Exslávista Hruška dovedl Chomutov k další výhře

0
Sparta jim dodala sílu. Moták: Každý má svou roli, ještě mi to nedochází
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí

Bývalý nejlepší extraligový střelec David Hruška i ve druhém zápase za Chomutov výrazně pomohl svému novému týmu ke tříbodovému zisku. Na ledě Jihlavy vstřelil vítěznou branku na 4:3, čímž Severočeši snížili náskok vedoucího Ústí nad Labem v tabulce první ligy na deset bodů.

Hokejisté Chomutova si díky vítězství 4:3 v Jihlavě upevnili druhé místo v prvoligové tabulce, kde ztrácejí deset bodů na lídra z Ústí nad Labem. Rozhodující branku vstřelil obránce Trefný.

Jihlava na domácím ledě neuspěla počtvrté za sebou. Chomutov zmrazil domácí publikum už ve třetí minutě, kdy Řehoře překonal Sůs. Dvě minuty po přestávce sice Stránský vyrovnal, ale hned z protiútoku šli Severočeši znovu do vedení.

Jihlava se ještě jednou vzchopila a dvěma góly ve 32. minutě se dostala poprvé do vedení, to ale brzy smazal Duda. Rozhodující úder přišel v 51. minutě při přesilové hře, kdy bývalý nejlepší extraligový střelec Hruška stínoval před Řehořem a ten na střelu Trefného nestihl zareagovat.

Ve šlágru 36. kola si Olomouc jasným vítězstvím 7:1 pojistila třetí příčku před svým dnešním soupeřem z Hradce Králové. Dva góly Brančíka z úvodní dvacetiminutovky nastavily mantinely utkání, ve kterém se na hostující branku sypal jeden útok za druhým. Dva góly si připsal i domácí Davídek.

Třetí domácí výhru za sebou slaví Benátky nad Jizerou, které ve vypjatém duelu nakonec udržely těsný náskok 3:2 nad Znojmem. Za stavu 3:0 se Orli v závěrečné desetiminutovce vzchopili a zásluhou Protivného a Svobody snížili, vlastní nedisciplinovaností se už v závěru k tlaku nedostali.

Své diváky vůbec nepotěšil Beroun, který se ani jednou neprosadil přes obranu Kadaně. Medvědi v prvních minutách soupeře tlačili, ale Kadaň dala ze dvou šancí dva góly a domácí evidentně zaskočila.

Snahy Berouna o vyrovnání končily nadále u bezchybného kadaňského gólmana Jariny. Kadaň tak po výhře přeskočila svého soka a posunula se na jedenáctou příčku.

Další tým ze spodních pater tabulky Šumperk potřetí za sebou musel hrát prodloužení a znovu vybojoval bonusový druhý bod na ledě Havlíčkova Brodu. Třemi asistencemi přispěl k výhře 5:4 na nájezdy olympijský vítěz Moravec, klíčovou postavou byl i Hulva. Ten ve 44. minutě dostal hosty potřetí v zápase do vedení, a přestože Rebelové ještě stihli vyrovnat, další přesný zásah si schoval Hulva i na nájezdy.

Poslední Havířov byl dvě třetiny více než vyrovnaným soupeřem Vrchlabí, nakonec ale odešel s prázdnou po výsledku 2:4. Hosté využili dvě přesilovky zásluhou Gajovského a Čalouna, na které dokázal rovněž při přesilovce reagovat jen Strapáč.

Do poslední třetiny vstoupili lépe znovu hosté a dvěma brankami Matějíčka a Klimta odskočili na rozhodující rozdíl. I když pak domácí dokázali v oslabení zásluhou Červenky snížit, na víc už se nezmohli.

Výsledky:

Benátky nad Jizerou - Znojmo 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 17. Pavlů, 19. Loskot, 26. Nevyhoštěný - 54. Protivný, 58. Svoboda. Rozhodčí: Blecha - Flegl, Šperl. Vyloučení: 9:8, navíc Kajínek 5 min. a do konce utkání - Beroun, Štach oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 551.

Havlíčkův Brod - Šumperk 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 8. Třetina, 19. Endál, 42. Šulc, 52. Ondráček - 44. a rozh. nájezd Hulva, 3. Hašek, 6. Meluzín, 34. Novotný. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 6:13. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.

Olomouc - Hradec Králové 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky: 4. a 20. Brančík, 17. a 39. Davídek, 30. Venkrbec, 50. Kucharczyk, 60. Korhoň - 19. Fořt. Rozhodčí: Wagner - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 3:6, navíc Selinger (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1200.

Havířov - Vrchlabí 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 22. Strapáč, 45. Červenka - 18. Gajovský, 39. Čaloun, 41. Matějíček, 44. Klimt. Rozhodčí: Florián - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:6, navíc Šafařík (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 427.

Beroun - Kadaň 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 17. a 28. Balász, 14. Ťupa. Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 450.

Chrudim - Tábor 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Šeda - 9. Štrba, 29. Kostourek, 58. Kuchejda. Rozhodčí: Lacina - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1150.

Jihlava - Chomutov 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 22. Stránský, 32. Rytnauer, 32. Hodek - 3. Kůs, 22. Jeslínek, 36. Duda, 51. Trefný. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:6, navíc Bombic (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1897.