Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Kroměříž - 17. dubna 2024   17:00

Olomouc B
Olomouc B
35' Singhateh  • 44' Fiala  • 65' Muritala  • 77' Mikulenka
4:2
(2:0)
Kroměříž
Kroměříž
56' Oulehla   • 60' Martinek
Olomouc B
Digaňa – Slavíček, Dohnálek, Matys, Elbel – Amasi (61. Šíp), Israel (46. Muritala), Langer (C) – Mikulenka (84. Cahel), Fiala (90+5. Fabiánek), Singhateh (61. Hadaš).
Koutný – Jaja.
Adam Trska
Andrův stadion, Olomouc
Kroměříž
Gergela – Oulehla, Fulnek, Zavadil, T. Matoušek (C) (83. Kiška) – Cupák, Machalík (83. Vincour), Hrdlička (74. Dočkal), Houser (87. M. Jaroň) – Silný, Martinek (74. Kudela).
J. Dostál – Wala.

Zápas je u konce. Druhý poločas byl zajímavý, nejdříve se během pěti minut podařilo Kroměříži vyrovnat, následovala ale standardka Sigmy, která se opět dostala do vedení, a závěrečný parádní gól, který znamenal konečné vítězství Hanáků 4:2. Ti se tak prozatím dostávají na čtvrté místo FORTUNA: Národní ligy, zatímco Kroměříž zůstává poslední.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Jakub Fabiánek.
90+4'
Digaňa dlouho podržel míč na kopečkách. Pak ho uvedl do hry dlouhým výkopem. Už se vyčkává na poslední hvizd zápasu.
90+3'
Další dlouhé nákopy hostů, ale tentokrát už i Sigmy B. Je vidět, že se už zápas dohrává a ani jednomu z týmů se nechce nikam moc hnát.
90+2'
Olomouc se rozběhla do zajímavé akce, ale tentokrát soupeř skvěle protihráče zdvojil a o balon ho obral.
90+1'
Hosté to zkusili pouze dlouhým nákopem, na který ale útočníci Kroměříže neměli moc šancí dosáhnout. Balon tak doputoval jen k Digaňovi.
90'
A nyní na druhé straně si karetní trest slíznul také Jáchym Šíp.
89'
Jan Fulnek obdržel žlutou kartu za nevybíravý faul na útočné polovině Kroměříže. Faulovaný soupeř už je na nohou.
88'
Digaňa si připsal dobrý zákrok proti jednomu z hostů, který se mírně trhnul obraně a pálil po zemi. Brankář Olomouce ale proti jeho přízemní střele vystrčil nohu.
87'
Střídání v týmu SK Hanácká Slavia Kroměříž:
ze hřiště odchází Adam Houser, přichází Marek Jaroň.
86'
Standardka se hostům ale moc nevyvedla. Na míč si skočili hráči Sigmy, kteří ho nejdřív odklidili a pak dovedli do rukou Digaňovi. Ten pomalu rozehrál.
85'
Další faul u střídaček, tentokrát na Jiřího Oulehlu. Kroměříž bude rozehrával standardku, kterou si na půlící čáře dokonce vezme na starost gólman.
84'
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Mikeš Cahel.
83'
ze hřiště odchází Tomáš Matoušek, přichází Jiří Kiška,
ze hřiště odchází David Machalík, přichází Tomáš Vincour.
82'
Kroměříž se zkoušela uvolnit dvěma dlouhými nákopy v řadě, ale ani jednou se jí to nepovedlo, a míč vždy pouze doputoval k Digaňovi.
81'
Jeden z hráčů domácích spadl v pokutovém území po souboji se soupeřem, sudí ale penaltu jednoznačně odmítl.
80'
Další standardka Sigmy, tentokrát sehraná do pokutového území. Míč byl nakonec i sraženou střelou usměrněn na branku, ale pouze do rukavic brankáře Gergely.
77'
Olomouc B právě vstřelila branku! Sigma pojišťuje vedení čtvrtou brankou. Matěj Hadaš skvěle našel MATĚJE MIKULENKU ve vápně. Ten nejdříve poslal soupeře "na párek", následně míč uklidil parádní přízemní ránou k pravé tyčce.
76'
Další standardka domácích. Tentokrát ale téměř až z poloviny. Míč propadl do vápna na Dohnálka, který kominuje.
75'
Sigma měla k dispozici volný přímý kop, který ale nijak pořádně nevyužila. Zůstala ale kombinovat u pokutového území.
74'
ze hřiště odchází Nicolas Martinek, přichází Martin Kudela,
ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Jakub Dočkal.
73'
Tak nyní měl Michal Cupák štěstí, že mu sudí udělil pouze žlutou kartu. Zezadu fauloval soupeře, který ho chvíli předtím obral o míč a přesprintoval.
72'
Tentokrát se ale Sigma ze standardky neprosadila. Míč byl nakopnut na Muritalu, který prapodivně z výskoku zakončoval. Nakonec balon dojel jen za čáru a pokračuje se tak odkopem.
71'
Kroměříž to začala otevírat. Sigma se dostává do více akcí. Po té nynější vybojovala alespoň rohový kop.
70'
Yunusa Muritala sprintoval za míčem nakopnutým směrem k brance soupeře společně se dvěma soupeři. Jeden z nich se společně s Muritalou potácel k zemi a sudí domácímu hráči udělil žlutou kartu.
69'
Jáchym Šíp se skvěle uvolnil na levé straně, kde si udělal prostor a z hranice pásma vypálil. Jeho přízemní ránu ale chytil brankář Michal Gergela.
67'
Nyní si žlutou kartu za svůj faul na útočné polovině, kousek od střídaček, vysloužil Matěj Hadaš.
65'
Olomouc B právě vstřelila branku! Hanáci jsou znovu ve vedení! Po vzoru Kroměříže se prosadili ze standardky, respektive z rohového kopu. Po něm míč propadl do vápna kousek od brankáře. Tam se ale nejrychleji zorientoval YUNUSA MURITALA, který okamžitě zavěsil pod břevno.
64'
Sigma nyní trochu zatlačila a po krátké kombinaci u pokutového území vytěžila alespoň rohový kop.
63'
Matěj Hadaš si udělal prostor na pravé straně, dovedl míč až do vápna, ale tam o něho přišel zbytečnou nepřesnou přihrávkou na střed, kde hosté míč odklidili.
61'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Matěj Hadaš,
ze hřiště odchází Moses Emmanuel Amasi, přichází Jáchym Šíp.
60'
Kroměříž právě vstřelila branku! A je vyrovnáno! Tak toto nečekal asi nikdo, ale hosté během pěti minut srovnali stav. NICOLAS MARTINEK se postavil k volnému přímému kopu z dobré vzdálenosti a míč fantasticky zakroutil přímo k pravé tyčce.
59'
Kousek před vápnem domácích byl k zemi poslán jeden z Kroměřížských fotbalistů. Hosté tak mají k dispozici zajímavou standardku z nějakých dvaceti metrů.
56'
Kroměříž právě vstřelila branku! Hosté udeřili ze standardky v podobě rohového kopu! Míč byl po centru od praporku hlavou prodloužen po ose k zadní tyči, kam si seběhl JIŘÍ OULEHLA, který balon pohotově hlavičkoval do branky.
55'
Rohový kop se Kroměříži moc nepovedl, jeden z domácích se totiž k míči dostal a hned ho vykopl pryč. Alespoň tak Kroměříž získala další roh.
53'
Nicolas Martinek zajímavě rozehrál volný přímý kop od levé lajny. Byl to daleko od branky, ale hráči se podařilo zatočit míč na zadní tyč, kde byl jeden z jeho spoluhráčů, který ale balon pouze usměrnil do boční sítě.
52'
Na druhé straně došlo k faulu, a tak se balonu opět zhostili hosté, kteří ho ale jen dlouhým výkopem poslali na obranu domácího celku.
51'
Sigma nyní byla pod tlakem při rychlém brejku soupeře, ale obrana si nakonec míč pohlídala a v poklidu ho doručila až brankáři Digaňovi.
49'
Kroměřížané vybojovali aut poblíž vápna. Následně jeden z nich míč uvedl do hry od lajny až k penaltovému puntíku, ale po zakončení balon přeletěl branku o několik metrů.
48'
Dlouhý centr na Ebrimu Singhateha byl dlouhý až příliš. Hráč se hnal za míčem, ale dříve u něj byl gólman Gergela, který balon lapil do rukou.
47'
Jeden z domácích byl na vlastní polovině nehezky faulován. Po chvíli ležení na trávníku se ale dal do kupy a nyní už je na nohou.
46'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Yunusa Muritala.
46'
První poločas je minulostí. Sigma byla jednoznačně lepším týmem. Dlouho se jí ale útočnou převahu nedařilo zužitkovat. Až v 35. minutě dokázal Singhateh přejmout přihrávku za obranu a prostřelit gólmana poprvé. A o devět minut později se míč po hlavičce dostal k Janu Fialovi, který zasadil druhou ránu do branky Kroměříže. Ta tak bude mít co dělat, aby ještě dokázala zápas alespoň zdramatizovat.
45+4'
45+4'
Tentokrát už rohový kop byl jednoduše odklizen obranou domácí Sigmy. Sudí pak poločas ukončil.
45+3'
Sigma ještě musel bránit rohový kop soupeře. Míč nakonec vyrazil Digaňa jen na další rohový kop.
45+2'
Hosté se snažili trochu kombinovat na útočné polovině, ale nedařilo se jim posunout blíže k brance.
44'
Olomouc B právě vstřelila branku! Domácí jdou do vedení o dvě branky! A tentokrát po n nádherné akci, kdy míč zakroutil do vápna Štěpán Langer. Jeho spoluhráč ho hlavičkou prodloužil k úplně volnému JANU FIALOVI, který se už tváří v tvář gólmanu nemýlil.
44'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Jan Silný).
42'
Žlutá karta za faul nyní přišla také na druhé straně. Na své obranné polovině totiž jednoho z hostů poslal tvrdě k zemi Adam Houser.
41'
Žlutou kartu ale nyní obdržela také lavička hostů, patrně za nějaké nemístné poznámky k domácím a k rozhodčímu.
40'
A je tady další faul na útočné polovině Sigmy, kterou už tentokrát sudí "odmění" žlutou kartou. Provinil se Moses Emmanuel Amasi.
39'
Petr Zavadil odkulhal za postranní čáru, kde podstoupí ještě další ošetření. Vypadá to ale, že bude schopen za chvíli opět naskočit do hry.
38'
Na polovině hostů došlo k faulu na obránce Petra Zavadila. Ten nyní leží na trávníku v obklopení spoluhráčů a týmového lékaře.
35'
Olomouc B právě vstřelila branku! Domácí konečně dokázali svou aktivitu směrem dopředu zužitkovat a dostali se do vedení. Jeden z Hanáků dokázal krásně vysunout EBRIMU SINGHATEHA za obranu. Ten míč doběhl, uháněl s ním k brankáři, kterého nakonec přízemní střelou taky překonal.
34'
Jeden z hostů dostal míč ne růžek pokutového území. Vyslal pak přízemní střelu na pravou tyčku, která ale letěla trochu mimo. K míči ještě dobíhal Lukáš Hrdlička, ale nestihl ho.
33'
Sigma zdvojila hráče na pravém křídle, ten ale poslal pas na Jiřího Oulehlu, který tak zůstal na pravé straně sám a měl hodně času na vymyšlení centru. Ten se mu ale nakonec i tak podařil zahrát pouze do obrany soupeře.
32'
Je za námi půl hodinka hry. Vidíme zatím docela vyrovnaný fotbal. Směrem dopředu byla aktivnější Sigma, která ale ze svých šancí nedokázal nic moc vytěžit. Na druhé straně musel Digaňa taky jednou zasahovat.
31'
Rohový kop rozehrála Sigma prapodivně. Někde na čáru velkého vápna. Následně Kroměříž přešla do brejku a domácí museli faulovat, aby brejk zastavili.
30'
Elbel parádně naservíroval míč k čáře spoluhráči na levé straně. Ten ho doběhl a rychle poslal centr na zadní tyčku. Protihráči odhlavičkovali na roh.
28'
Hosté přenesli hru na pravé křídlo, kde se za míčem hnal Lukáš Hrdlička, který ho ale nedokázal dosprintovat dřív, než jeden z obránců Sigmy.
27'
Sigma se snažila o průnikovou přihrávku středem, dobře ale zasáhla opět obrana Kroměříže, která se semkla a průnikovku nepustila.
26'
Kroměříži se ale rohový kop zrovna moc nepovedl. Míč jednoduše odklidila Sigma, která ho následně pozdržela u své branky.
25'
Lukáš Hrdlička dobře vystihl špatnou domácí přihrávku a zpoza obránce pálil utaženě k bližší tyči. Digaňa jeho ránu vyrazil za lajnu, což znamená rohový kop pro hosty.
24'
Matoušek ale asi nebyl zraněn nijak zásadně, protože po pár sekundách strávených s lékařem za autovou čarou se již zase vrátil do hry.
23'
Na trávník se po jednom ze soubojů svalil hráč hostů číslo 12, tedy Tomáš Matoušek. Ten byl po krátkém ošetřování na hřišti odveden za autovou lajnu.
22'
Elbel skvěle zbrzdil rychlý protiútok soupeře podél pravé autové lajny, kde míč dokázal sebrat z kopačky soupeři u laviček a zakopnout ho do autu.
21'
Nyní po pozemním centr do vápna Sigmy z pravé strany míč odklidil jeden z domácích obránců.
20'
Kroměříž se snažila vybojovat brejk, který ale zkazila dlouhou přihrávkou a míč tak šel pouze na obranu soupeře.
19'
Rohový kop Sigmy byl zahrán pouze k penaltovému puntíku, kde si na míč vyskočil obránce Jan Fulnek, který ho odhlavičkoval.
18'
Další zajímavý centr do vápna z levé strany, tentokrát od Ebrimy Singhateha. Brankář Gergela měl co dělat, na míč si sáhl, ale poslal ho na roh.
17'
Domácí volili centr z levé strany na zadní tyč. Nemysleli to špatně, ale provedení bylo horší. Na balon si nakonec doběhl a vyskočil brankář Gergela.
15'
Hosté se snažili vymyslet něco ve předu, ale po chvíli zakopli míč skoro od vápna až ke svému brankářovi.
14'
Lukáš Hrdlička si nyní seběhl na hranici pokutového území, kde při rychlé akci hostů dostal míč na kopačky. Zkusil to sám, ale branku minul asi o deset metrů. Střela mu moc nesedla.
13'
Jakub Elbel se zhostil autového vhazování poblíž vápna hostů, jenže mu nikdo nenabíhal, a tak míč zahrál do obrany.
12'
Brankář Gergela balon rozehrál velice dlouhým odkopem až na druhou stranu k jeho protějšku, Tomáši Digaňovi. Ten volil krátkou rozehrávku a domácí tak kombinují postupně.
11'
Další kombinace olomoucké rezervy nyní před pokutovým územím skončila pouze útočným faulem na jednoho z domácích. Míč si bere Michael Gergela.
10'
Jeden z hráčů Sigmy poslal krásný "rohlík" z pravé strany až do vápna. Míč proskákal pokutovým územím, kde si naběhl Ola Dele Israel, ale ten na něj nedosáhl. Tutovou akci tak zahodil.
9'
Sigma překombinovala jednu situaci, k míči se dostal útočník soupeře, který chtěl vysunout do brejku spoluhráče, ale místo toho pouze poslal balon na soupeřovy kopačky.
8'
Následně se už na levém křídle Israel dostal i k akci s míčem na noze. Ten pak poslal přízemní kolmicí do vápna, ale vůbec nedokázal najít žádného ze spoluhráčů.
7'
Ola Dele Israel nyní dobře napadla na levém křídle, kde dostal pod tlak soupeřova obránce, který musel zbrkle míč odkopávat.
6'
Následovalo autové vhazování Slavie skoro od rohového praporku, které skončilo rohovým kopem. Ten ale nebyl sehrán dobře a Sigma míč vyvezla od vápna.
5'
Kroměříž si kopla přímý volný kop od střídaček, který provedla centrem do vápna. Tam ale nikdo z hostů míč nedokázal zachytit.
4'
Kousek od laviček, na polovině Sigmy, se provinil tvrdým zákrokem Ola Dele Israel. Sudí mu okamžitě přisoudil žlutou kartu. Navíc hosté budou mít k dispozici standardku.
4'
Sigma předvedla zajímavou akci na středu, kde si Singhateh navedl míč po lajně do volného prostoru, ale místo zakončení nakonec volili přihrávku, kterou hosté zachytili.
3'
Hosté to zkoušeli po pravé straně vysunutím křídla, které se ale dostalo do ofsajdu. A tak se míče opět zmocnil domácí brankář Tomáš Digaňa.
2'
První poločas začal. Úvodní výkop provedla Kroměříž, která dnes oblékla klasickou červenobílou kombinaci. Sigma hraje klasicky v modrém.
1'

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Dohnálek, Amasi, Israel, Mikulenka, Slavíček, Fiala, Matys, Elbel, Langer (C), Singhateh.
Náhradníci: Koutný – Šíp, Cahel, Fabiánek, Jaja, Hadaš, Muritala.
Trenér: Tomáš Janotka

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Gergela – Zavadil, Cupák, Hrdlička, Houser, Silný, T. Matoušek, Martinek, Fulnek, Oulehla, Machalík.
Náhradníci: J. Dostál – Wala, Kiška, Vincour, Dočkal, M. Jaroň, Kudela.
Trenér: Martin Onda

Rozhodčí: Adam Trska.
Hanácká Slavia Kroměříž

Kroměříž naopak nezažívá vůbec povedené jaro. Vyhrála pouze v prvním kole proti Vyškovu. Remizovala v Jihlavě, Opavě a doma s Líšni. Prohrála pak doma s Příbramí a na Žižkově. Tým klesl až na poslední místo v tabulce a disponuje 23 body.
Sigma Olomouc

Sigmě se zatím v jarní fázi opravdu daří. Z šesti zápasů odešla s prohrou jen jednou. Prohrála v Prostějově, jinak remizovala na Žižkově a porazila Jihlavu, Vyškov, Opavu a venku Příbram. Aktuálně se tak vyhoupla až na páté místo s 33 body na kontě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.