27. října 2007 • 00:00

Rekordní Matějovský

PRAHA - Kvůli smůle skončil Michal Matějovsky v nejlepším českém okruhovém šampionátu česká pojišťovna Škoda Octavia Cup na konečném třetím místě, ale minulý víkend si spravil chuť ve volném dvojzávodě Škoda ČP Challenge, který s přehledem vyhrál. Tento víkend bude zase jednadvacetiletý jezdec stáje O2 Motorsport v akci - v italské Adrii při závodě FIA ETCC. "A okruhu v Adrii pojedu poprvé, ale problém v tom nevidím, protože mi na naučení trati stačí dva tréninky," tvrdí Michal Matějovsky. "Cílem je samozřejmě zajet cc nejlépe. Budou tam startovat čtyři desítky jezdců, a tak bych byl spokojený s umístěním dc ~desátého místa." Matějovsky pojede s vozem Alfa Romeo 156 S 2000, který je silnější než pohárová octavia. "Má navíc zhruba 80 koní a to není pohárový speciál, takže si budeme moci s nastavením hodně pohrát," praví závodník. Byť se Matějovskému nedařilo v Česká pojišťovna Škoda Octavia Cupu podle představ, na dva výsledky musí být hrdý - stal se držitelem traťových rekordů v Mostě i Brně. "Je to velký úspěch, říká Matějovsky.