7. prosince 2008 • 08:03

Krejčí přihrával na tři góly

Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání
Sparta jim dodala sílu. Moták: Každý má svou roli, ještě mi to nedochází

AKTUALIZOVÁNO - Český hokejista David Krejčí v sobotním utkání NHL znovu potvrdil aktuální formu, když třemi asistencemi přispěl k vítězství Bostonu 4:0 na ledě Floridy.

Krejčí bodoval už v osmém zápase za sebou, přičemž během této šňůry nasbíral dohromady 14 bodů za pět gólů a devět přihrávek. Bruins si připsali čtvrtou výhru po sobě a šestnáctou z posledních devatenácti zápasů.

Ještě lepší bilancí než Krejčí se může pochlubit kanonýr Bostonu Phil Kessel, který v utkání vstřelil už šestnáctý gól a prodloužil svou bodovou sérii na jedenáct zápasů, což je v současné době nejdelší šňůra v celé NHL.

"Všechno teď jde, jak má. Padá mi to tam. Hokej si opravdu užívám," řekl Kessel, který se trefil v šestém utkání za sebou.

Velký podíl na vítězství měl také brankář Manny Fernandez, který pochytal všech 27 střel a poprvé v sezoně se mohl radovat z čistého konta. "Ale upřímně, o tu nulu mi ani nešlo," svěřil se Fernandez, jenž si připsal sedmé vítězství v řadě.

"Ze všeho nejvíc jsem chtěl vyhrát. Každý z týmu teď maká na sto procent, všichni bojují ze všech sil, každý si plní svou roli, proto se nám tak daří," dodal gólman.

V brance Floridy odchytal většinu zápasu Craig Anderson, dvanáct minut před koncem třetí třetiny za stavu 0:3 se ale zranil a po pěti zápasech se mezi tyče postavil znovu Tomáš Vokoun. Anderson, který předtím Panterům vychytal tři výhry po sobě, opustil led poté, co se po střetu s Patricem Bergeronem praštil hlavou o horní tyčku. Po utkání byl ale v pořádku.

Jiří Hudler se gólem a asistencí podílel na vítězství Detroitu 5:4 po samostatných nájezdech nad Chicagem. Hudler v 5. minutě zvýšil na 2:0, Blackhawks ale dokázali skóre rychle otočit a po dvaadvaceti minutách hry už vedli 4:2. V třetí třetině domácí vyrovnali, v penaltovém rozstřelu se pak trefil pouze Pavel Dacjuk.

O výhru Detroitu se výrazně zasloužil brankář Ty Conklin, přestože si vyčítal třetí inkasovaný gól pět sekund před koncem první třetiny. Při střele Jonathana Toewse z poměrně velkého úhlu se Conklin příliš brzy uchýlil k rozkleku a kanonýr Chicaga jej prostřelil ranou pod horní tyčku.

"Na konci zápasu nás ale zachránil několika skvělými zákroky," zdůraznil útočník Marián Hossa. Conklin si připsal 28 zákroků, navíc zneškodnil všechny tři penalty. "Jsem rád, že jsem týmu pomohl k vítězství, zvlášť po tom třetím gólu," řekl Conklin.

Hvězdou sobotního večera se stal útočník Ottawy Jason Spezza, který třemi góly zařídil vítězství 3:2 nad Pittsburghem. Spezzova formace s Heatleym a Alfredssonem zastínila nejúdernější útok Penguins ve složení Malkin, Crosby, Sýkora, proti nimž kouč Senators Craig Hartsburg Spezzu a spol. pravidelně nasazoval.

"Před zápasem nás na tento souboj připravoval a řekl nám, že nás proti nim bude stavět. Je skvělé, že se nám tohle utkání tak povedlo. Tohle vítězství pro nás hodně znamená, určitě nám hodně zvedne sebevědomí," radoval se po utkání Spezza, který si připsal druhý hattrick v kariéře.
Cenné vítězství vybojovali také hokejisté New Jersey.

Poprvé po téměř dvanácti letech se utkali s Montrealem, aniž by měli v brance rodáka z Montrealu Martina Brodeura, přesto dokázali vyhrát 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil už v 31. sekundě nastaveného času Zach Parise po přihrávce Patrika Eliáše.

Posledním zápasem, v němž za Devils proti Montrealu nechytal Brodeur, byl souboj 1. února 1997. New Jersey tehdy s Mikem Dunhamem v brance uhráli s Canadiens remízu 4:4. Od té doby Brodeur nevynechal jediný z 42 duelů tradičních rivalů. Až nyní, kdy ho kvůli dlouhodobému zranění musel zastoupit Scott Clemmensen, jenž tým podržel 25 zákroky.

"Ale já se nesnažím nahradit Martyho, zvlášť ne tady, v jeho rodném městě. Nechci ho nijak napodobovat, snažím se chytat podle sebe a pomáhat našemu týmu k vítězství," prohlásil Clemmensen. "V Montrealu to nikdy nejsou jednoduché zápasy, mají skvělý tým, o to je dnešní výhra cennější."

Povedený zápas odchytal také finský gólman Pekka Rinne, jenž se 32 zákroky zasloužil o nejtěsnější výhru Nashvillu 1:0 nad Minnesotou. Po pondělním vítězství 2:0 nad Bostonem si připsal již druhé čisté konto a vylepšil svou bilanci v sezoně na šest výher ze šesti zápasů.

"Dvě vychytané nuly jsou úžasné, ale něco to také vypovídá o celém našem týmu a především obraně," uvedl Rinne. "Cítím se teď plný sebevědomí, ale jak říkám, není to všechno jenom o brankáři. Spoluhráči odvádějí přede mnou skvělou práci a dělají mi to všechno mnohem jednodušší."

Po devíti zápasech skončila vítězná série San Jose, nejlepšího týmu NHL. Žraloci si vylámali zuby na Edmontonu a zejména na brankáři Dwaynu Rolosonovi, který 41 zákroky dovedl Oilers k vítězství 3:2 v prodloužení. Jedním gólem přispěl k výhře Edmontonu útočník Aleš Hemský, který v 9. minutě otevřel skóre zápasu. Rozhodující branku vstřelil v třetí minutě nastavení Kyle Brodziak.

V krizi se dál zmítají hokejisté Tampy, kteří v souboji dvou trápících se týmů podlehli Buffalu 3:4. Lightning, jimž nebyl nic platný ani gól Václava Prospala, prohráli sedmý zápas v řadě a čtrnáctý z posledních šestnácti. Sabres si připsali teprve třetí výhru z uplynulých jedenácti utkání.

Statistika sobotních zápasů NHL:

Toronto - Washington 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 47. Antropov (T. Kaberle) - 22. Alzner, 48. Jurčina. Střely na branku: 20:30. Diváci: 19.416.

Montreal - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. D'Agostini - 25. Langenbrunner, 61. Parise (Eliáš). Střely na branku: 26:31. Diváci: 21.273.

Ottawa - Pittsburgh 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 25., 29. a 40. Spezza (na třetí Kuba) - 37. J. Staal, 50. Malkin. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.561.

NY Islanders - Atlanta 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky: 1. Guerin - 18. Little, 31. Kovalčuk, 36. Boulton, 48. Perrin, 52. Thorburn. Střely na branku: 29:17. Diváci: 14.174.

Carolina - Philadelphia 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 41. Samsonov - 4. M. Richards, 64. J. Carter. Střely na branku: 36:31. Diváci: 14.061.

Los Angeles - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 23. Simmonds, 33. Calder, 60. Kopitar. Střely na branku: 18:23. Diváci: 15.235.

Detroit - Chicago 5:4 po sam. nájezdech (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 2. Filppula, 5. Hudler, 47. Zetterberg (Hudler), 51. Marián Hossa, rozhodující nájezd Dacjuk - 17. a 20. Toews, 10. Sharp, 23. Ladd. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.066.

Tampa Bay - Buffalo 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 14. St. Louis (Krajíček), 31. Ranger (Prospal), 36. Prospal (Malík) - 11. Stafford, 30. Vanek, 35. Hecht, 51. Roy. Střely na branku: 23:27. Diváci: 17.154.

Nashville - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 51. Dumont. Střely na branku: 43:32. Diváci: 14.408.

St. Louis - Phoenix 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Branky: 17. Backes, 26. Berglund, 29. Tkachuk, 34. Crombeen - 10. Jovanovski, 25. Doan (Z. Michálek), 37. Turris. Střely na branku: 30:26. Diváci: 19.150.

San Jose - Edmonton 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Boyle (M. Michálek), 29. Roenick - 9. Hemský, 38. Penner, 63. Brodziak. Střely na branku: 43:17. Diváci: 17.496.

Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Ryder (Krejčí), 23. Kessel (Krejčí), 43. Hnidy (Krejčí), 54. Wheeler. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 13 minut, z 5 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.213.