20. kolo: Sparta vede ligu, Teplice selhaly

Autor: deniksport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

SOUHRN - Korupční aférou poznamenaná Olomouc totálně vyhořela na Letné, díky vítězství 4:0 se Sparta posunula na první místo ligové tabulky. Teplice totiž doma podlehly Brnu.

Radost Brna z vítězné branky

300 tisíc korun.  Oproti milionovým přestupům jde o pakatel. Jenomže údajný korupční skandál, který vyplul na povrch v sobotu, pořádně narušil morálku v olomoucké kabině. Následně to dosvědčila prohra se Spartou. Dvěma góly se blýsknul navrátilec Libor Sionko. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Teplic přišli o vedení v domácí lize. V zápase 20. kola s Brnem totiž nevyužili velký tlak z druhého poločasu a v závěru sami inkasovali ze standardní situace, kterou hostům doslova darovali. Tři body zajistil hostům v 85. minutě hlavou obránce Jílek. Teplice tak poprvé v sezoně doma prohrály. - Více informací o zápase -

Zklamala i Ostrava, odkud si Bezmála po patnácti letech odvezli tři body fotbalisté Českých Budějovic. Baník už třetí zápas ve vítkovickém exilu nevyhrál, o jeho porážce rozhodl ve 22. minutě po Otepkově rohu přesným volejem Horejš. - Více informací o zápase -

Ostravské selhání ale není ničím v porovnání s ostudou, kterou si utrhl Slovan Liberec. Ten doma podlehl Bohemians Praha 2:3. Pro hostující tým to byly vůbec první body ze hřiště soupeře v tomto ligovém ročníku. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Plzně ve porazili na pražském Strahově Kladno 3:1 a bodově se dotáhli na čtvrtou Ostravu, která má zápas k dobru. Plzeň triumfovala hlavně díky povedené čtvrthodině během druhého poločasu, když se trefili Bakoš, Limberský a Navrátil. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Jablonce otočili utkání v Příbrami a po výhře 2:1 dál zůstávají v boji o mistrovský titul. Domácí poslal do vedení zkraje druhé půle Tomáš Pilík, za sedmnáct minut však vyrovnal hostující kapitán Petr Pavlík a obrat dokonal šest minut před koncem střídající Tomáš Pekhart. - Více informací o zápase -

Na jaře naopak stále tápe Mladá Boleslav. Ta dostala na hřišti Bohemians 1905 dva góly ve druhém poločase a po zimní přestávce padla už potřetí ve třech zápasech. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Slavie Prohráli v dohrávce 20. kola na hřišti Slovácka 1:3 a podstatně tak snížili své šanci na obhajobu mistrovského titulu. Domácí otočili nepříznivě se vyvíjející stav brankami Fujerika, Nestorovskiho a Ondřejka a získali tři důležité body v boji o záchranu. - Více informací o zápase -

Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)

Branky: 45+1. a 67. Sionko, 35. Žofčák z pen., 58. Wilfried.