5. listopadu 2008 • 18:48

Brno v Rize zvítězit nedokázalo

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

AKTUALIZOVÁNO - Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno prohrály ve čtvrtém kole Evropské ligy v Rize s domácím TTT 67:69. Rozhodl o tom koš Američanky Carstenové čtyři sekundy před koncem zápasu.

Tímto úspěšným hodem dnes lotyšský celek ukončil čekání na vítězství v tomto ročníku soutěže. Brňanky prohrály podruhé a s vyrovnanou bilancí jim patří čtvrté místo v tabulce skupiny B.

Rize vyšel mnohem lépe vstup do utkání, po čtyřech minutách už vedla 10:2. Brňanky ale nerezignovaly a zejména zásluhou Fegyvernekyové a Kulichové české mistryně postupně srovnaly na 20:20.

Vstup do druhé čtvrtiny se znovu lépe vydařil lotyšskému týmu. Brňanky své soupeřky sice dokázaly udolat na doskoku, ale střelba se jim příliš nevedla. Ve 24. minutě Brno prohrávalo 22:28.

Po změně stran sice Brňanky zásluhou Vítečkové vyrovnaly na 38:38 a ve 25. minutě dokonce vedly 43:40. Riga ale soupeřkám trhák nepovolila a v poslední desetiminutovce už diktovala tempo.

Basketbalistky USK v Eurolize opět prohrály ›››

Vítečková ještě vykřesala naději na zvrat svým čtvrtým úspěšným tříbodovým pokusem a vzápětí Žirková vyrovnala rovněž trojkou na 67:67, ale soupeř kontroval. V samém závěru se ještě pokusila Machová nájezdem vyrovnat, její pokus však nevyšel.

"Hráli jsme hodně nedisciplinovaně a měli jsme zoufale žalostnou střelbu. Přitom jsme se dokázali ze ztraceného zápasu zvednout. Na rozdíl od ligové prohry s USK Praha ale tentokrát nerozhodl o našem neúspěchu závěr.

Jednak jsme doskočili velmi málo míčů a v koncovce některé opory zklamaly," řekl ČTK trenér Brňanek Jan Bobrovský. Domácí basketbalistky doskočily 47 míčů, Brňanky o čtrnáct méně.

"V tom byl velký rozdíl," poznamenal Bobrovský.
Výledky - skupina B:

TTT Riga - Gambrinus Sika Brno 69:67 (20:20, 38:35, 52:50)

Nejvíce bodů:
Troinaová 24, Carsonová 19, Kublinaová 12 - Vítečková 14, Horáková 13, Žirková 12. Rozhodčí: Julienová (Fr.), Lenczowski (Pol.), Forsberg (Švéd.). Trestné hody: 13/10 - 15/10. Fauly: 15:14. Trojky: 5:7. Diváci: 500.
CSKA Moskva - Šoproň 81:77 (43:35)