22. září 2008 • 21:45

Slavia zničila Zlín, Sparta jen remizovala

Autor: Sport, ČTK
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN, FOTOGALERIE - Sparta na Letné pouze remizovala s Teplicemi a mistrovská Slavia bez problémů zvítězila díky dvěma gólům Belaida na hřišti Zlína.

Brněnský Čoupek a Hubník z Olomouce

Olomouc - Brno 1:1, referát
Fotbalisté Brna ani ve čtvrtém utkání na hřišti soupeře neprohráli, ale z moravského derby v 7. ligovém kole na půdě Olomouce si vezou jen bod za remízu 1:1.

Branky:
32. Hubník - 16. Večeřa.
Diváci: 4054.

Olomouc: Drobisz - Škerle, Komárek, Hudec, Heidenreich - Janotka, Melinho, Kaščák, Hořava - Hubník (72. Kazár), Ordoš (60. Doležal).
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný (78. Kuncl), Čoupek - Mareček, Večeřa, Polách, Střeštík (72. Kalivoda) - Besta, Došek (86. Šural).

Čtěte víc:
Pro Brno je bod vítězstvím

Utkání jsme sledovali on-line >>>

Baník Ostrava - Příbram 2:0, referát
Fotbalisté Ostravy dosáhli třetího vítězství v ligové sezoně, dnes na domácím trávníku porazili 2:0 Příbram. S deseti body jsou momentálně v tabulce nejvyšší soutěže pátí, ale to ještě mohou změnit zbývající dnešní a pondělní zápasy sedmého kola.

Branky: 68. Bolf, 90+1. Nohýnek vlastní.
Diváci: 3823.

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola (62. Střihavka) - Svěrkoš, Zeher (90. Lička).
Příbram: Krbeček - Knakal, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Klesa, Biyik (46. Nechvátal), Pleško, Tomašák (83. M. Štochl) - Borek (74. De Oliveira), Huňa.

Čtěte víc:
Tomašáka vyprovázel aplaus
Bolf nyní trefil správně

Mladá Boleslav - Kladno 2:1, referát
Fotbalisté Mladé Boleslavi v sedmém ligovém kole porazili Kladno 2:1. Boleslav díky výbornému úvodu vedle po osmi minutách už o dvě branky díky trefám Poláčka a Pecky, hosté v 79. minutě už jen snížili díky Killarovi. Boleslav se dostala na druhé místo v tabulce za Spartu, ale nyní třetí Slavia má k dobru pondělní dohrávku ve Zlíně.

Branky: 1. Poláček, 8. Pecka - 79. Killar.
Diváci: 4650.

Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Janíček, Mach - Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (90+1. Kysela) - Pecka (84. Opiela), Papadopulos (67. Řezníček).
Kladno: Pavlík - Bartoš (45+2. Hajník), Killar, Gross (10. Beneš), J. Procházka - Cigánek, Strnad, Dubský (62. Zachariáš), Zoubele, Szabo, Šilhan.

Čtěte víc:
Mohlo to být 5:0, věděli v Boleslavi

Bohemians - Liberec 2:0, referát
Bohemians Praha zvítězili nad Libercem 2:0. Skóre otevřel v první půli nádhernou střelou kapitán Bohemians Zoubek, v druhém poločase přidal druhý gól Kincl.

Branky: 21. Zoubek, 75. Kincl.
Diváci: 1600.

Bohemians: Winter - Macháček, Turtenwald, Kropík, Grznár - Jeslínek (74. Vošahlík), Demeter, Zoubek, Dobeš, Zbončák (59. Galbavý) - Kincl (84. Ibe).
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Kerič, Bílek, Dočkal, Papoušek (62. Dittrich)- Nezmar (77. Smetana), Blažek (62. Frejlach).

Čtěte víc:
Zoubek to tušil!

Jablonec - Žižkov 2:0, referát
Fotbalisté Jablonce využili domácího prostředí a probuzení svých střelců k výhře 2:0 nad Žižkovem. Branky vstřelili už v prvním poločase Hesek a Lafata.

Branky: 12. Hesek, 25. Lafata.
Diváci: 2890.

Jablonec: Špit - Loučka, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Valenta, Pavlík, Žofčák (46. Hloušek) - Hesek (75. Klapka), Lafata (90.+1) Kocourek.
Žižkov: Hruška A. - Šťastný (78. Kučera), Labant (46. L. Hruška), Gabriel, Xavier - Vukadinovič (46. Stracený), Procházka, Vozábal, Koukal - Naumov, Švancara.

Čtěte víc:
Lafata: Byly to hezké góly
Jablonec představil hymnu. Pak vyhrál

Plzeň - České Budějovice 1:1, referát
Fotbalisté Plzně remizovali v utkání 7. ligového kola s Českými Budějovicemi 1:1 a připsali si pátý nerozhodný výsledek za sebou. Domácí poslal v 69. minutě do vedení Petržela, za Dynamo téměř vzápětí srovnal Sedláček.

Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal. Diváci: 2793.

Plzeň:
Poštulka - Limberský, Hochmeister (23. Rada), Navrátil, Smola (82. Tatanašvili) - Petržela, Trapp, Horváth (73. Krbeček), Jiráček - Varadi, Rezek.

Č. Budějovice:
Kučera - Peroutka, Horejš (52. Žižka), Hunal, Leština - Benát (89. Stráský), Homoláč, Hílek, Šíma - Sedláček, Svátek (69. Mezlík).

AC Sparta Praha - FK Teplice 0:0, referát
Dvě chyby arbitra Fraňka možná stály Teplice a Spartu tři body. Obě mužstva měla kopat penaltu, ale nedočkala se jí. Souboj mezi velikány české nejvyšší soutěže nakonec skončil bez branek.

Sparta:
Kozáčik - Kladrubský, Voříšek, Řepka, Had - Kulič, Kisel, Hušek, Matušovič - Došek, Slepička
Teplice: Belic - Vidlička, Matula, Klein, Rosa - Stožický, Sabou, Doležal, Ljevakovič - Mareš, Jun

Absence:
Holenda, Berger (oba zranění) - Lukáš (disciplinární trest), Gašparík, Smíšek (oba zranění), Vaščák (nevyřešená registrace).

Čtěte víc:
Voříšek: Prémie teď vypíšu

FC Tescoma Zlín - SK Slavia Praha 3:0 (3:0), referát
Slavia si v dohrávce 7. kola pohrála se slaboučkým Zlínem. Do půle mu naložila tři kousky a v poklidu dokráčela k jasnému vítězství. Rozdíl mezi oběma celky byl ohromný. Další propadák už zlínský kouč Mazura těžko ustojí. Zřejmě bude odvolán. „Sešívaní“ poskočili na druhé místo, na Spartu ztrácejí už jen bodík.

Předpokládané sestavy
Zlín: Baránek - Čelustka, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Zúbek, Malcharek, Malár - Žůrek, Vyskočil
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Tavares, M. Jarolím, Švento - Necid, Toleski

Absence: Kroupa (zranění) - Šiklič, Šenkeřík (oba zranění), Dřížďal (po operaci).