Kim Collins ukončil atletickou kariéru

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bývalý mistr světa v běhu na 100 metrů Kim Collins ukončil v 33 letech atletickou kariéru. "Je načase předat štafetu mladším," uvedl nejslavnější reprezentant Svatého Kryštofa a Nevise na dnešní tiskové konferenci.

"Musím se hodně přemáhat, abych nebrečel, když mi hlavou běží všechny ty vzpomínky," řekl sprinter, který se chce nyní věnovat především svým dětem.

V roce 2003 v Paříži nečekaně vyhrál závod na 100 metrů poté, co favorizovaný Američan Maurice Greene vypadl v semifinále. Na mistrovství světa získal Collins ještě dvě bronzové medaile.

V roce 2001 v Edmontonu byl třetí na dvoustovce a před čtyřmi roky v Helsinkách zopakoval toto umístění na stovce. Minulý měsíc v Berlíně vypadl na obou tratích ve čtvrtfinále. Jeho osobním rekordem na stovce je čas 9,98 sekundy.