Liberec utnul sérii pěti proher

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Konečně! Bílí Tygři si vydechli. Po pěti prohrách v řadě bodovali. České Budějovice porazili 3:0. Základ k výhře položili ve druhé třetině, kterou poprvé od čtvrtého kola vyhráli. Asistencí se blýskli i dvě nové americké posily Liberce.

Hned na začátku druhé třetiny se však Liberečtí pořádně třásli. V tu chvíli se lámal zápas.

Tygři vedli, jenže České Budějovice hrály přesilovou hru a byly velmi blízko vyrovnání. Ptáček s Šimánkem dokonce nastřelil tyč! Zbytek jihočeských šancí však skvělý Tero Leinonen pochytal.

SLEDOVALI JSME ONLINE >>>

„Tam jsme hodně trnuli. Vítězství nám vychytal Tero Leinonen, chytal opravdu výborně, obzvlášť ve druhé části, kde nás podržel,“ uvedl obránce Jiří Hunkes.

Ve druhé třetině se měli Bílí Tygři opravdu čeho bát! „Obzvláště na ni jsme se soustředili,“ přiznal Hunkes.

MIKESKA: FRANTA PTÁČEK TO ZKAZIL! >>>

Prostřední dvacetiminutovka je totiž v této sezoně obrovskou slabinou Bílých Tygrů. Právě tato kolísavost hodně vadí kouči Severočechů Jiřímu Kalousovi. První a poslední část většinou ze strany Tygrů ušla. Ale úsek mezi tím? Katastrofa!

Stačí se mrknout na posledních pět zápasů. Skóre Tygrů ve druhých třetinách? 2:14 pro jejich soupeře. Právě proto svěřenci Jiřího Kalouse posledních pět zápasů neuhráli ani bod.

SOUHRN KOLA >>>

„Druhou třetinu jsme proti Budějovicím začali klasicky špatně. Nevím, čím to je, ale pomohlo nám trochu štěstí a ubránili jsme se. To bylo asi rozhodující,“ přiznal Tomáš Klimenta.

Když pak o chvíli později Klimenta zvýšil na 2:0, Liberečtí si pořádně vydechli. Poprvé od čtvrtého kola dokázali druhou třetinu vyhrát.

Liberci pomohli dva Američané, kteří podještědský klub posílili až necelý den před utkáním. Obránce Jason DeSantis, stejně tak jako útočník Dennis Packard si připsali po bodu za asistenci.

Za České Budějovice si premiéru odbyl premiéru Michal Mikeska, který přišel z Novosibirsku. Pod Ještědem však nebodoval.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Víšek (DeSantis), 29. Klimenta, 37. Hunkes (Kašpařík, Packard).
Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pešek, Jelínek.
Vyloučení: 5:5.