Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Olomouc B - 27. dubna 2024   14:00

Dukla
Dukla
0:3
(0:3)
Olomouc B
Olomouc B
7' Fortelný   • 11' Israel   • 32' Muritala
Dukla
Šťovíček – Vondrášek (87. Holiš), D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – Kozma – Douděra (46. Špatenka), J. Hora, Barac (46. Matějka), Moulis (46. Hrubeš) – Mešanović (46. Ullman).
Rada – Lehký.
Ulrich – Leška, Kotalík
Na Julisce, Praha-Dejvice
1541 diváků
Olomouc B
Koutný – Slavíček, Dohnálek, Cahel, Elbel – Navrátil (C) (46. Hadaš), Israel (46. Amasi), Fortelný, Singhateh (67. Fabiánek) – Mikulenka (80. Judas), Muritala (90. Nguyen).
Trefil – Jaja.

Hlavní rozhodčí Tomáš Ulrich ukončil dnešní utkání a fanoušci Dukly uznale potleskem ohodnotili výkon fotbalistů Sigmy Olomouc. Olomoučtí mladíci totiž vyhráli nad prvním týmem tabulky na jeho hřišti 3:0 a potvrdili, že mají v jarní části sezony mimořádnou formu. Dukla i přes dnešní porážku zůstává na prvním místě tabulky, na rozdíl jediného bodu se na ní dotáhl Vyškov, který vyhrál doma nad Varnsdorfem 2:1. Béčko Olomouce se posunulo již na třetí místo tabulky.
90+2'
90+2'
Hosté drží balon daleko od vlastní brány a je jisté, jak dnešní zápas skončí.
90'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Yunusa Muritala, přichází Andrej Nguyen.
89'
Zápas se již pouze dohrává, u míče jsou hosté.
87'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Roman Holiš.
85'
Čtvrtý gól rezervy Olomouce mohl nyní vstřelit Yunusa Muritala. Ten se ve vápně protlačil do zakončení přes dva bránící hráče a jeho tvrdou přízemní ránu skvěle nohou vyrazil Šťovíček.
84'
Útočná snaha domácích opět nic nepřinesla a bude tady odkop od Koutného brány.
83'
Hosté již vyhlížejí závěrečný hvizd a je jasně vidět, že cílem je hlavně neinkasovat.
81'
Tomáš Vondrášek zastavil rychlý protiútok hostů a po faulu na Amasiho je z toho žlutá karta.
80'
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Kryštof Judas.
80'
Další roh Jakuba Hory a další promarněná šance domácího celku.
78'
Moses Emmanuel Amasi poslal do vápna Dukly zajímavý centr z levé strany, domácí defenziva byla ale pozorná.
76'
Na půlící čáře fauloval Hora a balon tak budou mít nadále hosté.
75'
Hostům aktuální dění na hřišti maximálně vyhovuje. Hraje se převážně ve středu pole, odkud brankáři Koutnému nehrozí žádné nebezpečí.
73'
Domácí se znovu tlačili do zakončení. Ve vápně se až ke střele dostal střídající Hrubeš, opět z toho ale nic nebylo.
71'
Dnešní utkání sleduje 1541 diváků.
70'
Matěj Mikulenka fauloval u postranní čáry a dostal žlutou kartu.
69'
Jakub Hora kopal rohový kop a po odvrácení míče posílal jen o malou chvilku do vápna další centr. Dnes ale domácím není přáno a ani v jednom případě se k zakončení ani zdaleka nikdo nedostal.
67'
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Jakub Fabiánek.
66'
Zpoza vápna to zkusil Daniel Kozma, míč ale poslal vysoko nad bránu a Koutný mohl zůstat v klidu.
64'
Domácím se stále nedaří cokoliv vymyslet a hosty jakkoliv překvapit. Čas rychle běží a skóre se nemění.
62'
Vondráškův centr z pravé strany brankář Koutný raději jen prodlužoval za sebe. Udělal to dobře, na zadní tyči nikdo z domácích již nebyl.
60'
Další pokus o útočný výpad domácích skončil ofsajdem. Míč tak budou mít opět hosté.
58'
David Ludvíček zastavil rychlý protiútok soupeře a za faul dostává dokonce žlutou kartu.
57'
Po faulu na Hadaše budou navíc hosté kopat přímý kop z pravé strany.
56'
Hráči Olomouce zvládají hru ve středu pole a soupeře nepouštějí k bráně Koutného.
54'
Obraz hry se nijak nemění. Dokonce jsou to ve druhém poločase spíše hosté, kdo je více na balonu.
52'
Hosté ve velkém klidu kontrolují zápas a i po zisku balonu se rozhodně neženou do nějakého bezhlavého útočení. Nedělá jim problém vrátit balon z poloviny soupeře až k brankáři Koutnému.
50'
Ani rohový kop Hory ale k ničemu nevedl, míč mimo vápno odpravili hostující obránci.
49'
Další povedený centr z pravé strany poslal do vápna Jakub Hora, opět ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal zakončit. Po teči jednoho z hostů tady bude ale ještě rohový kop.
48'
Po faulu na Vondráška budou domácí kopat přímý kop z pravé strany.
47'
Pokus o útočnou akci domácího celku skončil ofsajdem prakticky hned na půlící čáře.
46'
Realizační tým domácího celku udělal o přestávce málo vídané čtyřnásobné střídání. Hned dvojité střídání udělal i hostující trenér Tomáš Janotka.
46'
ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Ondřej Ullman,
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jiří Hrubeš,
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Filip Špatenka,
ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Lukáš Matějka.
46'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Moses Emmanuel Amasi,
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Matěj Hadaš.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Prakticky celý první poločas zápasu mezi Duklou Praha a B-týmem Olomouce se proměnil pro domácí tak trochu v černou můru. Fotbalisté Dukly absolutně nezachytili úvod zápasu a po jedenácti minutách prohrávali 0:2, když hosté ze dvou střel na bránu dvakrát skórovali. I když se Dukla následně zlepšila a měla nepatrně více ze hry, inkasovala po půl hodině hry ještě jednu branku a aktuálně tak prohrává 0:3!
45+1'
45+1'
Ve vápně se pokoušel kličkovat Douděra, avšak proti přesile neměl šanci zakončit a ani přihrát lépe postaveným spoluhráčům.
45'
Centr Hory nebyl špatný, jenže pozorné obrana soupeře nikoho z domácích k zakončení opět nepustila.
45'
Závěr poločasu se hraje v okolí vápna Olomouce, domácí teď budou kopat další přímý kop z pravé strany.
43'
Když už se domácí k rohu přeci jen dostali, tak po centru Hory chtěl na zadní tyči zakončovat Moulis. Jenže balon trefil špatně a vysoký oblouček přelétl Koutného i bránu Hanáků.
40'
Domácí se po další krátké mezihře dožadovali dalšího rohu, rozhodčí Ulrich ale viděl teč Hory na brankové čáře a nakonec z toho bude jen odkop.
39'
Rohový kop domácího celku ale opět doputoval jen k brankáři Koutnému, který v poklidu rozehrál na své spoluhráče.
38'
Z levé strany centroval do vápna pravačkou Ludvíček a balon propadl na zadní tyč ke zcela volnému Douděrovi, jehož ránu s takřka gólové pozice vyrazil gólman Koutný. Následuje roh.
36'
Hosté ve velké pohodě kontrolují balon ve středu pole a nikam se pochopitelně neženou.
34'
Domácí jsou zcela zdecimovaní a teď se jim nedaří prakticky nic.
32'
Olomouc B právě vstřelila branku!
A právě po rohu hosté navyšují své vedení. Centr na přední tyči si našel YUNUSA MURITALA, který lehkou tečí nedal brankáři Šťovíčkovi šanci! Rezerva Olomouce vede na Julisce již 3:0!
31'
A další velká šance hostů. Po rychlé a jednoduché narážečce se dostal balon k Matěji Mikulenkovi, jehož gólovou ránu vyrážel Šťovíček. Balon se navíc otřel o tyč a následuje roh pro hosty.
30'
Máme za sebou prakticky úvodní půlhodinu hry a stav zápasu nadále hovoří v neprospěch domácího celku. Hosté si rychle nabyté vedení v pohodě kontrolují.
28'
Elbel je v pořádku a pokračuje se v plném počtu.
27'
Na trávníku zůstal ležet Elbel a domácí tak přerušili hru, když poslali míč do zámezí.
25'
Domácí opět svého soupeře zatlačili. Střela Hory byla ale zblokovaná a následný pokus o centr v podání Ludvíčka byl zcela nepovedený.
23'
Z pravé strany se snažil centrovat Jan Navrátil, avšak balon mu úplně dobře nesedl a s přízemním pasem na malé vápno si poradil gólman Šťovíček.
22'
Následný přímý kop v podání Vondráška nebyl nijak nebezpečný, spolehlivě ho zastavil gólman Koutný.
21'
Ebrima Singhateh skoro až u postranní čáry fauloval Vondráška a je pískáno. Hostující fotbalista může být rád, že nedostal žlutou kartu.
19'
Domácí teď převzali iniciativu a jsou lepší. Je ale potřeba říct, že se hosté nikam moc neženou, protože ani nemají důvod.
17'
Po rychlém protiútoku domácího celku zkoušel centrovat Vondrášek, avšak jeho pokus byl zblokovaný. Balon se odrazil k Horovi jehož centr byl o poznání nebezpečnější, ovšem ani po jeho pasu do vápna se nikdo k zakončení nedostal.
14'
Teď nastal po dlouhém autu do vápna Olomouce ve vápně velký zmatek, kde po sérii odrazů zkoušel zakončovat Jakub Barac. V dobré pozici ale zamířil jen do chumlu těl.
13'
Domácí by potřebovali hodně zabrat, jenže v úvodu zápasu jsou zatím zcela mimo hru a nedaří se jim ani jednoduché přihrávky.
11'
Ospalí domácí prohrávají již o dvě branky. Ve vápně Dukly se k balonu dostal zcela nehlídaný DELE OLA ISRAEL, který podobně jako Fortelný před pár minutami zamířil naprosto v klidu k tyči a béčko Sigmy vede 2:0!
9'
Teď mohlo být s domácími opravdu zle. Po dlouhém nákopu z poloviny hřiště chtěl Peterka hlavou vrátit balon Šťovíčkovi, jenže ten byl atakovaný útočníkem Muritalou a místo lehké malé domů poslal směrem na bránu mířící vysoký oblouk, který musel zpod břevna vyrážet právě gólman Šťovíček.
7'
Tak to bylo rychlé. Hosté vybojovali balon na polovině soupeře, k míči se dostal JAN FORTELNÝ, který přízemní ranou levačkou zamířil přesně k tyči – 0:1!
5'
První přímý kop zahrávali z hloubi pole také hosté, k ohrožení brány domácího celku to ale nevedlo.
3'
Pražané kopali Horou první přímý kop. Centr do vápna spolehlivě zastavil ve vzduchu gólman Koutný.
2'
Aktivněji do zápasu vstoupili domácí fotbalisté, kteří v úvodních desítkách vteřin drží balon na svých kopačkách.
1'
Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Domácí fotbalisté mají tradiční červenožluté dresy, hosté jsou celí v modrém.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, D. Hašek, Peterka (C), Ludvíček – Kozma – Douděra, J. Hora, Barac, Moulis – Mešanović.
Náhradníci: Rada – Holiš, Lehký, Ullman, Hrubeš, Špatenka, Matějka.
Trenér: Jiří Vágner

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Slavíček, Dohnálek, Cahel, Elbel – Navrátil (C), Israel, Fortelný, Singhateh – Mikulenka, Muritala.
Náhradníci: Trefil – Amasi, Fabiánek, Jaja, Hadaš, Nguyen, Judas.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Ulrich – Leška, Kotalík.
Dnes hostující béčko Sigmy Olomouc je jednoznačně největším překvapením jarní části sezony. Tým Tomáše Janotky totiž na jaře hraje skvěle a s bilancí 6-1-1 je vůbec nejlepším týmem soutěže v tomto období. Hanáci navíc drží sérii čtyř výher v řadě a do hlavního města tak přijedou s velkým sebevědomím.
Dukla hraje na jaře spolehlivě a díky několika zaváháním druhého Vyškova si začala postupně budovat mírný náskok na čele tabulky. Bilance Dukly v jarní části sezony je 5-2-1. Poslední dva zápasy Pražané vyhráli shodně 2:0 – nejprve doma nad Opavou a poté venku v Kroměříži.
Hezké sobotní odpoledne z pražské Julisky, kde je dnes na programu atraktivní duel 25. kola FNL mezi domácí Duklou Praha a hostujícím béčkem Sigmy Olomouc. Domácí fotbalisté Dukly mají na čele tabulky náskok na druhý Vyškov čtyři body a je tedy jisté, že budou první i po 25. kole, ať už zápas skončí jakýmkoliv výsledkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.