Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Jihlava - 27. dubna 2024   10:30

Prostějov
Prostějov
13' O. Ševčík  • 28' M. Mach  • 90+4' P. Jaroň
3:0
(2:0)
Jihlava
Jihlava
Prostějov
Mucha – R. Látal, O. Ševčík, Štěrba, Harušťák – M. Mach, P. Jaroň, Koudelka (C) (89. Matocha), Šimek (90+3. Bednár), Bartolomeu (85. Slaměna) – Malec.
Vejmola – Rudzan, Jamiu, Zapletal.
Orel – Pospíšil, Malimánek
HFK Olomouc, Staškova
Jihlava
Soukup – Piško, Vedral (C), Sládek – Chytrý (66. T. Svoboda), A. Pešek, Lacko (85. Sagna), Farka (85. Shudeiwa) – Šancl – T. Franěk (57. Selnar), Araujo-Wilson (57. Křehlík).
Mastný – Tureček.

Fotbalisté Prostějova zvládli pro ně veledůležitý souboj s Jihlavou. Tu porazili 3:0 a stále tak drží reálnou naději na záchranu. Vysočina se naopak na tři body přiblížila sestupovému pásmu.

Utkání začalo velkou příležitostí hostujícího Fraňka, který obešel brankáře Muchu, ale pak netrefil prázdnou bránu. To domácí se v první půli dvakrát prosadili ze vzduchu. Nejprve ve svém prvním zápase za Hanáky po příchodu z Hradce skóroval Ondřej Ševčík a ve 28. minutě zvýšil Marek Mach. Po změně stran si Prostějov náskok většinu času poměrně v klidu hlídal. Komplikace mohla přijít v závěru, kdy brankář Mucha namazal balón do tutovky Selnarovi, který ho však následně v situaci tváří v tvář nepřekonal. V nastavení naopak domácí pečetili skóre po přesně zakončeném úniku Petra Jaroně.
90+5'
90+4'
Prostějov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hostující obraně utekl PETR JAROŇ, který svou šanci vyřešil přízemní střelou ke vzdálenější tyči – 3:0.
90+3'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Samuel Šimek, přichází Adam Bednár.
90+2'
Domácí drží hru daleko od své brány a už to s nimi vypadá velmi dobře.
90+1'
Fares Shudeiwa se dostal s balónem před pokutové území. Jeho střela však byla zablokována.
89'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Marek Matocha.
88'
A rozehrávku od rohového praporku hosté nezužitkovali.
88'
Brankář Mucha málem nabídl hostům snížení! Balón totiž odehrál jen k napadajícímu Jakubovi Selnarovi, jenž ho však následně nedokázal v situaci tváří v tvář překonat! Bude z toho jen rohový kop.
86'
Domácí získali standardní situaci na levé straně. Tohle jim teď naprosto vyhovuje.
85'
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Patrik Slaměna.
85'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Fares Shudeiwa,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Landing Sagna.
84'
Domácí rozehráli roh nakrátko. Rozběhnutého Bartolomeua pak postrčil bránící hráč, což rozhodčí Orel pustil a nechává hru pokračovat.
82'
Centr Dominika Farky z levé strany sebral Mucha. Hosté si těžko vytvářejí nějaké větší příležitosti.
80'
Centr Křehlíka neprošel až před bránu. Domácí hráč do něj vložil část těla.
79'
Bartolomeu dnes poslal do šestnáctky už lepší centry. Tímhle žádného ze spoluhráčů neoslovil.
79'
Látal hodil aut do běhu Robertovi Bartolomeuovi, který získal pro domácí roh.
78'
Další žlutá karta pro hosty. Obdržel ji Filip Šancl.
77'
Filip Šancl se nemohl na hrotu zapojit do hry, neboť mu byl signalizován ofsajd.
76'
Už se ale opět hraje. Zmíněný hráč hostí se zapojil do hry.
75'
Po střetu s brankářem Filipem Muchou zůstal v pokutovém území ležet jeden z hráčů hostí.
74'
Žlutou kartu za protesty si prohlédl jeden z členů realizačního týmu Jihlavy.
73'
I s nastavením zbývá do konce možná tak dvacet minut. Domácí se tedy přibližují veledůležitým třem bodům.
71'
Jakub Selnar vysunul na levé straně nabíhajícího Dominika Farku. Ten posílal nabídku na vzdálenější tyč a moc nescházelo, aby jeden ze spoluhráčů doklepával do prázdné domácí brány!
68'
Domácí zahrozili po rohovém kopu! Po centru Bartolomeua hlavičkoval jeden z nabíhajících spoluhráčů těsně nad břevno!
67'
Domácí fotbalista snad bude v pořádku. Vypadá to, že dostal ránu hlavně do zad.
66'
ze hřiště odchází Jan Chytrý, přichází Tomáš Svoboda.
65'
Nepříjemná situace pro domácího Ondřeje Ševčíka. Toho ve vzdušném souboji trefil brankář Soukup, jenž si šel pro balón. Na hřišti jsou zdravotníci.
64'
Hosté získali ve středu hřiště míč a snažili se zrychlit hru přihrávkou nahoru. Miroslav Křehlík však na balón nedosáhl a ten končí až u brankáře Muchy.
63'
Žlutou kartou byl oceněn hostující Matúš Lacko. Bylo to zřejmě za řeči.
61'
Bartolomeu zahrával rohový kop na zadní tyč, kde těsně nedoskočil jeden ze spoluhráčů. Jinak to mohla být hezká šance pro domácí.
60'
Standardku od levé postranní čáry zahrávali Hanáci. Přetažený centr na zadní tyč si stáhl do rukavic Soukup.
59'
Ofenzivní snahu domácích zastavil odpískaný útočný faul. Jihlava rozehrává od vlastní šestnáctky.
58'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Samuel Šimek.
57'
ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Jakub Selnar,
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Miroslav Křehlík.
55'
Hostující Soukup vyběhl daleko ze své šestnáctky a byl u dlouhého balónu dříve, než nabíhající domácí hráč. Jeho následný odkop směřoval na Arauja-Wilsona, jenž se ale nacházel v ofsajdu.
54'
Zajímavý pokus o vysunutí Justina Arauja-Wilsona. Situaci však vyřešil domácí obránce, který v pádu odehrál balón do autu.
53'
Piško zakřižoval Bartolomeua a odkopl před ním míč do autu.
52'
Hosté po následném nákopu získali rohový kop. Ten obrana Prostějova úspěšně přestála.
51'
Hostů budou rozehrávat z poloviny hřiště poté, co jeden z hráčů Prostějova zasáhl Vedrala rukou do tváře.
50'
Další z domácích rohových kopů, který celek Vysočiny přestál.
47'
Dobře kopnutý roh domácího Roberta Bartolomeua. Prudký míč propadl přes přední tyč před bránu, kde však stačili včas zareagovat bránící hráči.
46'
Ani jeden z týmů o přestávce nesáhl k žádnému střídání.
46'
Po prvním poločase to má lépe rozehrané Prostějov, který vede nad Jihlavou 2:0. Hosté přitom začali lépe a v úvodu spálil obrovskou šanci Franěk, který poté, co obešel vybíhajícího brankáře Muchu, trefil jen boční síť odkryté brány. Ve 13. minutě se domácí prosadili z první nebezpečné akce. Po standardce se míč dostal nalevo k Bartolomeuovi a jeho centr přetavil ve vedoucí gól Ondřej Ševčík, který nastoupil za Hanáky vůbec poprvé po zimním příchodu z Hradce. Ve 28. minutě pak Prostějovští zužitkovali další standardku, když se relativně z dálky trefil hlavou Marek Mach. Bojovně hrající domácí si pak dvougólový náskok pohlídali do přestávky bez větších potíží.
45+2'
45+2'
Domácí se ubránili a to bude v prvním poločase vše.
45+1'
Ještě roh pro hosty. Do šestnáctky směřuje většina hráčů Jihlavy.
45'
Na pravé hostující straně si nerozuměli Franěk a Chytrý. Situace končí autovým vhazováním pro celek z Hané.
43'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Bartolomeua na bližší tyč byl odvrácen. Následně bylo pískáno proti Prostějovu.
42'
Důrazné počínání Samuela Šimka vyneslo domácím autové vhazování na útočné polovině.
41'
Franěk si zabíhal na přihrávku za obranu, ale blíže k balónu měl brankář Mucha.
40'
Hosté zahrávali standardní situaci. Proti centrovanému míči vyběhl brankář Mucha, který ho vyboxoval.
38'
Harušťák u postranní čáry nevymíchal bránícího hráče. Hosté však mohli hrát jen na chvíli, jelikož odehráli míč do autu.
36'
Hosté působí ve snaze překonat prostějovskou obranu bezradně. Většinou končí poměrně daleko od pokutového území.
34'
Rozehrávku hostí dobře napadal Samuel Šimek, který si za to vysloužil pochvalu od trenéra Kučery.
32'
Vedralův pokus o vysunutí Arauja-Wilsona přečetl bránící hráč, který přihrávku na hostujícího útočníka zablokoval.
31'
Justin Araujo-Wilson se ve středu hřiště neprobil dopředu. Následovala série soubojů, po nichž bylo pískáno proti Vysočině.
30'
Prostějov dnes zatím těží z vysoké efektivity. Dvě střely na bránu a dva góly.
28'
Domácí zvyšují po standardní situaci! Centr z pravé strany přizvedl skoro na okraji šestnáctky hlavou MAREK MACH a stačilo to k tomu, že balón přelétl marně se natahujícího Soukupa a zapadl za jeho záda.
26'
Hosté přestáli další rohový kop Prostějova.
25'
Hosté byli po inkasovaném gólu zaraženi. Teď už se postupně vzpamatovávají a začínají být zase jistější s míčem na kopačkách.
24'
Po dlouhém autu Piška do šestnáctky přišla série hlaviček. Míč nakonec sbírá ze vzduchu domácí brankář Mucha.
22'
Centr na zadní tyč hledal Jana Chytrého, který měl balón vracet pod sebe. To se ale nepovedlo podle představ. Hosté ještě zůstávají na útočné polovině.
21'
Hosté získali standardní situaci z poměrně zajímavé parkety.
19'
Petr Jaroň zkoušel dlouhý aut do šestnáctky. Míč měl líznout spoluhráč na bližší tyči, který se však neprosadil v hlavičkovém souboji.
18'
Po dalším centru už hosté odklidili balón hluboko do pole.
18'
Po centru na bližší tyč a obranném zákroku jednoho z hostujících hráčů si to ještě zopakují.
17'
Prostějovští fotbalisté získali aktivitou na pravé straně první rohový kop.
16'
Domácí hned získali půdu pod nohama a zůstávají nastěhovaní na útočné polovině.
13'
Domácí skórují ze své první větší šance! Standardní situaci rozehrával Jan Koudelka. Jeho nákop sklepl spoluhráč doleva, odkud odcentroval Robert Bartolomeu. Letící míč si našel nabíhající ONDŘEJ ŠEVČÍK, jehož hlavička zaplachtila k pravé tyči z pohledu brankáře Soukupa.
12'
Milan Piško nyní ostrým skluzem vzal míč i s nohama Tomáše Malce. Pískán faul obránce Jihlavy.
11'
Hosté jsou častěji u míče, snaží se hrát kombinačně. Teď jim ale málem trošku zavařil pro změnu stoper Piško, který na posledním s balónem podklouzl. Ještě ho ale stačil včas odehrát doleva ke Sládkovi.
9'
Hosté si zahrávali při rozehrávce. Chtěli hrát za každou cenu konstruktivně. Brankář Pavel Soukup však dlouho váhal s nahrávkou spoluhráčům, až nastřelil pouze napadajícího Malce. Balón se pak dostal na pravé křídlo k Robertovi Bartolomeuovi, jehož přízemní centr obrana Vysočiny odkopla.
8'
Pro prostějovské fotbalisty je tohle duel, který musejí vyhrát. A zatím je na jejich straně znát nervozita.
7'
Jednalo se o kapitána Filipa Vedrala, který ještě musel za postranní čáru. Už se ale hlásí o návrat do hry.
6'
Tomáš Malec se ve výskoku dopustil útočného faulu. Postižený jihlavský hráč je ošetřován.
3'
Obrovská šance Vysočiny! Araujo-Wilson vysunul kolmicí Tomáše Fraňka. Ten obešel vybíhajícího Filipa Muchu, ale z levé strany pak zamířil jen do boční sítě!
2'
Vysoký míč se snažil prodloužit za sebe Justin Araujo-Wilson. Obrana Prostějova si s tím ale poradila.
1'
Utkání rozehráli jihlavští fotbalisté, kteří mají žluté dresy. Prostějov zvolil bílá trika a modré trenky.
1'
Domácí kouč Radim Kučera udělal oproti nepovedenému zápasu ve Varnsdorfu hned šest změn v základní sestavě. Jihlavský trenér Oulehla neměl po výhře nad Spartou B důvod k nějakému zemětřesení. Schází mu jen turecký obránce Emir Tonbul, jehož v zahajovací jedenáctce nahradil Martin Sládek.

1. SK Prostějov: Mucha – R. Látal, O. Ševčík, Šimek, Štěrba, Harušťák – Bartolomeu, P. Jaroň, Koudelka (C), M. Mach – Malec.
Náhradníci: Vejmola – Rudzan, Slaměna, Matocha, Bednár, Jamiu, Zapletal.
Trenér: Radim Kučera

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Piško, Vedral (C), Sládek – Chytrý, A. Pešek, Lacko, Farka – Šancl – T. Franěk, Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Selnar, Tureček, T. Svoboda, Sagna, Křehlík, Shudeiwa.
Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Malimánek.
1. SK Prostějov (15. místo, 7 – 3 – 14, skóre 30:47, 24 bodů)
Prostějovští fotbalisté se nenacházejí ve snadné pozici. Nedávno se zdálo, že se zvedají a mohli by se odlepit ze sestupových pozic. Poslední dvě porážky je ale zase poměrně pevně přikovaly na předposlední patnácté místo. V minulém kole je přitom čekala přímá konfrontace na hřišti čtrnáctého Varnsdorfu, kde však hrubě nezvládli závěrečnou půlhodinu, v níž čtyřikrát inkasovali a odjeli tak s výpraskem 1:5. Teď tedy musí kouč Radim Kučera své svěřence dobře připravit na domácí duel s Jihlavou. Další neúspěch už by mohl být téměř fatální. Nejlepším střelcem je se šesti zásahy Slovák Tomáš Malec.

Posledních 5 zápasů Prostějova:
Prostějov – Chrudim 2:4
Brno – Prostějov 1:2
Prostějov – Táborsko 2:1
Prostějov – Vyškov 0:1
Varnsdorf – Prostějov 5:1
FC Vysočina Jihlava (8 – 6 – 10, skóre 35:33, 30 bodů)
Vysočina se po dobrém podzimu na jaře výrazně trápí a špatné výsledky ji srazily už poměrně nebezpečně blízko boji o záchranu. První výhru po zimní pauze si Jihlavští připsali až v minulém kole, v němž doma přehráli 3:1 béčko Sparty. Svěřenci kouče Davida Oulehly tak mají k dobru šest bodů právě na Prostějov, který drží první sestupovou patnáctou příčku. Na Hanou tak vyrážejí s jasným cílem neprohrát, aby tento odstup alespoň udrželi. Nejlepším střelcem týmu je Justin Araujo-Wilson, který se trefil sedmkrát. Stejně je na tom i Lukáš Fila, jenž ale před jarem zamířil do prvoligové Mladé Boleslavi a také jeho odchod měl na výsledky klubu jistě negativní vliv.

Posledních 5 zápasů Jihlavy:
Jihlava – Dukla 1:2
Chrudim – Jihlava 2:1
Jihlava – Vlašim 1:1
Brno – Jihlava 1:0
Jihlava – Sparta 3:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu dopoledne se odehraje utkání 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Prostějovem a Jihlavou. Domácí celek se v tabulce nachází na předposledním patnáctém místě a na nesestupové příčky má čtyřbodové manko. Vysočina je jedenáctá, ale ani ona ještě nemá z pohledu záchrany nic jistého.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.