17. kolo: Teplice zaváhaly, ligu vede Jablonec

Autor: ČTK, spo
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Teplic v prvním jarním kole Gambrinus ligy propásli šanci vyhoupnout se do čela tabulky. V Českých Budějovicích Severočeši nedokázali překonat gólmana Kučeru. To Jablonec rozstřílel Bohemians 1905 3:0 a po sobotním zaváhání Sparty poskočil na první místo.

Sparta inkasovala a Erich Brabec s brankářem Jaromírem Blažkem si vysvětlují, kdo chyboval.

Podzimní král nejvyšší soutěže z Teplic měl na hřišti Dynama více šancí, ztroskotal však na domácím brankáři Pavlu Kučerovi, který s fotbalem začínal právě Na Stínadlech. - Více informací o zápase -

Do čela tabulky se tak dostal Jablonec, který si s Bohemians 1905 poradil 3:0. Severočeši vedli po proměněné penaltě Pavlíka a gólu Lafaty v 9. minutě už 2:0 a Pražané na zvrat neměli. Dvacet minut před koncem pak přidal rozhodující trefu Kovařík. - Více informací o zápase -

Snadnou příležitost vstoupit do jarní části Gambrinus ligy jako vedoucí tým tabulky si nechala v sobotu vlastní chybou ujít Sparta. Ta sice s Příbramí vedla díky Wilfriedovi po dvaadvaceti minutách 1:0, ale dvanáct minut před koncem předvedla osudnou hrubku v obraně a musela se tak spokojit jen s bodem. - Více informací o zápase -

Nezaváhala naopak Slavia, která se tak může zapojit do boje o čelní příčky. Slovenské komando v čele s Grajciarem se postaralo o výhru 1:0 na půdě Bohemians Praha a Pražané ztrácí na první Jablonec sedm bodů, na Spartu a Teplice o bodík méně. - Více informací o zápase -

Devátý gól kanonýra Michala Ordoše v sezoně zajistil fotbalistům Olomouce proti Slovácku vítěznou jarní premiéru. Domácí měli územní převahu, ale jen minimum příležitostí. Hosté však na Lovásika nevystřelili vůbec, a proto už pět kol čekají na vítězství. - Více informací o zápase -

Kladenští fotbalisté odstartovali nečekaně úspěšně svoji misi za záchranu v nejvyšší soutěži. V prvním jarním kole vyhráli v Mladé Boleslavi 1:0 a přiblížili se týmům na nesestupových pozicích. Naopak domácí ztratili ve snaze dotáhnout se do boje o evropské poháry. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v dohrávce 17. kola na svém hřišti s Baníkem Ostrava 0:0. Hosté tak přišli o možnost dostat se na první příčku tabulky a nadále zůstávají na čtvrtém místě. Plzeň se dostala díky zisku jednoho bodu na úroveň Slavie, díky horšímu skóre však zůstává šestá. - Více informací o zápase -

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:0