MS "20": Kanada zostudila Lotyše šestnácti brankami!

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Velkou kanonádou vstoupili do mistrovství světa hráčů do 20 let hokejisté domácí Kanady. Obhájce prvenství si s chutí zastřílel v duelu s Lotyšskem a soupeře zostudil výsledkem 16:0. Lotyši tak dopadli podobně jako před rokem Kazachstán, který prohrál s Kanadou 0:15.

V úvodním hracím dnu nezaváhali ani další favorité. Američané si i přes špatný začátek poradili se Slováky (7:3) a Rusové bez potíží porazili nováčka z Rakouska 6:2.

Největší favorit šampionátu Kanada nenechal nikoho na pochybách o své síle a vedl už po 36 vteřinách, když se trefil Bourque. Právě střelec první branky se také stal nejproduktivnějším hráčem zápasu. Vedle hattricku si připsal ještě čtyři asistence.

Kanaďané zasypali lotyšské gólmany celkem 67 střelami a dokázali využít šest z osmi přesilovek. Dvouciferného rozdílu ve skóre dosáhli již v závěru druhé třetiny.

Druhý zámořský tým se na předpokládanou výhru nadřel o poznání více. Už po 125 vteřinách od úvodního buly byl totiž na pět minut a do konce utkání vyloučen Johnson a Slováci šli po deseti vteřinách přesilovky do vedení.

Když se pak ještě nechal vyloučit Walker, za 15 sekund dvojnásobné početní výhody zvýšil Bakoš.

Do první přestávky však dokázal snížit Carlson a ve druhé třetině už vývoj skóre nabral opačný směr. Zvrat přišel mezi 23. a 27. minutou, kdy výběr USA třikrát skóroval. Přestože poté ještě snížil Pánik, Američané neponechali nic náhodě a přidali další tři góly.

Rusové šli v duelu s Rakouskem rychle do vedení. Soupeř sice dokázal vyrovnat, ale tři góly v jeho síti v závěrečné pětiminutovce úvodního dějství určily další ráz zápasu. Rusko potom poněkud ubralo, i tak si připsalo poklidnou výhru 6:2.

Skupina A (Saskatoon):

Lotyšsko - Kanada 0:16 (0:5, 0:6, 0:5)
Branky a nahrávky: 1. Bourque (Ellis, Cormier), 5. Kadri (Pietrangelo, Hall, 7. Bourque (Schenn), 12. Adam (Della-Rovere), 18. Cormier (Hamonic, Bourque), 25. Eberle (McMillan, Pietrangelo), 30. Hamonic (Pietrangelo), 31. Kadri (Hall), 39. Kozun (Bourque, Schenn), 40. Eberle (Pietrangelo), 40. Henrique (Bourque), 42. Cormier (Kozun), 45. McMillan (Kozun, Adam), 50. Kozun (Bourque, Cormier), 59. Bourque (Kozun), 60. Adam (Caron, Della-Rovere). Rozhodčí: Johansson, Lärking - Tillerkvist-Jonsson (všichni Švéd.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 8:2, navíc Kadri (Kanada) 10 min. Využití: 0:6. Diváci: 12.469.

Slovensko - USA 3:7 (2:1, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Gašparovič (Illo), 6. Bakoš (Illo, Marinčin), 34. Pánik (Šiška, Viedenský) - 10. Carlson (Stepan), 23. Morin, 26. Amigo (Carlson, Warsofsky), 27. Donovan (Kreider, Fowler), 34. Kristo (Stepan, Amigo), 41. Schroeder (Palmieri), 47. Amigo (Kristo). Rozhodčí: Olenin, Ravodin - Šikhanov (všichni Rus.), Lederer (ČR). Vyloučení: 8:5, navíc Johnson (USA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 11.318.

Skupina B (Regina):
Rusko - Rakousko 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Truněv (Chochrjakov, Petrov), 15. Čudinov (Petrov, Pivcakin), 19. Kuzněcov (Orlov, Timkin), 20. Tarasenko (Orlov), 27. Kuzněcov (Kuljomin), 52. Petrov (Čudinov) - 12. Komarek (Wolf, Scholz), 31. Hartl (Maier). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Kaval - Carnathan (oba USA), Tvrdoň (SR).
Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4990.

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.