Autor: ČTK, spo
0
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání
Sparta jim dodala sílu. Moták: Každý má svou roli, ještě mi to nedochází

Fotbalisté Realu Madrid v nedělním zápase 16. kola španělské ligy napodobili svého rivala z Barcelony a pouze remizovali se slabším soupeřem. Na hřišti Pamplony se Bílý balet nedokázal prosadit a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Real tak nevyužil šanci dotáhnout se na Barcelonu v čele tabulky. Katalánský velkoklub totiž v sobotu pouze remizoval s Villarrealem 1:1.

Blízko ke ztrátě bodů byla i Valencie, kterou v 92. minutě zachránil proti Espaňolu Barcelona gól Nikoly Žigiče.

Barcelona se dostala už v 7. minutě do vedení zásluhou Pedra, krátce po změně stran ale vyrovnal Fuster Torrijos. Domácí se už přes velkou snahu neprosadili a počtvrté přišli za remízu v tomto ligovém ročníku o dva body.

Městský rival Espaňol prakticky po celé utkání neohrozil valencijskou branku, dlouho to ale vypadalo, že by mu defenzivní taktika mohla k zisku bodu stačit.

V nastaveném čase však perfektně nacentroval Joaquín do pokutového území na Villu, ale ještě než k němu stačil míč doletět, vřítil se do vápna srbský kanonýr Žigič a hlavou rozhodl. Valencie nyní na třetím místě ztrácí na Barcelonu osm bodů.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Valencie - Espaňol Barcelona 1:0 (90.+2 Žigič),

FC Barcelona - Villarreal 1:1 (7. Pedro - 51. Torrijos),

Atlético Madrid - FC Sevilla 2:1 (48. vlastní Dragutinovič, 90.+4 Antonio Lopez - 44. Renato),

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.