2. října 2009 • 19:18

11. kolo: Sparta zničila Kladno, Kometa znovu padla

Autor: Sport, ČTK
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN - Páteční podvečer patřil domácím týmům. Ty totiž vyhrály všech pět extraligových duelů, a to nejméně o tři branky. Na straně poražených se octly mimojiné Budějovice, Litvínov nebo Kladno, obligátně i Kometa Brno.

Tato branka v podání domácích neplatila.

Třinec - Litvínov 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

I díky třem gólům z úvodních jedenácti minut porazili hokejisté Třince v 11. kole extraligy Litvínov 6:2. Třinec zaznamenal čtvrté vítězství v řadě, na němž se nejvíce podílela druhá formace s centrem Jiřím Polanským. Ta zařídila čtyři branky, nejproduktivnější byl ovšem bek Lukáš Zíb s gólem a třemi asistencemi.

- Více informací, online přenos -
- Kučera na lavičce Litvínova poprvé prohrál >>>
- Zíb sestřelil Litvínov čtyřmi body >>>

Zlín - České Budějovice 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Kvalitní podívanou předvedl na vlastním kluzišti i Zlín. Hostům z Českých Budějovic nadělili jihomoravané pět branek.

Mladá Boleslav - Brno 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

bodem na kontě. Dnes si navíc na ledě Mladé Boleslavi připsal nováček svou nejvyšší porážku v sezoně 1:6. Kometě nepomohly ani tři nové posily - beci Martin Richter, Jan Novák a útočník Ivan Huml. Mladá Boleslav, nejhorší tým minulé sezony nejvyšší soutěže, naopak slavila už sedmou výhru v ročníku a vyšplhala na čtvrté místo.

Sparta Praha - Kladno 8:1 (4:1, 1:0, 3:1)

Hodně branek padalo i na Spartě. Pražané se pustili do hostů bez slitování a už na konci první třetiny vedli o tři branky. Čtyřmi body se blýsknul především Jakub Langhammer, který dvě branky vstřelil a na další dvě nahrál.

- Langhammer: Sehráli jsme pohodové utkání >>>

Karlovy Vary - Plzeň 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Západočeské derby přineslo vynikající podívanou a domácím fanouškům i hodně radosti. Karlovy Vary se konečně probraly z letargie a po zlepšeném výkonu porazily Plzeň jednoznačně 7:0.