Hruška se v Chomutově uvedl dvěma góly

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Zdařilou premiéru v novém působišti zažil hokejový útočník David Hruška, jenž na začátku týdne přestoupil ze Slavie do prvoligového Chomutova. Nejlepší extraligový střelec uplynulé sezony dal Havlíčkovu Brodu dva góly a pomohl k výhře 6:1.

V této sezoně Chomutov prohrál s týmem z Vysočiny oba předchozí zápasy a ani ten dnešní se nezačal vyvíjet dobře. Již po 21 sekundách vedli hosté zásluhou Borovanského. Domácí dostalo do hry až šťastné vyrovnání Bombice. Od té doby už chomutovští hokejisté převzali taktovku zápasu.

Nově složený první útok Kraft, Hruška, Duda nastřílel mezi 34. a 51. minutou čtyři góly a vytvořil rozhodující náskok. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen chomutovský útočník Duda, který jeden gól vstřelil a na další čtyři přihrál.

Měsíční hostování v Šumperku odstartoval rovněž dvěma přesnými zásahy David Moravec. Exreprezentant a kmenový hráč Havířova pomohl svému novému týmu k vítězství 5:4 v prodloužení nad Chrudimí. Tím se Šumperk dostal z chvostu tabulky, kde zůstal právě Havířov.

Pátou porážku v sezoně utrpěl prvoligový lídr z Ústí nad Labem ve Vrchlabí. Až do 53. minuty to přitom vypadalo na pohodlnou výhru favorita, který vedl 3:1. Filip s Klimtem však během dvou minut vyrovnali a o bodu navíc rozhodl v nájezdech Gajovský.

Jednoznačný zápas sledovali diváci v Táboře, kde domácí porazili Beroun 5:1. Tábor se přitom poprvé střelecky prosadil až v 26. minutě a díky třem důležitým bodům je stále blízko postupovým příčkám do play off.

Do zápasu ve Znojmě sice vstoupili lépe Havířovští, nepodařilo se jim ale překonat pozorného Horčičku. Skóre otevřel domácí Sedlák, vše podstatné se pak odehrálo až v závěrečné třetině.

Nejprve v přesilovce Kubica zajistil Orlům dvougólový náskok, Havířovští však zbraně nesložili a v početní výhodě zásluhou Semana snížili, výborného Horčičku už ale podruhé nepřekonali. Zato domácím vrátil dvoubrankové vedení svým druhým zásahem Sedlák a vítězství zpečetil ranou do prázdné branky Meidl.

Po bezgólové první třetině získal Hradec Králové ve druhé třetině dvoubrankové vedení nad Jihlavou díky brankám Budínského a Jana Hrušky. I přes snížení hostů si domácí nenechali vzít tři body a vyhráli 4:1.

Kadaň ve vyrovnaném utkání zvítězila nad Benátkami zásluhou tří využitých přesilovek. Hosté v poslední třetině měli šance k vyrovnání, když dvakrát po sobě dostali domácí trest za zranění na čtyři minuty. Hudíček ale odkrytou branku po chybě gólmana Jariny netrefil a devět sekund před koncem pojistil výhru 3:1 kadaňský Bauer.

Z programu 35. kola vypadlo utkání Třebíče s Olomoucí. Při rozcvičení totiž zkolaboval domácí obránce Lukáš Sláma, který byl po úspěšné resuscitaci převezen do nemocnice. Kluby se po nešťastné události dohodly na odložení zápasu.

Chomutov - Havlíčkův Brod 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: 36. a 48. D. Hruška, 16. Bombic, 34. Kraft, 51. Duda, 58. Domin - 1. Borovanský. Rozhodčí: Trombík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. Diváci: 1627.

Tábor - Beroun 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 26. Štrba, 30. Kuchejda, 36. Havran, 45. Šperger, 53. Červený - 29. Rudovský. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 3:9, navíc Růžička (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1830.

Hradec Králové - Jihlava 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 26. a 47. Budínský, 36. J. Hruška, 50. Volráb - 43. Bezděk. Rozhodčí: Vampola - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 7:7, navíc Hodek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1785.

Znojmo - Havířov 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 25. a 57. Sedlák, 43. Kubica, 60. Meidl - 51. Seman. Rozhodčí: Blecha - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:8, navíc Strapáč a Roman (oba Havířov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2017.

Šumperk - Chrudim 5:4 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. a 44. Moravec, 22. Chatrnúch, 59. Pekr, 61. Hulva - 10. Kaut, 36. Radil, 38. Semorád, 54. Zadina. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 900.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Hlubuček, 24. Rutta, 60. Bauer - 27. Vařecha. Rozhodčí: Kubičík - Hynčica, Chocholoušek. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 320.

Vrchlabí - Ústí nad Labem 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 7. Zíma, 53. Filip, 55. Klimt, rozh. nájezd Gajovský - 22. Hanzl, 32. Janků, 35. Alinč. Rozhodčí: Smitka - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 9:6, navíc Čížek do konce utkání - Němeček 5 min. a do konce utkání, M. Pšurný 10 min. Využítí: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1654.