.
Oba týmy vstupovaly do jarní části sezony s tím, že jejich cílem bude vyhnout se sestupovým starostem. Především domácí velmi rázně na jaře o záchranu zabojovali, když z dosavadních osmi zápasů uhráli patnáct bodů za pět výher a tři porážky. Velmi dobré výsledky na jaře mají i Pražané, kteří mají bilanci čtyř výher, dvou remíz a svou porážek. Díky tomu získali čtrnáct bodů, avšak jejich náskok na sestupovou patnáctou příčku je aktuálně pouze dvoubodový.
Hezké dopoledne z letenské epet Areny, kde dnes v 10:30 odstartuje zápas 25. kola mezi béčkem Sparty a Viktorií Žižkov. V rámci malého pražského derby uvidíme souboj dvou týmů, které se nacházejí aktuálně v relativně klidném středu tabulky. Lépe jsou na tom fotbalisté Sparty, kterým patří deváté místo tabulky. Dnes hostující Žižkov je tři body za Spartou a v tabulce je na třináctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.