29. října 2008 • 20:50

Třebíč si doma poradila s Jihlavou

Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Hokejisté Třebíče překvapili v horáckém derby Jihlavu. Na domácím ledě porazili Duklu před necelými třemi tisícovkami fanoušků 3:1 a odpoutali se tak z posledního místa tabulky.

Třebíč - Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Po bezbrankové první třetině se domácí ujali vedení, když se ve 26. minutě trefil Zahradník. Třebíč mohla zvýšit v závěru druhého dějství, kdy byl na pět minut a do konce utkání za sekání vyloučen hostující Hodek, ale Jihlava se ubránila.

Trenér Jihlavy Dvořák odstoupil ›››

O vítězství domácí rozhodli v poslední třetině. Nejprve se už po dvou minutách hry trefil v přesilovce Obdržálek, osm minut před koncem zvýšil na 3:0 Staněk. Jihlava sice vzápětí díky Bakusovi snížila, na výsledku už ale hosté víc změnit nedokázali.

Branky: 26. Zahradník, 42. Obdržálek, 52. Staněk - 53. Bakus. Rozhodčí: Smitka, Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:8, navíc Hodek (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2760.

Havířov - Beroun 3:0 (2:0,1:0, 0:0)
Hokejisté Havířova se po sedmi zápasech dočkali v první lize vítězství, když porazili Beroun 3:0.
První gól dal už ve 3. minutě střelou od modré Evan, šest minut před koncem úvodního dějství zvýšil po pěkné kombinaci na jeden dotek Daneček.
Beroun však ve druhé třetině zlepšil hru a vypracoval si několik šancí. Ani jednu z nich však nedokázal využít, naopak inkasoval při vlastní přesilovce. Na 3:0 pro Havířov zvýšil Zeliska.
Ve zbytku utkání už hosté marně hledali recept na domácího brankáře Čecha.

Branky: 3. Evan, 14. Daneček, 34. Zeliska. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 624

Havlíčkův Brod - Most 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Most si odvezl z Havlíčkova Brodu výhru navzdory místy drtivému tlaku domácích. Ti však svou převahu využili až ve 44. minutě díky Ondráčkovi, který snižoval na 1:3. Další branky hráčům Havlíčkova Brodu nepřinesl ani následující velký tlak, naopak ujel mostecký Budínský a dal výsledku definitivní podobu.

Branky: 44. Ondráček - 11. Zaťovič, 27. Černý, 40. Šinkovič, 46. Budínský. Rozhodčí: Lacina, Beneš, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 1200.

Vrchlabí - Poruba 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Hokejisté Vrchlabí šli v 6. minutě do vedení zásluhou Konečného. Na další branku se pak čekalo až do 37. minuty, kdy vyrovnal hostující Suchý.
Vedení na stranu Vrchlabí strhl na začátku třetí třetiny Eiselt, ale minutu poté byl stav opět vyrovnaný. O výhře domácích rozhodl dvě minuty před koncem Vála.

Branky: 6. Konečný, 43. Eiselt, 58. Vála - 37. Suchý, 44. Červenka. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Jílek. Vyloučení: 4:5, navíc Koma (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700.

Kometa Brno - Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Kometa Brno oslavila 55. let od prvního zápasu tehdejší Rudé hvězdy vítězstvím 3:0 nad Olomoucí, před zápasem byly před vyprodanou halou Rondo oceněny legendy brněnského hokeje.

V utkání měli domácí od začátku převahu, ovšem výborně chytající Kameš v olomoucké brance držel bezbrankový stav až do závěru první části. Poté využil početní výhodu Mikšan.

Ve druhé třetině viděl vyprodaný stadion dvě branky. Nejprve skóroval Bakrlík, po něm dorážkou upravil na 3:0 Kostourek.

Branky: 20. Mikšan, 27. Bakrlík, 39. Kostourek. Rozhodčí: Hribík - Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200.