Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta B : Příbram - 17. dubna 2024   17:00

Sparta B
Sparta B
11' Šiler  • 21' Jedlička  • 60' Hodouš  • 69' Šiler  • 82' Penxa
5:1
(2:1)
Příbram
Příbram
32' Hudec
Sparta B
Surovčík – Uhrinčať, Lilling /K/, Jedlička – Hodouš (79. Váňa), Vydra, Okeke (37. Jonáš), Penxa – Mokrovics, Šiler (79. Šilhart), Rus (63. Michl).
Nalezinek – Stárek.
Starý – Dobrovolný, Černoevič
Viktoria Žižkov, Praha 3
421 diváků
Příbram
Melichar – Hošek (84. Krch), Jahić, Fišl, Dudl (65. Coňk) – Nečas, Švestka (84. Gornický), Hušbauer /K/, Hudec (65. Hašek), Andronikou (65. Čejka) – Fall.
Babka – Antwi.

Svěřenci Luboše Loučky připisují sedmou výhru z posledních devíti kol, v tabulce přeskočili osmou Příbram a vracejí se do horní poloviny tabulky. Dnešní zápas na Žižkově zpestřily kuriózní góly na obou stranách, dosažené odkopem do protihráčů, jinak ovšem zápasu snad až na úvodní minuty druhé půle jasně dominovala sparťanská juniorka. K vysoké výhře 5:1, první nad Příbramí po čtyřech vzájemných zápasech, přispěl nejvíce svým pátým a šestým jarním zásahem Radek Šiler.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 8:5.
90+1'
90+1'
V dalším ofsajdu byl přistižen po příbramské standardce z půlky hřiště Jahić.
90'
Vydrova dělovka z následného přímáku z 30 metrů letí až do horního rohu ochranné sítě.
89'
Po faulu na Jonáše rozehráli domácí příliš rychle, rozhodčí je hvizdem vrací na místo přestupku.
88'
Příbrami se naskytla nejlepší možná standardka, trestný kop z velkého vápna však umístil zkušený Hušbauer vysoko nad břevno.
87'
Jakub Uhrinčať (Sparta B) fasuje žlutou kartu za faul na Nečase přímo na velkém vápně.
84'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Patrik Švestka, přichází Vojtěch Gornický,
ze hřiště odchází Michal Hošek, přichází David Krch.
82'
Sparta B právě vstřelila branku!
po zpětné přihrávce střídajícího Šilharta do rozhozené obrany upravuje skóre do podoby debaklu chladnokrevným zakončením z 10 metrů pod břevno LUKÁŠ PENXA.
81'
Mokrovics rozběhl rychlý protiútok a po narážečce s Penxou mířil technicky k levé tyči, kam včas skočil pohotový Melichar.
80'
Čerstvý Váňa vyřešil odkopem přes hlavu Fišlův křížný pas na levé křídlo.
79'
Naposledy vystřídala AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Radek Šiler, přichází Filip Šilhart,
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa.
78'
Tempo hry za rozhodnutého stavu trochu opadlo, hraje se uprostřed hřiště a častěji jsou na míči hosté.
75'
Domácí fotbalisté přinutili důrazným napadáním Fišla k odkopu do zámezí.
74'
Dnešní utkání sleduje 421 diváků.
73'
Příbram se neprosadila, zůstává však na míči a útočí do plných.
72'
Příbramský Čejka získává tečovanou střelou z voleje rohový kop.
71'
Obrana zelenočerných si poradila s krouceným centrem všudypřítomného Mokrovicse.
69'
Po pravé straně unikl Penxa a jeho zpětnou přihrávku uklidil bombou z penaltové značky pod břevno RADEK ŠILER. Ten tak slaví šestý jarní gól.
66'
Vzápětí posílá střídající Hašek další míč tentokrát vzduchem, Fall přeskočil v souboji brankáře Surovčíka, ale hlavička končí těsně vedle.
66'
Hašek procpal míč na malé vápno k Nečasovi, jenž zakončoval vsedě a podařilo se mu dloubnout ho kolem Surovčíka na bránu, pomalý pokus ovšem zachytili domácí zadáci ještě před brankovou čarou.
65'
ze hřiště odchází Theodoros Andronikou, přichází Felix Čejka,
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Matyáš Coňk,
ze hřiště odchází Jiří Hudec, přichází Pavel Hašek.
63'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Daniel Michl.
62'
Vydra nasadil jesličky Jahićovi, dloubáčkem přehodil i vybíhajícího Melichara, ale byl už vyhnán mimo střelecký úhel. Míč se k němu nicméně vzápětí vrátil z pravé strany, to už ovšem příbramský blok nepropálil.
60'
Na Žižkově sledujeme v dubnu festival silvestrovských gólů. Hosté kiksli úplně stejně jako domácí před přestávkou, brankář Melichar napálil míč jen do hlavy domácího PETRA HODOUŠE, od níž se míč odráží do sítě za jeho zády.
59'
Pátý příbramský ofsajd, až na jednu výjimku se vždy zapomněl za hranou Fall.
59'
Tato exekuce se však vůbec nepovedla, centrovaný míč skončil mimo hrací plochu.
58'
Domácí vzápětí vybojovali druhý roh a po tečované hlavičce od zadní tyče směřuje hra k pravému rohovému praporku na třetí do série.
57'
Po rohu střihl pěkné nůžky Jedlička, příbramskou obranou však míč neprošel a vzápětí je pískán faul na brankáře.
56'
Sparťanské béčko si vytvořilo první šanci. Lilling rozehrál přes Hodouše, který uvolnil na pravém křídle Mokrovicse. Jeho povedenou křížnou ránu Melichar jen vyškraboval a před dobíhajícími hráči uklízí míč na roh Hošek.
54'
Domácí jen zakopávají získaný míč za půlící čáru.
54'
Obrovský nápor svěřenců Romana Bednáře pokračuje dalším rohem po sraženém centru zprava.
52'
Fall během pár minut vyslal už třetí střelu, zatímco celá Příbram za první poločas vystřelila jen jednou, a to byl spíše odraz sparťanského odkopu. Tato hlavička po rohu však letěla ještě výše než předešlý pokus.
52'
Nečasův ostrý přízemní centr srazila domácí obrana na další roh.
51'
Trestný kop posadil Josef Hušbauer přesně na hlavu Ngagneho Falla, který však míří vysoko do ochranné sítě.
50'
Patrik Vydra (Sparta B) dostává žlutou kartu za skluz na Švestku poblíž vlastní šestnáctky.
49'
Rohový kop odvracejí sparťané až před příbramského brankáře.
48'
Jahić vysunul přes půl hřiště krásně do běhu Falla, který ranou z úhlu nechal vyniknout Surovčíka.
46'
Sparťanská juniorka má zápas celkem pevně ve svých rukou a šla do dvoubrankového vedení, když Penxův centr tečoval Šiler a poté dorážel po sérii rohů Mokrovics. Vedení se smrsklo po kuriózním gólu Příbrami, kdy Vydra zaváhal v rozehrávce na malém vápně a nastřelil napadajícího Hudce. V samém závěru poločasu pak nastřelil domácí Mokrovics ještě tyč a tak platí v souboji ze středu tabulky skóre 2:1.
Statistiky první půle:
Držení míče 44%-56%, střely na bránu 4:1, střely mimo 2:0, rohy 3:2, fauly 4:3, ofsajdy 0:4.
45+5'
45+4'
A z rychlého brejku vyplynula velká příležitost, z plného běhu pálil po zemi Roman Mokrovics a hosty zachránila levá tyč za překonaným Melicharem!
45+4'
Hušbauer našel Dudla, jehož narážečku se Švestkou vystihl Uhrinčať a zakládá protiútok Sparty B.
45+3'
Také zelenočerní si přihrávají dost riskantně ve vlastní šestnáctce, ale na rozdíl od domácích nechybují.
45+1'
Odchovanec Sparty se staví na nohy a ač kulhá, minimálně poločas dohraje.
45'
Radek Šiler (Sparta B) dostává žlutou kartu za skluz na útočné polovině, po kterém musí být příbramský Dudl ošetřen.
44'
V ponechané výhodě pronikal osou hřiště Andronikou, přihrávka na Falla však míří znovu do ofsajdu.
43'
Na sklonku prvního poločasu hrají obě mužstva vyčkávací fotbal ze zajištěných obran.
40'
Hudec si počínal nedovoleně v hlavičkovém souboji s Hodoušem, který ovšem bolel oba hráče.
39'
Hušbauerův centr zablokoval Hodouš, hosté se pak pokusili vrátit do vápna, jenže si při tom nepohlídali ofsajd.
38'
Po rychlé souhře Andronika s Dudlem napřáhl z 20 metrů Hudec, tečovaná střela vynesla Příbrami druhý rohový kop.
37'
Střídání v mužstvu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odkulhal zraněný Nelson Okeke, nahradí ho Tomáš Jonáš.
35'
Vzápětí si opět sedá na trávník Okeke a sparťanští zdravotníci mají znovu práci.
35'
Liling s potížemi vyvezl míč a rozběhl na levém křídle Penxu, jehož únik už v zárodku likviduje čistým skluzem Hušbauer.
32'
Příbram právě vstřelila branku!
Neuvěřitelnou laxnost v rozehrávce předvedli brankář Surovčík a především Patrik Vydra, který si narazil uprostřed pokutového území o soupeře přímo do vlastní sítě. Za presink je tak odměněn autor velice kuriózního gólu JIŘÍ HUDEC.
31'
Příbramští vracejí míč sportovně soupeři, hned poté se ošetřený Okeke vrací do hry.
30'
Ve středovém kruhu sedí zraněný Okeke, jeho spouhráči zakopávají míč a ze sparťanské lavičky spěchají na hřiště zdravotníci Černý a Fridrich.
29'
Hra se několikrát přelila, v příbramské obraně zasáhl dobře Dudl, v té domácí Uhrinčať a vše končí útočným faulem béčka Sparty.
28'
Vydra vysunul do běhu na levé křídlo Šilera, jenž postupoval jeden na jednoho proti Hušbauerovi, příbramského kapitána však nepropálil.
27'
Ze souboje s Šilerem odpadl ve vápně Nečas, ohlíží se po rozhodčím, ale ten pokutový kop pískat nehodlá.
25'
Vydra se na útočném výletě pěkně proháčkoval příbramskou obranou, jeho střílený centr však proletěl celým malým vápnem, aniž by ho kdo tečoval.
24'
V souboji u praporku vytloukl Hodouš bloky o Dudla a vhazuje Sparta B.
21'
Ze třetího rohu během dvou minut se už domácí prosazují. Ve vápně vypukl velký závar, Vydrova rána ještě hradbou těl neprošla, zato MATYÁŠ JEDLIČKA umístil dorážku přesně k pravé tyči.
21'
Mokrovics rozehrál roh nakrátko Rusovi, který mu vrátil vtipnou patičkou a následný centr srazil strážce příbramské přední tyče na třetí roh v rychlém sledu.
20'
Šilerovi vložil nohu do střely z plného běhu Jahić a srazil ji na další roh.
19'
Po rohovém kopu pálil po zemi Mokrovics, příbramský brankář Melichar se vrhl po pravé ruce a vyráží.
18'
Hodně viditelný Penxa posílal po uvolnění z otočky prudký přízemní centr na Šilera, před kterým míč odpálil skluzem na roh Fišl.
16'
Hasan Jahić (Příbram) zabránil rukou v protiútoku Šilerovi, kterému míč předtím prodloužil hlavou do běhu Vydra. Rozhodčí ihned tasil první žlutou kartu.
15'
Nečasův centr po rychlém náběhu na pravé křídlo odkopává vracející se Uhrinčať.
13'
Nejlepší příbramský střelec Nečas zakončoval ze středu pokutového území jen do blokujícího Lilinga a ztlumený míč poté sebral ze země brankář Surovčík.
11'
Střílený centr Lukáše Penxy od levé postranní čáry usměrnil zblízka do sítě lehkou tečí RADEK ŠILER.
9'
Domácí chytili do ofsajdové pasti Falla.
8'
Penxa si narazil na šířku hřiště s Hodoušem, který zakončil akci bez přípravy nad břevno.
6'
Penxova přihrávka podél velkého vápna prošla až k Hodoušovi, jenž vyslal na Melichara zahřívací přízemní střelu doprostřed brány.
3'
Za dlouhým nákopem vyrazil Ngagne Fall a proti němu domácí brankář Surovčík, který se tvrdě srazil se senegalským útočníkem Příbrami. Rozhodčí píská útočný faul.
3'
Sparťanské béčko se prvnímu rohu soupeře ubránilo.
2'
Hušbauer vyslal do uličky Nečase, jehož centr domácí obrana odvrátila, ale pak střihl pěkné nůžky Andronikou a Okeke raději odhlavičkoval míč na roh.
1'
Za chladného, ale slunečného počasí a zvuků sparťanské hymny z reproduktorů stařičké žižkovské tribuny nastupují obě mužstva na trávník. Sparta B bude hrát v rudých dresech a bílých trenýrkách, Příbram má zeleno-černou kombinaci.

AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Lilling (C), Jedlička – Hodouš, Vydra, Okeke, Penxa – Mokrovics, Šiler, Rus.
Náhradníci: Nalezinek – Stárek, Váňa, Jonáš, Michl, Šilhart.
Trenér: Loučka

FK Příbram: Melichar – Hošek, Jahić, Fišl, Dudl – Nečas, Švestka, Hušbauer (C), Hudec, Andronikou – Fall.
Náhradníci: Babka – Čejka, Coňk, Antwi, Krch, Gornický, Hašek.
Trenér: Bednář

Rozhodčí: Starý – Dobrovolný, Černoevič.
Dnešní soupeře povedou začínající hlavní trenéři, kteří předtím sbírali zkušenosti v rolích asistentů. Bývalý obránce Luboš Loučka i útočník Roman Bednář jsou stejně staří (41) a oba v minulosti kopali za Spartu, ovšem v jejím kádru se minuli.
S příbramskou výpravou míří do Prahy i dva bývalí hráči Sparty. Václav Dudl má větší zkušenosti z béčka, za které hrál až do léta 2022, zato kapitán hostů Josef Hušbauer býval klíčovým hráčem sparťanské zálohy, nejlepším střelcem ligy a má i 21 reprezentačních startů.
Příbram porazila sparťanské béčko jak v obou loňských zápasech (3:0 a 1:0), tak i na podzim doma 2:1, kdy vítězný gól vsítil až v nastaveném čase Matoušek.
FK Příbram
Hosté od Litavky jsou kvůli dvoubodovému disciplinárnímu odečtu za nesplácení dlujů jen o jednu příčku a jeden bod před béčkem Sparty, potkávají se tedy celky, které dělí střed tabulky.
Příbramští třikrát za sebou na svém hřišti prohráli 0:1, naopak z Kroměříže a překvapivě i z pražské Julisky přivezli tři body. Na trendu větších úspěchů venku nebo doma se nic nezměnilo ani po nedávné trenérské změně, kdy místo Karla Krejčího nastoupil Roman Bednář. Venkovní vítězný hattrick by zelenočerní rádi dotáhli i na Žižkově.
S šesti brankami vede tabulku příbramských střelců letní posila z Brna Jakub Nečas.
AC Sparta Praha B
Rezerva mistrovského klubu klesla na konci podzimu na úplné dno tabulky, od listopadu ale nastal radikální obrat a šest vítězství ze sedmi zápasů posunulo béčko Sparty do horní poloviny tabulky. V posledním domácím zápase přestřílelo aspiranta postupu Vyškov 5:3.
V sobotu však svěřenci Luboše Loučky podlehli 2:3 Opavě, která tak aspoň částečně oplatila pohárovou porážku se sparťanským áčkem. Uvidíme, jestli se uprostřed týdne dočká v domácím působišti na Žižkově posil z prvoligového kádru.
Nejlepším střelcem je se 7 góly stále Tomáš Schánělec, který v zimě odešel hostovat do Zlína. Na hrotu útoku ho zatím úspěšně nahrazuje Radek Šiler z pražské Admiry, jenž se v šesti zápasech trefil čtyřikrát.
V trestu za žluté karty je obránce Dalibor Večerka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.