Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Wolfsburg - 27. dubna 2024   15:30

Freiburg
42' Bornauw(vl.)
1:2
(1:0)
Wolfsburg
82' Arnold   • 90' Lacroix  (Arnold)
Freiburg
Atubolu – Gulde, Keitel, Sildillia – Günter (C) (90+2. Weißhaupt), Höfler, Eggestein (90+5. Muslija), Dōan – Grifo (72. Makengo), Sallai – Gregoritsch (72. Höler).
F. Müller – Adamu, Breunig, M. Philipp, Szalai.
Willenborg – Guido, Aarnink
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
32,800 diváků
Wolfsburg
Casteels – Lacroix, Bornauw, Zesiger (46. Paredes) – Fischer (46. Maehle), Arnold (C), Vranckx (69. Svanberg), Gerhardt – Baku, Tomás (46. Wimmer) – Wind (90+5. K. Behrens).
Pervan – Jenz, Kamiński, Majer.

Byli jsme svědky krásného utkání v rámci 31. kola německé Bundesligy mezi SC Freiburg a VfL Wolfsburg.

První poločas byl bohatý na šance, ale gól jsme viděli pouze jeden. Vlastní gól si vstřelil Sebastiaan Bornauw. Freiburg mohl gólů přidat více, ovšem proti byla tyč a břevno. Domácí těchto možností později litovali.

V druhém poločase zápas nabral nový vítr. V 64. minutě se nechal vyloučit Kiliann Sildillia a nutno podotknout, že tohle byl klíčový moment. Do té doby si výsledek domácí hlídali. V oslabení se hraje ale těžko a to se poprvé ukázalo v 82. minutě, kdy využil standardku Maximilian Arnold a bylo srovnáno. Odpověď na gól mohl najít Roland Sallai, ten ale neproměnil penaltový kop a výsledek byl stále 1:1. To se změnilo v 90. minutě. Maxence Lacroix vstřelil svůj nejhezčí gól kariéry a také nejvíce důležitý. Znamenal totiž pro Wolfsburg otočku na 1:2 a zajistil také 3 body z venkovní půdy.

Freiburgu se Evropa nevzdálila, protože Frankfurt prohrál též a to znamená, že si stále drží náskok 5 bodů. Wolfsburg ovšem udělal důležitý krok k záchraně v nejvyšší německé soutěži.

Já děkuji za pozornost a někdy příště na shledanou.
90+8'
90+7'
Sice hraji v 10 hráčích, i tak se snaží domácí celek srovnat nepříznivý výsledek.
90+6'
O centr se snažil Yannik Keitel, ve vápně si ale míč pohlídal obránce Wolfsburgu.
90+5'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Florent Muslija.
90+5'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Kevin Behrens.
90+4'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Sebastiaan Bornauw).
90+2'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Lucas Höler).
90+2'
ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Noah Weißhaupt.
90'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Jeden z nejhezčích gólů kariéry vstřelil MAXENCE LACROIX, který zpoza vápna vymetl všechny pavučiny v bráně Atubolua a díky jeho ráně dokonal Wolfsburg otočku!
89'
Míč mají na kopačkách hosté a snaží se vstřelit rozhodující gól.
87'
Roland Sallai (SC Freiburg) neproměňuje pokutový kop. Při střele totiž uklouzl a míč poslal vysoko nad tři tyče.
85'
VAR rozhodl, že domácí budou mít v 86. minutě možnost pokutového kopu.
83'
Koen Casteels je ošetřován na hřišti po střetu s jedním z hráčů domácího týmu.
82'
MAXIMILIAN ARNOLD vystřelil a jeho pokus končí za zády brankáře domácích, který si svojí zeď nepostavil nejlépe. Výstavní střela, která orazítkovala tyč.
81'
Nedovoleně si počínal znovu Nicolas Höfler a Wimmer získal opět standardní situaci pro svůj celek.
80'
Dnešní utkání sleduje 32,800 diváků.
78'
O centrovaný míč do pokutového území se snažil Maximilian Arnold, ale do míst, kde nakonec skončil, ho rozhodně poslat nechtěl.
77'
Tento pokus doletěl až k brankáři domácích, tomu se podařilo jen vyrazit.
77'
Jordy Makengo zapracoval a získal pro svůj tým rohový kop.
74'
Hosté vidí, že je příležitost na srovnání či případné otočení skóre a dělají vše proto, aby jim to vyšlo.
73'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nicolas Höfler).
72'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Jordy Makengo.
72'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Lucas Höler.
71'
Paredes dobře vyklíčkoval z chumlu červenobílých a akci dotáhnul až do samého konce s jeho spoluhráči, Bote Baku ale poslal slabou střelu na brankáře.
69'
ze hřiště odchází Aster Vranckx (zranění), přichází Mattias Svanberg.
68'
Na zemi zůstává ležet Aster Vranckx a vypadá to, že dnes dohrál. Snad to není nic vážného.
67'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Roland Sallai).
65'
Baku kroutil střelu na bránu, proti této šanci byl ale Atubolu a míč vyrazil.
64'
Červená karta pro tým SC Freiburg (Kiliann Sildillia).
Neohrabaným zákrokem šel Sildillia do Kevina Paredese, který si míč předkopl, a vidí červenou kartu. Sudí ani chvíli neváhal o tomto přestupku.
62'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Maximilian Arnold).
61'
Yannick Gerhardt vybídl spoluhráče ke střele, ten ale o míč zakopl a nyní je míč v moci domácích.
60'
Střela Grifa neměla takovou razanci, aby ohrozila brankáře Casteelse.
60'
Chybnou rozehrávku teď mohou potrestat hráči Christiana Streicha.
58'
Rohový kop po úspěšném zákroku Maxence Lacroixe budou rozehrávat i domácí.
57'
Rohový kop rozehrál Baku a skoro ve vápně svého spoluhráče našel, dříve se ale u míče objevil Noah Atubolu.
55'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Michael Gregoritsch).
53'
Balón si nyní vyměňují oba celky na polovině hřiště.
51'
I po poločase začal Christian Günter aktivně. Jeho nabídku našel Ricu Dōan, ten ale šanci nezužitkoval.
50'
Z této šance vznikl další rohový kop, oba rohové kopy ale neskončily za zády Noaha Atubolua.
49'
V šanci byli hosté, míč se dostal ale do vápna, kde byl připraven Manuel Gulde a dal možnost soupeři rozehrát rohový kop.
46'
Po srážce dvou hráčů musí být Aster Vranckx ošetřen.
46'
ze hřiště odchází Kilian Fischer, přichází Joakim Maehle.
46'
ze hřiště odchází Cédric Zesiger, přichází Kevin Paredes.
46'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Patrick Wimmer.
46'
První poločas nám nabídl jeden gól. Autorem je Sebastiaan Bornauw, který si nešťastně poslal míč do vlastní brány. Kromě gólu, nám také nabídl mnoho šanci. Nejblíže ke vstřelení druhé branky byli ale domácí. Buď trefili břevno, nebo tyč.

Druhý poločas začne za pár minut.
45+3'
45+2'
Opět se ukázal Christian Günter svým centrem, tentokrát našel Michaela Gregoritsche. Jeho šanci ale Koen Casteels vykryl.
45'
Christian Günter našel perfektně postaveného Rolanda Sallaie, ten ale míč napálil vysoko nad bránu.
45'
Tento pokus nebyl tak vyvedený.
44'
Bote Baku zahrál rukou a domácí mají příležitost skórovat podruhé v tomto utkání. Budou zahrávat standardní situaci.
42'
Freiburg právě vstřelil branku!
Ricu Dōan chtěl ve vápně najít spoluhráče, míč ale tečoval SEBASTIAAN BORNAUW a jeho teč letěla na opačnou stranu brány, než šel Koen Casteels.
39'
Maximilian Arnold byl faulován na vlastní polovině hřiště a rozehrávat bude Koen Casteels.
36'
Kombinaci domácích na vlastní polovině narušil Jonas Wind, ovšem z této akce nevzniklo něco většího.
35'
Tento pokus se bude počítat jako neúspěšný také.
34'
Vincenzo Grifo bude hledat spoluhráče ve vápně. Rozehraje totiž rohový kop.
33'
V těchto minutách oba celky kombinují na středu hřiště.
31'
Nicolas Höfler zkusil překvapit brankáře zpoza vápna, bránu minul ale o necelý metr.
28'
Noah Atubolu musel poprvé více zasahovat. Tiago Tomás zkusil vystřelit z dobré pozice, brankář byl ale proti a míč vyrazil.
27'
Günter chtěl najít ve vápně Rolanda Sallaie, míč ale dříve našel Koen Casteels.
25'
Držení míče: 56% – 44%
24'
Hráči Wolfsburgu teď chtěli nachytat daleko od brány postaveného Atubolua, ten se musel rychle vrátit. Míč letěl ale nad bránu.
21'
Povedený centr Vincenza Grifa našel Rolanda Sallaie, ten ale míč poslal nad bránu Casteelse.
20'
V ofsajdovém postavení stál Bote Baku, na kterého byl poslán dlouhý míč.
17'
Ricu Dōan poslal míč do vápna, kde byl Michael Gregoritsch, ovšem hlavou chtěl míč zastavit Maxence Lacroix a ten měl štěstí, protože míč poslal na tyč.
17'
Vincenzo Grifo se pokusil nacentrovat míč do šestnáctky, proti byl ale obránce hostů.
16'
Aster Vranckx fauloval na polovině Freiburgu, a tak mají nyní míč domácí.
14'
Série nahrávek skončila dlouhým míčem, který doletěl až ke Koenu Casteelsovi.
12'
Centrovaný míč byl odvrácen obranou hostí.
12'
První rohový kop vybojoval Roland Sallai, kterého střelu tečoval Sebastiaan Bornauw.
11'
Maximilian Arnold zkusil jeho štěstí, ale jeho pokus zblokoval první hráč Freiburgu.
9'
Nicolas Höfler musel na polovině hřiště ustát souboj o míč, poté se míč dostal k Michaelovi Gregoritschovi, který ho poslal přímo do náruče brankáře.
8'
Míč na kopačkách mají stále domácí, kteří se snaží znovu dostat za obranu soupeře.
5'
Krásnou kombinační hru teď ukázali domácí, kteří byli blízko ke vstřelení první branky tohoho utkání. První střela se odrazila od břevna k Ricu Dōanovi, který svými nůžkami nedokázal míč dostat za záda brankáře.
4'
Yannik Keitel se snažil dlouhým nákopem najít ve vápně spoluhráče, míč se ale dostal k hráči Wolfsburgu.
2'
Ricu Dōan se snažil najít Michaela Gregoritsche, k němu se míč ale nedostal kvůli dobré obraně soupeře.
1'
Od úvodního výkopu jsou u míče hosté, kteří kombinují.
1'

SC Freiburg: Atubolu – Gulde, Keitel, Sildillia – Günter (C), Höfler, Eggestein, Dōan – Grifo, Sallai – Gregoritsch.
Náhradníci: F. Müller – Adamu, Breunig, Höler, Makengo, Muslija, M. Philipp, Szalai, Weißhaupt.
Trenér: Christian Streich

VfL Wolfsburg: Casteels – Lacroix, Bornauw, Zesiger – Fischer, Arnold (C), Vranckx, Gerhardt – Baku, Tomás – Wind.
Náhradníci: Pervan – K. Behrens, Jenz, Kamiński, Maehle, Majer, Paredes, Svanberg, Wimmer.

VfL Wolfsburg

Jinou situaci ale řeší hostující Wolfsburg. Celek pod vedením Ralpha Hasenhuttla se nachází na 13. místě a za 30 odehraných utkání mají 31 bodů. Hosté ale nejsou určitě spokojení. Václav Černý a jeho spoluhráči musí sbírat body také, jelikož jsou 4 body nad 16. místem. Celek na této pozici musí odehrát baráž o udržení se v nejvyšší německé soutěži.

Hráč ke sledování: 10 branek a 7 asistencí. Takto vypadá vizitka dánského Jonase Winda, který svým gólem pomohl Wolfsburgu k výhře v posledním zápase proti Bochumi. Zápas skončil 1:0.
SC Freiburg

Právě domácí letos odehráli zápasy v Evropské lize a byla to vcelku vydařená cesta Evropou. Jestli ale chtějí svěřenci Christiana Streicha opět hrát poháry, musí bojovat. Jsou totiž na 7. místě s tím, že na 6. místo, které zajišťuje předkola Evropské konferenční ligy, ztrácí 5 bodů. A tak musí sbírat do konce sezóny body, protože mnoho zápasů už je v letošní sezóně nečeká.

Hráč ke sledování: Pokud bychom chtěli najít nějakého playmakera v řadách domácích, určitě by nás zaujalo jméno Ritsu Doan. Ten v letošní sezóně zaznamenal už 5 gólů a na 2 nahrál. Právě v posledním zápase přidal asistenci, k výhře jeho týmu to ale nestačilo.
Preview

V 31. kole německé Bundesligy se proti sobě střetnou celky SC Freburg a VfL Wolfsburg. Sice známe vítěze letošní sezóny, o pohárovou Evropu se ale hraje stále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.