3. kolo: Slavia poprvé vyhrála, tabulku vede Mladá Boleslav

Autor: ČTK, deniksport.cz
0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

SOUHRN 3. KOLA - Sparťané opět nedokázali vyhrát, v Příbrami pouze remizovali 1:1. Tři body poprvé vybojovala Slavia, která díky hattricku Šenkeříka porazila střížkovské Bohemians 3:1. V čele ligy zůstává po výhře 3:1 na Kladně Mladá Boleslav.

Sparťané pro změnu nedokázali ani ve třetím kole vyhrát. V Příbrami pouze remizovali 1:1. Liberec v neděli doma podlehl Brnu, které se vytáhlo do čela tabulky. Týmy Slovácka a Slavie si připsaly první ligová vítězství proti Olomouci, respektive Bohemians Praha.

V Příbrami se dlouho čekalo na první šanci. V úvodu byla hra opatrná a marné pokusy Sparty středem hřiště končily nepovedenými finálními přihrávkami. Až čtyři minuty před koncem poločasu se prosadil talentovaný Václav Kadlec, který využil nádherného Bergrova pasu a zavěsil.

Kadlec měl obrovskou šanci i těsně po přestávce, ale tentokráte gólmana Krbečka pouze nastřelil. Selhal i Kalouda, jehož pokus vykopával na brankové čáře jeden z příbramských obránců.

To bylo ze strany Sparty vše a slovo si vzali domácí fotbalisté. Nejprve ještě Plašil nevyzrál na ve formě chytajícího Blažka, ale po úniku Dos Santose již Příbramští slavili vyrovnávací gól. "Byla to hrubá taktická chyba, která se vidí v žákovských nebo dorosteneckých soutěžích," zlobil se po utkání první trenér Sparty Martin Hašek - více zde.

Vítězství se dokonce mohlo stočit na stranu Příbrami, kdyby Pleškův pokus neskončil jen na břevně. Sparťané tak stále čekají na první ligové vítězství. V úvodních třech kolech nové sezony dokázali vždy uhrát pouhé remízy. - Více informací o zápase -

V sobotu se tak dočkali vítězství pouze fotbalisté ostravského Baníku. Ti dlouho bušili do bran plzeňské defenzivy, až se v 84. minutě dočkali. Útočník Robert Zeher se elegantně opřel do míče a poslal ho do levého růžku Daňkovy svatyně.

Plzeň již nedokázala na inkasovaný gól zareagovat. Zeher přitom mohl rozhodnout v prvním poločase. Ale hned ve dvou solidních příležitostích neuspěl. Baník má po třetím kole na svém kontě už sedm bodů. - Více informací o zápase -

V prvním nedělním utkání hostili fotbalisté Bohemians 1905 soupeře z Jablonce. Zápas, kterému z tribuny přihlížel i bývalý hráč domácích Jan Morávek, ovšem "klokanům" nevyšel. Ve 40. minutě vstřelil jediný gól hostující Vošahlík a tři body tak putují na sever Čech. - Více informací o zápase -

Fotbalová neděle pokračovala zápasy Teplic s Českými Budějovicemi a Liberce s Brnem. V prvním utkání nedali domácí Budějovicím šanci a zvítězili s přehledem 3:0, když se už ve čtvrté minutě prosadil Stožický. Jeho příklad následovali Mahmutovič a skóre už jen kosmeticky upravil v závěru druhého poločasu Vidlička. - Více informací o zápase -

Tři body z Liberce si vezou fotbalisté Brna. Domácí nenalezli odpověď na gól Rabušice z první půle. Ve druhé měl Liberec solidní šanci na vyrovnání, Kerič ale na míč nedosáhl. Naopak brněnští mohli v závěru náskok ještě zvýšit, střelu Doška ale Hauzr vytáhl nad břevno. - Více informací o zápase -

Reparát po vyřazení z předkola Ligy mistrů i po nevalných výsledcích v lize splnila pražská Slavia na výbornou. Tedy alespoň útočník Šenkeřík. Právě díky jeho hattricku zvítězil tým z Edenu nad Bohemians Praha 3:1 a připsal si tak první podzimní výhru.

Hosté přitom utkání zdramatizovali, když za stavu 2:0 snižoval Očovan. Slavia se ale rychle vzpamatovala a Šenkeřík
se brzy po obdržené brance odvděčil kouči Jarolímovi za to, že jej poprvé na podzim poslal na trávník od začátku zápasu a vstřelil svou třetí branku. Neradostný večer pro hosty už jen podtrhlo vyloučení Turtenwalda v posledních minutách. - Více informací o zápase -

První ligovou výhru si na konto připsali také fotbalisté Slovácka. V zápase s Olomoucí už v prvním poločase zařídili Švancara proměněnou penaltou a Chmelíček
výhru 2:0 a tedy zisk prvních bodů pro Slovácko v sezoně. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli na hřišti Kladna 3:1, když otáčeli nepříznivé skóre zápasu již od čtvrté minuty. Z domácí se trefil z první vážnější akce Bartoš, hosté však dokázali díky brankám Táborského a Silvestreho ještě do poločasu skóre otočit.

V 53. minutě utkání zvýšil náskok Boleslavi Marek Kulič. Hosté si již vedení vzít nenechali a po zásluze si odvezli všechny tři body za vítězství 3:1. Kladno tak zůstává s jedním bodem na chvostu tabulky. - Více informací o zápase -