Rusové v úvodu MS juniorů zdolali Lotyše

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Ruska zvítězili v úvodním utkání mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Ottawě v utkání skupiny B nad Lotyšskem 4:1. O branky vítězů se postarali v Civic Centre Vjačeslav Vojnov, Pavel Černov, Maxim Gončarov a Dmitrij Klopov.

Gólmanovi Danilu Alistratovovi pokazil čisté konto 119 sekund před koncem za stavu 3:0 Janis Ozolinš.

Švédové přehráli na úvod Finy >>>

Roli favorita potvrdily i proti druhému nováčkovi elitní kategorie Němcům Spojené státy americké, které zvítězily vysoko 8:2. Na Wilsonovu trefu z přesilovky pěti proti třem ještě reagoval v 13. minutě Ritter, ale ještě v úvodním dějství vrátil Američanům vedení Bowman a ve druhém dějství navýšili skóre Schroeder, v přesilovce van Riemsdyk a Johnson.

Čeští junioři na Kanadu nestačili >>>

V závěrečné části přidali ještě své druhé trefy v zápase van Riemsdyk a Bowman. Stav zkorigoval v 54. minutě Pohl, ale výsledek dovršil vteřinu před koncem po individuálním průniku přes celé hřiště Američan Rust.

Český tým vstoupí do turnaje hodinu a půl po půlnoci středoevropského času proti domácí Kanadě.

Skupina A:
Německo - USA 2:8 (1:2, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Ritter (Rupprich), 54. Pohl (Flaake, Weiss) - 9. Wilson (Shattenkirk, Schroeder), 18. Bowman (O'Brien, Wahl), 21. Schroeder, 33. van Riemsdyk (Wilson, Schroeder), 35. Johnson (Hoeffel, McDonagh), 41. van Riemsdyk (Wilson, Schroeder), 47. Bowman (Wahl), 60. Rust. Rozhodčí: Kulakov (Rus.), Ország - Novák (oba SR), Michel (Rus.). Vyloučení: 9:11. Využití: 0:2. Diváci: 18.795.

Skupina B:
Lotyšsko - Rusko 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Ozolinš (Jekimovs) - 17. Vojnov (Kulikov, Černov), 32. Černov (Andronov), 47. Gončarov (Pašnin, Kljukin), 60. Klopov (Kljukin, Dadonov). Rozhodčí: Sjöberg (Švéd.), Ritchie - Brown (oba USA), Bechard (Kan.). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 9441.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.