Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Brno - 3. května 2024   17:00

Příbram
Příbram
0:2
(0:0)
Brno
Brno
67' Alijagić   • 77' Potočný
Příbram
Melichar – Coňk (75. Andronikou), Fišl (C), Jahić, Dav. Krch (75. Brabec) – Švestka, Nečas – Hošek (75. Hudec), Fall, F. Matoušek – Antwi.
Gornický.
Brno
Sváček – Nový, Lu. Pernica, Šural (33. Štepanovský), Endl – Hamza, Fousek (83. Mara), Texl, Potočný – Alijagić (76. Juritka), Jak. Řezníček (C).
Hložánek – Toman.

Hotovo. Příbram opět doma nedává na jaře doma gól a prohrává tentokrát 0:2 místo obvyklých 0:1. Brno ale bylo lepší a po zásluze dalo po změně stran dvě branky. U obou měl velkou zásluhu Peter Stepanovský, když našel nejprve Alijagiče a poté Potočného. Zbrojovka díky třem bodům skáče na osmé místo, naopak domácí se dál přibližují sestupovému pásmu
90+5'
90+5'
Sváček opět nakopl míč daleko od své branky. Brno opět vítězí v Příbrami.
90+4'
Poslední minuta nastavení a Příbram hraje před svou brankou. Je rozhodnuto.
90+3'
Sváček zdržoval tak dlouho, až si vysloužil žlutou kartu.
90+2'
Polovina ze čtyř nastavených minut je pryč. Brno se může pomalu začít těšit ze tří hodně důležitých bodů, které je přiblíží k záchraně.
90+1'
Vzápětí zahrozilo na druhé straně, ale ani čtveřice domácích hráčů nedokázala dostat míč do branky.
90'
Po odkopu Sváčka se dostal do šance Juritka, kterému na poslední chvíli zabránil ve skórování Melichar.
89'
Ubíhají poslední vteřiny a Příbram hraje do plné obrany. Brno navíc hraje a nedovoluje domácím poslat míč dopředu.
87'
Potočný prohrál souboj s Antwim a leží na zemi. Brno tak získává další vteřinky.
85'
Do konce základní hrací doby zbývá přesně pět minut a míč má na kopačkách Sváček, což je přesně to, co Příbram nepotřebuje.
83'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Kamso Mara. Spolu s Fouskem odchází také Řezníček, jehož na trávníku nahrazuje Vojtěch Šmíd.
81'
Juritka dostal šlapák od Matouška a zakřičel na celý stadion. Brnu teď vyhovuje, že se přerušuje. Příbrami se naopak čas hodně krátí.
79'
Tlak domácího celku, u kterého byli Fall, Andronikou či Nečas, ale ani jeden nedokázali dostat míč do brány. Po skrumáži zůstal ležet na trávníku Nový, ale také on bude v pohodě.
77'
Brno právě vstřelilo branku! Hosté míří za třemi body. U další gólové akce byl opět Peter Stepanovský, který tentokrát oslovil ROMANA POTOČNÉHO. Autor druhé branky měl dost času, aby si přehodil míč, a následně prostřelil Melichara na bližší tyči.
76'
ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Peter Juritka.
76'
Domácí kouč Roman Bednář prakticky vyčerpal všechna střídání, protože na lavičce vyjma Gormického má pouze už 16leté dorostence.
75'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Matyáš Coňk, přichází Theodoros Andronikou,
ze hřiště odchází Michal Hošek, přichází Jiří Hudec,
ze hřiště odchází David Krch, přichází Jan Brabec.
74'
Coňk se už chystal do útoku, ale dopustil se faulu na Fouskovi a tak musel zastavit svou akci.
72'
Příbram hodně zkouší hrát přes Antwiho, který nyní od čáry poslal centr do vápna. Nečas ale netrefil míč ideálně a meruna tak zamířila skrz vápno mimo bránu.
70'
Příbramská obrana si zahrává a hodně. Nyní se štěstím dostala míč za čáru tak, že bude odkopávat od branky.
67'
Brno právě vstřelilo branku! Zbrojovka se ujímá vedení. Štěpanovský dobře viděl spoluhráče a DENIS ALIJAGIČ nedal z bezprostřední blízkosti šanci Melicharovi. Hosté otevírají skóre a nutno podotknout, že zaslouženě.
66'
Matoušek hledal Falla, který se chtěl pokusit o nůžky. Pernica ale před ním odvrátil míč do bezpečí.
64'
Matoušek dostal pěknou přihrávku pod sebe, pak ale zbytečně poslal míč pod sebe a Brno mohlo zamítnout stav nebezpečí.
63'
Na druhé straně přišla rychlá kombinace. Poslední přihrávka už ale byla na hranici brankové čáry a tak Melichar v poklidu zasáhl.
62'
Krch zajímavě kroutil balón na zadní tyč, zamířil ale vedle. Sváček kontroloval balón.
61'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jiří Hamza).
60'
Teď je to naopak Příbram, která se snaží otupit tlak Brna a hraje chvíli na své polovině. Po rychlém míči dopředu si domácí navíc vynutili standardní situaci okolo velkého vápna.
59'
Poslední minuty opět patří Brnu. Příbram je pod tlakem a až výběhem a zachycením míče ji na chvíli osvobodil Melichar.
58'
V další šanci Alijagič, který si zabíhal za obranu. Nepovedlo se mu ale tečovat míč do branky.
57'
Melichar musel opět zasahovat, když konečky prstů vytěsnil míč po hlavičce Potočného. Domácí gólman opět drží Příbram.
55'
Nečas přetlačil soupeře a stihl míč u rohového praporku. Následně šel k bráně, jeho centr ale Zbrojovka odvrátila a stačila se zformovat.
53'
Brno teď uklidňuje hru a snaží se kombinovat na polovině soupeře.
52'
Hned vzápětí se valil další útok, který tentokrát zakončoval Krch. Zpoza šestnáctky poslal vysoko nad a zabil tak nadějný brejk tří na dva.
51'
Fousek rozehrál standardní situaci, akorát míč poslal až moc daleko a odkopávat bude Melichar. Na druhé straně poslal nepříjemnou přízemní střelu Matoušek. Míč skončil metr vedle branky. Sváček kontroloval situaci.
50'
Poprvé se míč ocitl v brance, nicméně po odmávaném ofsajdu. Fall tak musí oželet vstřelenou branku.
49'
Antwi hledal Falla, avšak jeho centr neměl patřičnou výšku a hostující obrana v klidu odvrací.
48'
Souboj na polovině hřiště, který nakonec skončil na zemi. Fousek se ale nakonec postavil na nohy a bude pokračovat.
47'
Zbrojovka je hned od hvizdu opět aktivní a hraje se na polovině Příbrami.
46'
Úvodních 45 minut je minulosti a více ze hry mělo Brno. Příbram může děkovat Melicharovi, že zatím drží nulu. Také domácí si vytvořili několik šancí, ovšem nebylo jich tolik a rozhodně nebyli tak nebezpečné. Zbrojovka přišla u Šurala, pro něhož utkání skončilo předčasně s podezřením na zlomeninu nosu.
45+2'
45+2'
Fousek ale našel pouze domácí hráče, následný centr minul Řezníčka a tak se půjde do šaten s největší pravděpodobností za stavu 0:0.
45+1'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty a Brno bude rozehrávat ještě rohový kop.
45'
Nečas dohrál Alijagiče a vidí od rozhodčího žlutou kartu, který mu sečetl několik posledních přestupků.
44'
Matoušek ale poslal míč na zadní tyč, který letěl hodně dlouho a Sváček ez problémů zachytil d rukavic.
43'
Tvrdý střet u postranní lajny odnesl Hošek, když ho dohrál Texl. Asistent rozhodčího nic nezaznamenal, ale sudí Orel s prodlevou nakonec odpískal faul.
42'
Fall se vymanil z urputného držení Hamzy a nakonec vybojoval alespoň autové vhazování.
41'
Hošek dojel skluzem Alijagiče na polovině hřiště a vidí oprávněně žlutou kartu.
40'
Příbram je od smolného střetu Falla více pod tlakem a odolává náporu Brna s vypětím všech sil.
38'
Brno má poslední minuty více ze hry a Štěpanovský se objevil ve stoprocentní šanci, kdy hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Melichar zázračně vyrazil a drží Příbram na stavu 0:0.
36'
Fall už je zpět a s obvazem na hlavě je nyní nepřehlédnutelný, každopádně okamžitě zaměstnal obranu hostů. Domácí také měli roh a dopadl stejně jako na druhé straně – v náruči gólmana.
35'
Štepanovský se hned zapojil do akce a vybojoval roh pro Brno, který ale bez problémů do rukou zachytil Melichar.
34'
Příbram se bude muset obejít na několik minut bez Falla, kterému se musí obvázat hlava. Šural míří rovnou do šaten a zřejmě i do nemocnice na vyšetření.
33'
ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Peter Štepanovský.
30'
Fall se nepříjemně srazil se Šuralem který má už krvavý obličej, vše nasvědčuje na zlomený nos. Hosté budou muset střídat. Uvidíme co domácí. Ošetřuje se na obou stranách.
28'
Velké nedorozumění hostů. Pernica musel dát malou domů a Sváček jen tak tak odvrátil na roh. Šural ho následně odvrátil. Příbram nakonec vše zakončila střelou mimo v podání Krcha.
27'
Fall napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a pořádně protáhl Sváčka, gólman Zbrojovky nakonec míč nezasáhl a tak bude odkopávat od branky.
25'
Fall se dožadoval penalty, což mu Šural důrazně vysvětlil, že tomu tak nebylo. Sudí Orel přešel celou situaci a hrát bude Brno.
24'
Antwi poslal další centr na zadní tyč a od Příbram je tohle jasný záměr, jak překonávat obranu Zbrojovky. Nakonec z toho bude pouze odkop od branky.
23'
na druhé straně hledal Matoušek zabíhajícího Nečase, který ve skluzu jen těsně minul míč.
22'
Ovšem z levé strany přišel míč opět do vápna jen tak tak stihla domácí obrana nadzvednout míč před Řezníčkem.
21'
Brno nadále zůstává na míči, kombinuje však ve středu hřiště a je okamžitě dostupováno soupeři.
20'
Útočný faul Nečase brzdí další potenciální útok Příbrami. Hošek následně vzápětí dohrál Alijagiče a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
18'
Šancí se začíná objevovat čím dál. Nečas se nejprve pokoušel přehodit soupeře, avšak pohořel. Na druhé straně dostal centr o ideálního prostoru Řezníček. Z hranice malého vápna ale minul.
17'
Střelecký pokus také na druhé straně. Fousek z hranice šestnáctky ale poslal míč vysoko nad bránu.
16'
První vážnější šance zápas přišla po čtvrt hodině hry. Hošek centrem našel hlavu Falla, který nasměroval míč do připraveného Sváčka.
14'
Ghaňan nakonec poslal míč do vápna, který ale poslali hosté za autovou čáru.
13'
Coňk vybojoval ve středu hřiště zajímavou standardní situaci pro domácí. Míč si místo absentujícího Hušbauera chystá Antwi a Matoušek.
12'
A Nečas se pokoušel dostat do šance, jenomže míč mu utekl a tak bude Brno odkopávat od branky.
11'
Příbramští už začínají vyrovnávat hru a čím dál tím víc hlavně po stranách zaměstnávají brněnskou defenzivu.
10'
Naopak dopředu mohli jít okamžitě hosté, nicméně Alijagič špatnou přihrávkou celý brejk zpomalil a Hošek včas zabránil pohromě.
9'
Domácí kopali hned dvakrát od rohového praporku, schází jim ale hlavičkáři. Z ani jednoho nic nebylo.
8'
Z ničeho nic je tady příbramský roh, když obrana Brna pouze poslala míč k rohovému praporku.
7'
Hosté byli rázem zahnáni na svou polovinu a obránci dlouho vymýšlí, co s míčem. Zatím se jim moc nechce do riskantnější přihrávky.
6'
Brněnský tlak pokračuje i nadále a domácí obrana musí být v pozoru. Zatím jí však potenciální velké nebezpečí nehrozí.
5'
Také přišel první náznak šance v podání Zbrojovky. Jahic podklouzl a Pernica z Hamzou se dostali na hranici šestnáctky, kde už domácí obrana zabránila Řezníčkovi vystřelit.
4'
Úvodní minuty patří více jednoznačně Brnu, které má více ze hry a moc nepouští domácího soupeře do hry.
3'
Příbramští se ale jinak zatím moc do hry, Brno kombinuje na své polovině
2'
Jahić zvolil centr za obranu, se kterým si obrana Zbrojovky poradila a Sváček bere míč do rukavic po hlavičce stopera.
1'
Hosté zahájili utkání výkopem a Brno hraje od začátku na balónu.
1'
Také Příbram vyměnila v průběhu jara kouče. Na přelomu března a dubna nahradil Karla Krejčího v pozici hlavního kouče Roman Bednář, pod jehož vedením vyhráli Středočeši na půdě vedoucí Dukly, pak se ale dál trápili, což dokázaly i dva debakly 1:5 se Spartou B a 3:6 v Chrudimi. Mnohem víc než inkasované branky je v případě Příbrami problém v těch vstřelených. Pouze 28 gólů za celou sezonu značí třetí nejhorší útok celé soutěže.
Brňané prošli za poslední týdny turbulentním obdobím. Nejprve změnili trenéra, což přineslo výhru nad Jihlavou. Před pár dny došlo i ke změně majitele, kdy odstupujícího Bartoňka koupil většinový podíl majitel tamějšího hokejového klubu působícího v extralize. Už i on musel sledovat, jak Zbrojovka padla doma s Opavou.
Příjemný květnový páteční podvečer. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA začíná poslední soutěžní měsíc letošní sezony, ve kterém je naplánování pět hracích kol. V rámci toho 26. se proti sobě postaví Příbram a Brno, tedy dva týmy, které měly před začátkem soutěžního ročníku postupové ambice na návrat mezi elitu, avšak mizerné jaro v jejich podání je poslalo do druhé poloviny tabulky. Oba týmy mají na kontě shodně 31 bodů a nachází se vedle sebe na 10. a 11. místě. Pouze díky lepšímu skóre je na tom lépe Zbrojovka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.