Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Chrudim - 3. května 2024   18:00

Opava
A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín (C), Hýbl (80. Kim) – Ondráček, Blecha – Haitl (69. Přichystal), Málek, Kadlec – Rataj (69. Marzuq).
Číž – Pejša, Velička, Omale.
Nehasil – Hrabovský, Kotalík
Stadion v Městských sadech, Opava
1522 diváků
Chrudim
Floder – Míka, Toml, F. Novotný, Kosek – Jan Řezníček (C) – Skwarczek, Langhamer (63. Zvolánek), Záviška (89. Koukola) – D. Látal (63. Čolić), Mašek (76. Kesner).
Šerák – Kutík, Bauer.

Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný večer.
Fotbalisté Slezského FC si s těmi chrudimskými rozdělili po bodu. Opavští sice měli výraznou herní i střeleckou převahu, ale své příležitosti nedokázali proměnit. Východočeši ohrozili Richtra v bráně Opavy jedinkrát, ale málem to stálo za to. Hlavička obránce Míky totiž mohla rozhodnout o osudu utkání, které tak nakonec skončilo bezbrankovou remízou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:1.
Střely mimo: 17:2.
Rohy: 7:2.
90+4'
90+4'
Kadlec poslal centr do vápna, ale hosté ho odvrátili do bezpečí.
90+4'
Richter posílá dlouhý balon až do vápna chrudimského celku.
90+3'
Balon už drží Opava, ale je daleko od hostující brány.
90+3'
Hostující Čolić vyfasoval za zdržování při autovém vhazování žlutou kartu.
90+2'
Z ní sice nevzešlo nic nebezpečného, ale Východočeši dál zůstávají u míče daleko od své brány, což jim vyhovuje.
90+1'
Nyní se hraje na polovině Opavy, hosté navíc vybojovali standardku.
89'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Tomáš Koukola.
88'
Domácí se nyní vlastní nepřesností připravili o balon.
86'
Aktivní Kopečný centrem z pravé strany našel Málka, který se navzdory nízkému vzrůstu vyšrouboval vysoko do vzduchu, ale nasměroval balon mimo tyče.
85'
Slezané už jsou opět usazeni na útočné polovině hřiště.
83'
Hosté poprvé ohrozili bránu a hned z toho byl málem gól! Po rohu propadl míč na malé vápno k volnému Míkovi, jehož hlavičku zlikvidoval reflexivním zákrokem opavský brankář Richter!
82'
Po dlouhé době zavítali před opavskou bránu hosté. Ti mají k dispozici roh.
80'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Čun-hjong Kim.
78'
Opavští byli opět nasáčkováni před vápnem Chrudimi. Málek nabil Janoščínovi, kterému střela sedla náramně a jeho dělovka div nerozbila reklamní banner za hostující bránou! Směřovat míč do brány, Floder nemá šanci.
76'
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Ondřej Kesner.
74'
Hosté nyní získali balon na útočné polovině a šli do přečíslení, Skwarczek měl spoustu času i prostoru a zvolil individuální řešení. Natáhl zpoza vápna, ale míč po jeho střele skončil vysoko nad bránou Opavy.
73'
Po něm napálil odražený balon Kadlec, ale trefil pouze tribunu za hostující bránou.
72'
Ten sice hosté ubránili, ale za cenu dalšího rohu ...
71'
Opavští tentokrát zahrozili z levé strany, střídající Marzuq na balon nedosáhl, ránu Kopečného ze druhé vlny vyrazil Floder mimo tyče. Po jemné teči Novotného následuje roh.
70'
Dnešní utkání sleduje 1 522 diváků.
69'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
69'
ze hřiště odchází Patrik Haitl, přichází Jakub Přichystal.
66'
Kopečný získal balon před vápnem, vydal se přímo směr hostující brána, ale míč svou přízemní střelou poslal vedle levé tyče.
64'
Haitl vysunul rozběhnutého Ondráčka, ten svým prudkým centrem ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
63'
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Michal Zvolánek.
63'
ze hřiště odchází David Látal, přichází Benjamin Čolić.
60'
Na Hýblův centr si naskočil Rataj, ale z akrobatické pozice zakončil pouze nad bránu.
57'
Byl to nacvičený signál, Blecha nabil ke střele Málkovi, ale jeho dělovku zastavil hostující Mašek a vyvezl míč do středu pole.
55'
Málek byl faulován tak metr před vápnem, další nebezpečná standardka pro domácí.
54'
Po centru Kadlece zůstal na zadní tyči úplně volný Haitl, ale zblízka trefil jen boční síť hostující brány!
50'
Ze standardky nic nebylo, a to ani z následného odraženého centru.
49'
Opavští se usadili na útočné polovině, standardku nyní rozehraje Málek.
47'
Haitlův centr z pravé strany skončil v zámezí. Floder bude odkopávat od své brány.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
V první půli jsme viděli převahu domácích fotbalistů, kteří si vytvořili i tři velice slušné šance, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Přesněji řečeno, gólu se domácí dočkali, ale zásah Málka neplatil kvůli ofsajdu. Skóre tak zůstává bezbrankové, opavský gólman Richter totiž nemusel řešit jedinou střelu, která by směřovala na jeho bránu. Co přinese druhý poločas?
45+1'
44'
Další šance Opavy! Ondráček se ve vápně natahoval ve skluzu pro balon, ten ještě tečoval jeden z hostujících hráčů na roh.
42'
Slezané už už se po Kopečného průniku dostávali do dalšího zakončení, ale Málek ztratil míč a hosté upalovali do brejku. Mašek ale dostal příliš dlouhou přihrávku a balon si před ním bez problémů pohlídal Janoščín.
41'
Chrudimský celek z rohu nevytěžil nic, Kadlec chytrým odrazem získal balon pro Opavu. Míč do hry uvede brankář Richter.
39'
Hosté vybojovali roh. Rozehraje ho Skwarczek.
37'
Kombinaci Opavy nyní zakončil z hranice šestnáctky Blecha, ale ani jeho střela se nevešla mezi prostor tří tyčí.
36'
Ondráček upadl ve vápně, ale sudí Nehasil zblízka dobře viděl, že tohle na penaltu nebude. Obléhání hostující brány ukončila dělovka Hýbla, která šla mimo tyče. Floder nemusel zasahovat.
35'
Málkův nakrátko rozehraný roh vystihli hosté a poslali balon do bezpečí.
34'
Hýblův centr zleva zblokoval Záviška do zámezí. Roh pro Opavu.
33'
Na opačné straně končí snažení hostujícího celku zdviženým praporkem pomezního Hrabovského – ofsajd.
31'
Tutovka na straně Opavy! Kopečný se probil z pravé strany do vápna, prudkou přihrávkou našel úplně volného Kadlece, ale ten zblízka vypálil bez přípravy vysoko nad hostující bránu!
27'
Haitl byl faulován necelých pětadvacet metrů od hostující brány, zajímavá standardka pro domácí.
26'
Východočeši se ovšem před Richterovou bránou dlouho neohřáli, dopředu jde Opava.
24'
Hra je teď přerušena po faulu Srubka, hosté jsou na míči a kombinují na útočné polovině hřiště.
22'
Opavští jsou dál aktivnější, ale po sérii šancí se teď hra uklidnila.
19'
Nyní měl Slezský FC šanci navýšit skóre. Po Ratajově střele se k dorážce dostal Ondráček, Flodra ale zblízka nepřekonal.
18'
Opavští jsou aktivní, nyní prověřil pozornost brankáře Flodra přízemní střelou Kopečný, ale chrudimský gólman si s ní bez potíží poradil.
17'
Domácí nyní zamkli hostující celek! Vše vyvrcholilo hlavičkou Ondráčka, kterou dorazil do chrudimské brány Málek! Domácí radost ale trvala jen krátce, rozhodčí Nehasil branku neuznal pro ofsajdové postavení.
15'
V nynějších chvílích se hraje převážně ve středu pole.
13'
Míč po Hýblově centru skončil v rukavicích gólmana Flodera a směr hry se obrací.
12'
První zajímavá příležitost utkání! Ondráček se osmělil zpoza vápna, obstřelem tlačil míč k pravé tyči, ale gólman Floder zasáhl včas a vytěsnil balon na roh.
10'
Málek ve spolupráci s Blechou vyvezli balon, Ondráčkův přízemní centr z levé strany ovšem nenalezl adresáta.
8'
Novotný krátce po sobě zahrával dva auty, ale Slezané ho odzbrojili.
7'
Hosté jsou nyní na útočné polovině hřiště, ale do vápna je zatím Opavští nepouštějí.
5'
Nyní se žlutí také na opačné straně, žlutou kartu si vysloužil domácí kapitán Janoščín za faul ve středu pole.
3'
Přímý kop rozehrál Málek, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
2'
Sudí Nehasil po faulu na Ondráčka poprvé tasí žlutou kartu, kterou si vysloužil hostující Kosek.
2'
Hosté na chvíli zavítali na útočnou polovinu hřiště, ale nyní už se hra obrací.
1'

Slezský FC Opava: A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín (C), Hýbl – Ondráček, Blecha – Haitl, Málek, Kadlec – Rataj.
Náhradníci: Číž – Pejša, Přichystal, Velička, Kim, Omale, Marzuq.
Trenér: Miloslav Brožek

MFK Chrudim: Floder – Míka, Toml, F. Novotný, Kosek – Jan Řezníček (C) – Skwarczek, Langhamer, Záviška – D. Látal, Mašek.
Náhradníci: Šerák – Koukola, Kesner, Kutík, Bauer, Čolić, Zvolánek.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Kotalík.
Delegace rozhodčích
Páteční utkání mezi Slezským FC Opava a MFK Chrudim bude jako hlavní rozhodčí řídit Lukáš Nehasil, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Jakub Hrabovský (AR1) a Petr Kotalík (AR2). Technickým delegátem utkání je Petr Mikel a delegátem FAČR je Antonín Kordula.
Slezský FC Opava
Domácí mužstvo je v aktuální tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na 9. pozici se ziskem 33 bodů, na svého pátečního soupeře tak ztrácí čtyři body. Opavští neprožívají kdovíjak povedené jaro, v domácím prostředí ovšem ani jednou neprohráli.

Slezský FC v Městských sadech v jarní části druholigového ročníku ani jednou neprohrál, výjimkou je semifinále MOL Cupu s pražskou Spartou. SFC zapsal dvě výhry nad Příbramí a sparťanskou rezervou, body si po remíze rozdělil s Kroměříží a Vlašimí.

Náladu v Opavě notně vylepšil výsledek z minulého víkendu, kdy celek pod vedením kouče Miloslava Brožka, zvítězili na půdě ambiciózní Zbrojovky Brno 1:0, kdy o výhře opavského celku rozhodl obránce Jaromír Srubek.

Opavští zároveň v pátek nebudou moci využít služeb záložníka Jakuba Rezka, který byl v Brně vyloučen, a odpyká si jednozápasovou stopku.
MFK Chrudim
Fotbalistům Chrudimi patří v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY po odehraných 25 kolech 5. příčka, svěřence kouče Radka Kronďáka nyní dělí pět bodů od příček zajišťujících baráž o účast ve FORTUNA:LIZE.

Východočeši se na jaře mohli pochlubit sérií tří vítězství v řadě, když porazili Zbrojovku Brno, Prostějov a Jihlavu, pak ovšem následovala tři kola bez výhry. Chrudimští nestačili na Vyškov se Žižkovem a doma si rozdělili body s Varnsdorfem.

Před týdnem ovšem doma zvládli přestřelku s Příbramí, v zajímavém duelu zvítězili 6:3 a hned čtyřmi góly se blýskl devatenáctiletý útočník Lukáš Mašek. V kádru Chrudimi najdeme také jednoho borce s opavskou minulostí, v Městských sadech by se měl představit středopolař Jan Řezníček, jenž si v dresu Slezanů před lety zahrál v nejvyšší soutěži.
Fotbalisté Slezského FC Opava změří v páteční podvečer síly s MFK Chrudim. Pojďme si krátce představit oba celky.