Karlovy Vary se rozloučily porážkou

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Karlových Varů zakončili premiérovou účast na Spenglerově poháru prohrou. Tým trenéra Josefa Palečka totiž podlehl ve svém čtvrtém vystoupení Dynamu Moskva.

Tradiční turnaj v Davosu tak zakončil s bilancí jedné výhry a tří proher.

V brance Energie dostal před jedničkou Mensatorem přednost Sáblík a kapituloval už po necelých dvou minutách, kdy ho překonal ruský reprezentant Něprjajev.

Druhý gól si ruští svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka připsali díky nešťastnému zásahu obránce Proška, jenž tečoval do vlastní sítě střelu svého krajana v barvách Dynama Petra Čajánka.

Prošek svůj dluh smazal hned na začátku druhé části gólovou střelou od modré, na níž však ihned zareagoval opětovným zvýšením na rozdíl dvou branek Razin.

Hokejisté Kanady se radují z gólu. Hokejisté Kanady se radují z gólu.Foto Internet

Po druhé trefě Něprjajeva ve 32. minutě vedlo Dynamo už 4:1, ještě do konce druhé části však zkorigoval skóre karlovarský Zucker a dramatický závěr zařídil přesně dvě a půl minuty před třetí sirénou dorážkou Kumstátovy akce Košťál. Na vyrovnání už nicméně Západočeši navzdory dlouhé power play nedosáhli.

Dynamo si díky třetímu vítězství ve třech zápasech zajistilo ještě před posledním utkáním účast ve finále. Moskevský tým se na závěr základní části utká s druhou Kanadou, jež dnes ve svém třetím duelu porazila 5:2 Ingolstadt.

Německé mužstvo bude soupeřem pořadatelského Davosu, který je třetí s odstupem dvou bodů za Dynamem.

Výsledky:
Energie Karlovy Vary - Dynamo Moskva 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Prošek (Pech), 35. Zucker (Dej, Sailer), 58. Košťál (Kumstát) - 2. Něprjajev (Pestuško, Vyšedkevič), 14. Čajánek (Weinhandl), 22. Razin (Kaljužnyj, Jačmeněv), 32. Něprjajev (Vyšedkevič). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Zalaski (Kan.) - Fluri, Müller (oba Švýc.). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 5230.
Sestava K. Varů: Sáblík - Dobroň, Řezníček, Němec, Prošek, Mudroch, Schmidt, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Skladaný, Pech, Melenovský - Sailer, Dej, Zucker - T. Rohan, Jakub Bauer, Jan Bauer.

Team Kanada - ERC Ingolstadt 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 19. a 51. Toms, 15. Fata, 22. Clarke, 46. Robitaille - 50. Holland, 56. Draxinger.